YAZAN: ALEYNA TEPE

Nesfit, koşu bandı kampanyasıyla herkesi harekete geçmeye çağırıyor! Düzenli egzersiz yapmanın insan sağlığı üzerindeki olumlu etkileri saymakla bitmez. Hem bedensel hem de zihinsel birçok faydası bulunan düzenli egzersizin en kolay formu ise yürüyüş yapmaktır. Bütünsel sağlığı desteklemek için Nesfit, “İyi Yaşamak Senin Nesfit’inde” mesajı ile çekilişle “Walkingpad Katlanabilir Koşu Bandı’’ kazanma şansı sunarak herkesi egzersiz yapmaya ve bütünsel sağlığını korumaya davet ediyor.


Egzersiz yapmak kasların hareket etmesi sonucu kalori yakımı olması ve bedenin aktif harekette bulunması olarak tanımlanıyor. Bütünsel sağlık üzerinde birçok faydası bulunan düzenli egzersiz bedensel sağlığa faydalarının yanı sıra, bir çeşit mola görevi görerek zihnin dinlenmesine de olanak sağlıyor. Egzersiz yapmanın ve bütünsel sağlığı korumanın en kolay yolu ise düzenli yürüyüştür. Günde yalnızca 30 dakikalık bir yürüyüş yapmak bile sağlığı pozitif yönde etkilemeye yetiyor.

Düzenli yürüyüş faydaları

Yürüyüş yapmak, beynin stres ve kaygı düzeylerini düzenleyen bölümlerde aktivasyon sağlayarak serotonin ve norepinefrin hormonlarının salgılanmasını destekliyor. Buna ek olarak, düzenli yürüyüş yapmak, olumlu duyguların oluşmasına ve ağrı algısının azaltılmasına yardımcı oluyor. Yürüyüş sonrasında beynin dopamin ve serotonin salgısı arttığından kan akışında dengelenme, uykuda düzen, bilişsel becerilerde ve pozitif duygularda artış görülüyor.

Zihinsel sağlığa ek olarak, yürüyüş yapmak bedensel sağlığı da büyük ölçüde pozitif yönde etkiliyor. Eklemlerin, kas sisteminin ve kan akışının düzenli çalışması üzerinde etkili olan yürüyüş birçok sağlık sorununu önlemeye yardımcı oluyor.

Hedef: Her gün düzenli yürüyüş yapmak

Bir eylemi rutin haline getirmek o eylemin etkisini arttıracağı gibi güven duygusunun hissedilmesine de olanak sağlar. Rutinler başlı başına zihinsel sağlığı koruyucu etkiye sahiptir. Bir rutininizin olması ve bir sonraki adımı bilmek, belirsizlik kaygısını ortadan kaldırarak stres kaynaklı zihinsel sorunları önlemeye yardımcıdır. Örneğin her sabah yaptığınız dengeli bir kahvaltı rutininiz olduğunu düşünün. Her gün Nesfit’in tam tahıl, yulaf ve pirinç gevreğinden oluşan, besleyici ve lezzetli çeşitleri ile güne başlıyor olabilirsiniz. Bu rutin sayesinde sağlıklı bir kahvaltı yaparken aynı zamanda sabaha güvenli ve bilindik bir başlangıç yapmak “Ne yesem?” kaygısını da azaltacaktır.

Sabah rutininize bir de yürüyüşü ekleyerek iyi oluş halinizi destekleyebilirsiniz. Rutininizi kişisel tercih ve ihtiyaçlarınıza göre düzenleyerek, 30 dakikalık yürüyüşü ister gün başlangıcına, ister gün sonuna, ister gün ortası bir molaya ekleyebilirsiniz. Yürüyüşünüzü açık havada evcil hayvanınızla, bir arkadaşınızla ya da yalnız başınıza yapabileceğiniz gibi, evinizden hiç çıkmadan koşu bandı kullanarak da yapabilirsiniz.

İyi yaşamak senin Nesfit’inde!

Nesfit’in herkesi harekete motive etmek amacıyla hediye ettiği Walkingpad Katlanabilir Koşu Bandı’nı kullanarak katlanabilir olma özelliğinden yararlanabilir, yürüyüşünüzü tamamladıktan sonra koşu bandınızı kolayca toplayarak günlük rutininize dönebilirsiniz. Yürüyüş yapmak ekipman, zaman ve yol gerektirmeden evden de yapabileceğiniz bir egzersiz olduğundan günlük rutine eklenmesi oldukça kolaydır.

“İyi yaşamak senin Nesfit’inde” mesajıyla egzersizin önemine ve aktif bir yaşam tarzının hayata kattığı pozitif enerjiye vurgu yapan Nesfit, promosyonlu paketleriyle çekilişe katılarak “Walkingpad Katlanabilir Koşu Bandı” kazanma şansı sunuyor.

Nisan ayı itibarıyla hayata geçirilen kampanya, daha fazla ürünle iyi beslenmeye katkı sunan promosyonlu Nesfit paketleri, ürün yanında çekilişle koşu bandı hediye ederek fiziksel aktiviteyi destekliyor. Tüketiciler,  Ağustos ayının sonuna kadar sürece kampanyayla Nesfit paketlerinde yüzde 20 bedava ürünün yanında, çekilişle 100 katlanabilir koşu bandı kazanma şansı da yakalıyor.Aleyna Tepe

1997 yılında İstanbul’da doğan Aleyna, lisans eğitimini Bilkent Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde tamamladı. Yüksek lisans eğitimine Bahçeşehir Üniversitesi’nde Klinik Psikoloji alanında devam ediyor. Çocukluğundan beri duygu ve düşüncelerini yazarak ifade eden Aleyna, iyi yaşam konseptine duyduğu ilgiyi yazma tutkusuyla birleştirerek Live to Bloom’da editör olarak çalışıyor. Akademik ve deneyimsel olarak kendini...BLOOM SHOP