Koronavirüs nedeniyle sosyal anlamda kendimizi izole etmemiz ve mümkün oldukça sokağa çıkmamamız gereken günler devam ediyor. Virüsün ülkemizde görünmesiyle birlikte alınan ilk önlemlerden bir tanesi olan spor salonlarının kapatılması, her ne kadar gerekli ve yerinde bir karar olsa da pek çoğumuzun günlük hareketinin büyük oranda kısıtlanmasına neden oldu. Sosyal izolasyon süreci devam ederken sağlıklı olabilmek ve halka açık alanları meşgul etmemek adına evlerinizde uygulayabileceğiniz en keyifli antrenmanları ve spor kanallarını sizler için araştırdık. İşte gününüze hareket katmak, modunuzu yükseltmek ve sağlıklı olabilmek adına takip edebileceğiniz Youtube spor kanalları!

Popsugar Fitness

Birbirinden ferah stüdyolarda kaydedilen egzersiz videolarıyla Popsugar Fitness stres atmak, sağlıklı yaşamak ve kilo vermek isteyen herkese hitap ediyor. Hollywood ünlülerinin antrenörlerinin, sağlık dünyasının tanınan simalarının ve birbirinden yetenekli sporcuların hazırladığı antrenmanları yapma şansı bulacağınız bu kanalda tüm vücudu çalıştıran ve belirli bölgeleri hedef alan antrenmanlar mevcut. Genellikle yüksek tempolu egzersizler sunan Popsugar Fitness’da Victoria’s Secret egzersizleri, Bar Metodu, P90X ve çok daha fazlasını bulabilirsiniz.

Yoga with Adriene

Teksaslı oyuncu ve yoga eğitmeni hayatına ilke olarak seçtiği “Neyin İyi Hissettirdiğini Bul!” cümlesinin hakkını Youtube’daki yoga kanalında da veriyor. Kilo vermek, terlemek, ruhunu dinlendirmek ve bir bütün olarak iyileşmek isteyen herkese hitap eden bu yoga kanalı migren, endişe, kaygı ve duruş bozuklukları gibi pek çok konuya da değiniyor. Popüler yoga pozlarını gösteren kısa videoları, güne başlamak için güzel bir akışlar veya gelişiminizi gözlemlemenize yardımcı olacak aylık yoga programlarıyla sizin için doğru adres!

İlginizi çekebilir: Stretching ile Bedeninizi Esnetmenin Önemi

Fitness Blender

4 milyon+ abonesi olan bu Youtube kanalı evde spor yapmak isteyenlerin aradığı doğru bir diğer adres. 10 dakikalık videolarda 1 saati aşkın antrenmanlara kadar her seviyeye hitap eden videolar hazırlayan antrenör bir çiftin kanalı olan Fitness Blender, rahatlıkla tercih edilebilecek oldukça zengin bir kanal. Antrenmanın takibini ve uygulamasını kolaylaştırmak için süreyi, ekipman ihtiyaçlarını ve seviyesini her video için belirten kanal, tüm videolara da bir kronometre ekliyor.

XHIT Daily

Genellikle 10 dakikalık videolarla yüksek verimli antrenmanlar sunan XHIT Daily, gün içinde ihtiyacınız olan enerjiyi size sağlayacak bir kanal. Her seviye için farklı videolar ve tüm vücut veya vücudun belirli bölgelerini hedef alan antrenmanlarla dolu olan kanalın videolarının isimleriyse sizlere ilham verecek! Mc Donald’s kalorileri yakımı, Miranda Kerr kalçası, Spartaküs antrenmanı ve 8 dakikada 150 kalori gibi iddialı videolar çeken kanal keyifli bir egzersiz rutini oluşturmanıza yardımcı olacak!

Yoga with Kassandra’s

Youtube spor kanalları aracılığıyla yin yoga ve vinsaya akışı sakin bir spor rutini edinmek istiyorsanız doğru kanaldasınız. 10 veya 30 dakikalık videolarından hangisini takip ederseniz edin Kassandra’yla yaptığınız yoganın sonunda kendinizi kesinlikle zen hissediyor olacaksınız. Yoga with Kassandra’s kaslarınızı esnetmek, omurganızı sağlamlaştırmak veya evde geçirdiğiniz günlerde hafifçe hareket etmek için doğru bir kanal!

İlginizi çekebilir: Egzersizin Spiritüelliğe Etkisi

Tone It Up

Karena ve Katrina adında iki antrenör/yakın arkadaşın başarılı uzaktan antrenörlük girişiminin Youtube versiyonu olan Tone It Up kanalı, sattıkları DVD’lerdeki antrenmanların kısa hallerinden oluşuyor. Oldukça yoğun antrenmanlar sunan bu ikili günlük planlar, belirli bölgeleri hedef alan programlar ve yüksek motivasyonlarıyla spor rutininize renk katacağa benziyor. Güzel bir komüniteye de sahip olan Tone It Up, sosyal medyası ve kendi internet sayfası aracılığıyla sürdürdüğü eğlenceli meydan okumalarla da grup halinde spor yapmayı sevenlerin motivasyonunu zirvede tutacak.

The Fitness Marshall

Evinizin oturma odasına hızlı ve eğlenceli bir kardio seansı taşımak istiyorsanız doğru kanaldasınız. Eğlence dünyasından çıkmış bir antrenör ve uyguladığı çılgın danslarla farklı seviyeler için ideal yoğunlukta kardio antrenmanı sunan bu kanal tüm enerjinizi atmanıza, bol bol terlemenize ve antrenmanın her dakikasından keyif almanıza yardımcı oluyor. 2014’ten beri Youtube spor kanalları arasında motivasyon arayan ve dans ederek form korumak isteyenlerin tercih ettiği bu kanal bağımlılık yapıyor bizden söylemesi.

İlginizi çekebilir: Kardiyonun Faydaları

BLOOM SHOP