Misafirlerine beden, zihin ve ruhsal olarak iyileştiren wellness otelleri, kişilerin ihtiyaçlarına göre sunduğu terapi ve tedavi yöntemleri ile tatil keyfini sağlıklı yaşam ile birleştiriyor. Doğanın içinde, huzurlu bir atmosferde, tamamen ihtiyaçlarınıza göre yaşayacağınız bir hafta, size kendinizi çok daha iyi hissettirebilir.

Yoğun temponuzun içerisinde yenileneceğiniz bir tatile çıkmak isterseniz rotanızı hem Türkiye’den hem dünyadan seçtiğimiz en iyi wellness otellerine çevirin!

İlginizi çekebilir: Basit ve Etkili Wellness Rehberi

Sianji Well Being Resort Otel, Bodrum

Avrupa ve Türkiye’nin en iyi wellness otellerinden biri olan Sianji Well Being Resort Otel, yılın tüm yorgunluğunu ve günlük yaşamın yıpratıcı etkisini geride bırakmanızı amaçlıyor. Anlaşmalı klinikte uzman doktorlar tarafından kan tahlilleri ve vücut analizleri yapılarak hangi programın size daha uygun olacağına karar veriliyor. Böylece tatiliniz boyunca size uygun görülen terapi, tedavi ve beslenme şeklini uyguluyorsunuz.

Otelde yiyeceğiniz sağlıklı yiyeceklerin tarifini almak isteyenler için ise atölyeler düzenleniyor. Bu atölyelere katılarak sağlıklı tarifleri beslenme rutininize ekleyebilirsiniz. Yoga, meditasyon, ses terapileri, spa terapileri ve alternatif tıp uygulamaları ile misafirlerini ağırlayan otele, yılın her döneminde gidip dilediğiniz tarzda bir suit oda veya rezidansta kalabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Sesle Şifa: Müziğin Fiziksel ve Ruhsal Gücü

Richmond Nua Wellness Spa, Sapanca

Özellikle İstanbul’a yakın olması nedeniyle çokça talep gören Richmond Nua Wellness Spa, şehirden kaçıp sağlıklı birkaç gün geçirmek isteyenler için ideal. Sapanca Gölü’nün kenarında, ormanlık bir alanda konumlanan otel; zihinsel ve bedensel rahatlamaya ve sağlığı pekiştirmeye dayalı programlar sunuyor.

Vücut şekillendirme yöntemlerinden Hypoxi, Green Sıvı ve Raw Food Detoks programlarının yanı sıra uzmanlar tarafından kişiye özel geliştirilen Nua Fit ve Nua Slim seçeneklerini de deneyebilirsiniz. Uluslararası alanda pek çok prestijli ödül alan spasında, zengin masaj ve bakım alternatifleri arasından kendinize en uygun olanı seçerek tazelenebilirsiniz.

The LifeCo

Bodrum, Antalya ve Phuket’de bulunan The LifeCo, özellikle detoks ve beslenme programıyla en iyi wellness otellerinden biri. Mavi ve yeşilin bir arada olduğu yerlere konumlanan The LifeCo, şehir hayatından kaçış için mükemmel bir seçenek.

Yaşam kalitesini arttırmanın daha sağlıklı bir bedenden geçtiğine inanan The LifeCo, misafirlerine yenileyici, dinlendirici ve dengeleyici paketler hazırlıyor. Size özel hazırlanan detoks ve beslenme programının yanı sıra tatil boyunca yapacağınız egzersizler ve destekleyici terapiler ile metabolizmanız hızlanacak, kendiniz daha sağlıklı ve dinç hissedeceksiniz. Spa, masaj, meditasyon ve yoga gibi pek çok aktiviteyle rahatlayıp adeta yeniden doğmuş gibi olacaksınız.

İlginizi çekebilir: Acil Detoks İhtiyacınız Olduğunu Gösteren 7 İşaret

Six Senses Kaplankaya, Bodrum

Mükemmel bir deniz manzarasının yemyeşil alanla buluştuğu bir yerde konumlanan Six Senses Kaplankaya, wellness programlarında çok iddialı. Birçok uzman ve terapist eşliğinde uyku, beslenme, zihin açıklığı ve hareket konusunda sizi yönlendiren terapiler hazırlanan otelde, tuz grotto, kristal buhar odası, yapay yağmur, Fin saunası, hidroterapi havuzu, ısıtmalı dinlenme salonları, ayak terapi havuzları, iglo, watsu havuzu gibi seçenekler bulunuyor.

Hem denizin tadını çıkarmak hem de farklı deneyimler yaşamak için Six Senses Kaplankaya’ya mutlaka yolunuzu düşürün.

Amanpuri, Tayland

Wellness tatilini bir üst seviyeye çıkaran Amanpuri, dünyanın en lüks otel zincirlerinden Aman’ın Tayland’daki yeni merkezi… Medikal ekip tarafından yönetilen merkez anti-ageing yöntemleri, estetik ve spor olmak üzere üç ana kategoride hizmet veriyor. Amanpuri’nin sunduğu medikal tedaviler oldukça geniş. Hormon enjeksiyonları, kolon hidroterapisi, botoks, ultrason terapisi, kimyasal peeling ve kozmetik akupunktur gibi tedavilerin yanı sıra DNA genetik analizleri ve wellness gen testlerini yaptırarak kendiniz ile ilgili hiç bilmediğiniz bilgilere ulaşabilirsiniz.

Ayrıca seçebileceğiniz enerji terapisi, zihin terapisi, meditasyon ve Chi Nei Tsang gibi holistik yaklaşımlarla sağlam bir zihin için çalışmaları da yapabilirsiniz. Amanpuri’de kaldığınız süre boyunca aldığınız program, vegan ve raw konusunda uzman şefler yardımıyla en sağlıklı şekilde destekleniyor. Aynı zamanda tesiste pilates stüdyosu, yoga pavilyonları, spor salonu ve saunalar bulunuyor. Palmiye ağaçlarının altında bulunan spa villalarda ekibin sizin için seçtiği masaj uygulamarıyla eşsiz bir deneyim yaşayabilirsiniz.

Vana, Hindistan

Hindistan’da bulunan Vana, uçsuz bucaksız bir doğanın içerisinde yer alıyor. Ağaçlara ve yemyeşil tepelere bakan odaları bulanan ve açık toprak renklerindeki dekorasyonuyla iç açıcı bir mekan. Vana’da, kişiye özel danışmanlar bulunuyor. Kendiniz ile ilgili neyin üzerinde çalışmak istiyorsanız danışmanınızla bu doğrultuda bir program ayarlıyorsunuz.

Yoga, Ayurveda, kilo verme, duygusal iyileşme, meditasyon gibi terapiler, tibet şifa öğretileri ve geleneksel Çin tıbbı ile destekleniyor. Dinginliğin ve sessizliğin esas alındığı Vana, gün içerisinde düzenlenen müzik seanslarıyla da öne çıkıyor. Müzik ile ruhunu dinlendiren misafirler, Ayurvedik beslenmeye göre hazırlanan sebze ağırlıklı menülerle de vücudunu temizliyor.

İlginizi çekebilir: Ayurveda ve Kadın Sağlığı: Beslenme, Egzersiz ve Uyku Önerileri

Clinique La prairie, İsviçre

Clinique La prairie, İsviçre Montreux’da yer alıyor. Bu wellness otelinde, ister doktorlar ve sağlık danışmanlarının yaptığı kontroller çerçevesinde fiziksel ve ruhsal açıdan size iyi gelecek terapi programları uygulayabilir, isterseniz de yalnızca güzellik ve spa merkezinde bakım görebilirsiniz. 

Wellness otelinde, iyi uyku ve uzun ömürlü yaşam için yapılan terapiler, kök hücre tedavisi, detoks ve beslenme programları, estetik uygulamaları gibi birçok seçenek bulabilirsiniz. Ancak az önce belirttiğimiz gibi hangi programı uygulayacağınızı ancak doktor ve danışmanlarla belirleyebiliyorsunuz. Otelin birçok kez ödül almış spasında ise kendinize Thai masaj çeşitleri, Ayurveda esas alınarak yapılan terapiler, soğuk hava terapisi ve son teknoloji ile yapılan güzellik seansları da uygulatabilirsiniz.

Chiva-Som, Tayland

Tayland’da bulunan başka bir wellness oteli ise Chiva-Som. 20 yıllık geçmişiyle merkezin asıl amacı, kişilerin yaşam tarzını tamamen değiştirmek ve uzun vadeli sağlık sunmak. Kişiye özel terapi servisi veren merkezin günlük program akışında en iyi eğitmenler eşliğinde yapılan spor, yoga, meditasyon seçenekleri bulunuyor.

Bununla birlikte, masaj, yüz bakımları, kolonik sulama terapileri, deniz yosunu tedavileri, süt banyoları ve akupunktur gibi uygulamalar da yaptırabilirsiniz. Tayland mutfağının sağlıklı ve çok lezzetli yemeklerini deneyimleyip başarılı şeflerden sağlıklı yemek pişirme tekniklerini ilgili bilgiler de alabilirsiniz.Cemre Bosnalı

Yeditepe Üniversitesi Çeviribilim bölümünden mezun olan Cemre, eğitim aldığı dönemde çeviri stajının yanı sıra Ayaydın-Miroglio Group’da Dijital Pazarlama stajı yaptı. Mezun olduktan sonra dergi ve medya sektörüne girmek isteyerek İstanbul Moda Akademisi’nde Moda Editörlüğü kursu aldı. Bir sene boyunca ALL ve L’Officiel dergilerinde editör asistanı olarak çalıştı, daha sonra sosyal...BLOOM SHOP