Sürekli yorgun hissediyor, baş ağrısı ve uykusuzluk problemleri çekiyor, cildinizin kuruduğundan ya da dudaklarınızın çatladığından mı şikayet ediyorsunuz?

Bahar aylarında tüm doğaya renk ve canlılık gelirken bedeninize ve ruhunuza bahar esintisinin uğramaması gibi bir ihtimal olmamalı!

Gelin detoksa ihtiyacımız olup olmadığını işaret eden 7 probleme birlikte göz atarak bedenimizde yepyeni bir bahar temizliği yaratalım!

Detoksa ihtiyacınız olduğunu gösteren 7 işaret nedir?

Detoks, ağır metallerin temizlenmesine yardımcı olarak bedeni zararlı toksinlerden arındırır. Düzenli olarak detoks yapılmadığında toksinler vücudun çeşitli bölgelerinde birikerek sağlık sorunlarıyla karşı karşıya kalınmasına neden olurlar.

Detoks yoksunluğu nedeniyle ortaya çıkan sağlık sorunlarından birkaçı!

1. Sürekli yorgunluk hissi

Ne kadar uyursanız uyuyun veya tüm gün boyunca kahve gibi istediğiniz türde bir tetikleyici tüketin, bedeninizde toksin birikimi varsa kendinizi yorgun hissetmeniz oldukça normal. Yapılan araştırmalar ancak detoks yöntemiyle bedendeki kuruluk ve tükenmişlik hissinin ortadan kalkacağına dair pek çok kanıtlanmış veri sunuyor.

Kendinizi daimi olarak yorgun ve isteksiz hissediyorsanız belki de acil olarak düzenli su içmeye, alkali beslenmeye, daha fazla yeşillik tüketmeye, zararlı alışkanlıkları bir kenara bırakmaya yönelmelisiniz!

2. Bağışıklık sistemi problemleri

Dokularınızda çok fazla toksin birikimi varsa bu birikim bağışıklık sisteminize bazı ataklarda bulunmaya başlayabilir.

Örneğin;

  • Eklem ve kas ağrıları
  • Cilt kuruluğu ve ciltte döküntüler
  • Halsizlik
  • Ateş

Hava, sigara ve besin yoluyla hayatımıza girebilen ağır metallerin vücutta fazlaca birikmesi yukarıdaki problemlere yol açabilir. Bu nedenle, detoks yöntemleriyle vücuttaki ağır metal birikmesi ortadan kaldırılarak bağışıklık sistemi desteği sağlanmalıdır.

3. Cilt problemleri

Vücudun detoksa ihtiyacı olduğunu gösteren bir diğer işaret de cilt problemleridir. Ciltte kuruluk, döküntü, kızarıklık, yanma ve batma gibi problemler bedeninizde bir şeylerin yanlış gittiğinin göstergesidir. Bu gibi problemler sağlıksız beslenme, az su içme, vitamin ve mineral yoksunluğu gibi durumların fiziksel habercileri olabilir.

Cilt sağlığına iyi gelen, cilt nemini destekleyen avokado, brokoli ve yeşil yapraklı sebzeler gibi yiyecekleri tercih ederek cilt sorunlarınızı minimuma indirebilirsiniz.

4. Konsantrasyon eksikliği

Bir şeyleri hatırlamakta zorlanıyor, hafızanızın eskisi gibi iyi olmadığından mı yakınıyorsunuz? Ya da bir işin başındayken dikkatinizi yeterince veremediğinizi, hatalar yaptığınızı ve her şeyi baştan tekrar etmek zorunda kaldığınızı mı fark ediyorsunuz?

Bunun sebebi vücutta biriken toksinler, yani detoks eksikliği olabilir. Çok fazla ilaç kullanımı, sağlıksız hayat koşulları ve enflamasyon gibi durumların beyine etki ettiği araştırmalar tarafından kanıtlanmıştır.

Bu nedenle olabildiğince zihin sağlığını korumak ve güçlendirmek adına detoks takviyesi yapan besinlerle beslenmek ve hücreleri toksinlerden arındırmak gerekmektedir.

5. Uzun süreli baş ağrıları

Uzun süreli baş ağrıları, pek çok sağlıksız durumun habercisi olabileceği gibi, toksin fazlalığı nedeniyle ortaya çıkan durumlar arasında yerini alır. Vücutta fazlaca bulunan ağır metallerin baş ağrısı ve migrene sebep olduğu uzmanlar tarafından kanıtlanmıştır.

Balık ürünleri, ceviz, havuç gibi beyni besleyen gıdalar, Omega 3 takviyesi ve B vitaminleri zihin sağlığı için vazgeçilmez unsurlardır. Bu unsurları yerine koyabilmek ve zihin sağlığında maksimum verime ulaşabilmek adına besin düzenimize dikkat etmemiz, detoks uygulamalarıyla zararlı maddeleri vücudumuzdan uzaklaştırmamız gerekir.

6. Kilo vermede zorluk

Kilo verememe sorunu elbette pek çok problemle ilişkili olabilir. Ancak, her yolu deneyip hala kilo verme konusunda herhangi bir verim elde edemiyorsanız belki de odaklanmanız gereken konu vücudunuzun detoksa olan ihtiyacıdır.

Araştırmalar, vücutta biriken zararlı maddelerin, ağır metal fazlalığının, enflamasyonun kilo problemlerine yol açtığını ileri sürmektedir.

7. Uyku problemleri

Çok fazla elektronik alet kullanımı, yanlış uyku alışkanlıkları, fazla kahve tüketimi gibi sorunlar nedeniyle pek çok insan uyku problemi yaşamakta. Bu problemin kaynaklarından biri de vücuttaki toksin fazlalığı.

Vücut toksinlerden arınmadığında insomnia (uykusuzluk) hastalığı ortaya çıkabiliyor ve kişiler hem fiziksel hem de psikolojik olarak bu durumun neticelerinden ciddi şekilde etkilenebiliyorlar. Bu nedenle sağlıklı bir uyku düzeni ve dolayısıyla da sağlıklı bir yaşam standardı için, detoks uygulamalarını mutlaka gözden geçirmek gerekiyor.

Nereden başlayabilirim?

Öncelikle bu problemlerinden bazıları veya çoğunluğu sizde varsa ilk kabul etmeniz gereken şey, detoksun bir hayat standardı olduğudur. Sağlıklı bir vücuda sahip olmak istiyorsanız detoksu yılda bir veya iki kere yaparak problemlerinizin ortadan kalkmasını beklemek yerine onu yaşam stiliniz olarak benimseyerek; sağlıklı beslenme, egzersiz, uyku kalitesi gibi konularda iyileştirmelerle bedensel ve ruhsal sağlığınızı üst seviyelere taşımanız mümkün!

Daha fazla yeşillik tüketerek, bol su içerek, yediğiniz besinlere karşı farkındalık geliştirerek, egzersiz yaparak kısacası bedeninize iyi bakmayı gönülden isteyerek yukarıdaki problemlerden kurtulabilirsiniz.

BLOOM SHOP