YAZAN: DİLA ATTEPE
FOTOĞRAF: DIVINATION & FORTUNE TELLING

Tarotun genellikle fallar ve okumalar yapmakla ilgili olduğunu düşünüyoruz fakat tarot, sezgilerinizi dinlemenize ve ona güvenmenize yardımcı olan her gün kullanabileceğimiz bir araçtır. Kararlarımızla yönlenen hayatımızda, seçimler yapmak yorucu ve kafa karıştırıcı bir eyleme dönüşebiliyor. Tarot kartları günlük kararlarımız ve kısa sorularımız için bir yardım eli uzatıyor. Cevabı evet veya hayır olan kısa ve spesifik cevaplar istediğimiz soruları tarot kartlarıyla yapacağımız özel açılımla cevaplarına kavuşturabiliyoruz. Evet-Hayır tarot adı da verilen tek kart tarot açılımının nasıl yapıldığını sizler için yazdık!


Tek kart tarot açılımı nedir?

Hayatımızda farklı birçok alanda yol gösterebilecek tarot kartlarının birçok özel açılımı vardır. Bunların arasındaki tek kart tarot açılımı kolay ve hızlı olan bir yöntemdir. Tek kart tarot açılımı, sorduğunuz belirli sorulara net olarak evet ya da hayır yanıtı vermek için oluşturulmuştur. Geleneksel tarot açılımları, bizlere daha derin görüşler ve tavsiyeler verirken tek kart çekeceğimiz bu açılım, günlük sorularımız ve kararlarımız hakkında hızlı ve net bir sonuç verir.

Tek kart tarot açılımı nasıl yapılır?

Tarot kartlarının sayamayacağımız kadar çok açılım şekli vardır. Evet ya da hayır olarak cevap alabileceğimiz sorularımıza yönelik en kolay ve hızlı yöntem tek kart açılımıdır. Tarot kartlarını öğrenmeye yeni başladıysanız, tek kart yöntemi biraz daha yakınlaşmak ve bağ kurmak için harika bir yol olabilir. Bu yöntemi aşağıdaki adımlarla kullanabilirsiniz:

1. Kendinizi hazırlayın

Destenizden kart çekmeden önce içsel durumunuzu gözden geçirin. Nasıl bir moddasınız? Üzgün ya da kızgın mısınız? Yoksa enerjik ve mutlu musunuz? O anki enerjinizin kartlara da yansıyacağını unutmayın. Örneğin huzursuz hissettiğiniz zamanlarda tarot kartları negatif enerjinizden etkilenerek olumsuz cevaplar sunabilir. Tarot kartlarını dinlemeyi seçebilirsiniz ancak içgüdülerimizi de arkada bırakmamamız gerekiyor. Açılımdan önce nasıl hissettiğinizin farkına varın ve tarot kartlarına cevapla geri almak istediğiniz enerjiyi verin. Bu enerjiyle kartlarınızı güzel bir şekilde karıştırın.

2. Açık ve net sorular sorun

Hislerinizin farkına vardıysanız bir sonraki adıma, sorularınızı belirlemeye geçebilirsiniz. Öncelikle, aklınızdaki sorunun objektif bir cevabını almak istediğinizden emin olun. Tarot kartları, aklınızdaki cevabın onayını almak için kullanabileceğiniz bir araç değildir. Bunun yanında tek kart açılımı, net bir cevap istediğiniz basit ve anlaşılır bir soruya yanıt almakta kullanılır. Soracağınız soru karmaşık olursa destenizden net bir cevap alamayabilirsiniz. Bunlar gibi sorular sorabilirsiniz:

  • İstediğim işe girecek miyim?
  • Bu seçimim benim için doğru mu?
  • Aklımdaki kişi ile ciddi bir ilişkim olacak mı?
  • Bu seçim benim için doğru mu?

Eğer sorunuzu belirlediyseniz, sorunuza odaklanarak destenizden bir kart çekebilirsiniz.

3. Çektiğiniz karta odaklanın

Desteden seçtiğiniz kart hakkında kendinize karşı dürüst bir tavır sergilemelisiniz. İlk adımda söylediğimiz gibi, tarot istediğiniz cevapları onaylamak için değildir. Çekilen kartın anlamına ve enerjisine odaklanın, sembolizmine ve geleneksel anlamına göre yorumlayın. Bazı kartlar geleneksel anlamlarında olumlu veya olumsuz bir yanıtı temsil eder ve doğrudan bir evet veya hayır yanıtı sağlamaya yardımcı olur. Tarot okumalarının bir kısmı sezginize bağlıdır, dolayısıyla anlamlarını yorumlarken içgüdünüzle birlikte esnek olabilirsiniz. Kartın size nasıl hissettirdiği de anlamının yanında oldukça büyük bir önem taşır.

Tek kart tarot açılımı günlük kararlarımıza nasıl bir yarar sağlayabilir?

Spiritüel yolculuğunuzda yaptığınız herhangi bir aktivite ile kendinizi dinlemeye zaman ayırmanız önemlidir. Bunları tarot kartları, kristaller, yoga veya meditasyon ile yapıyor olabilirsiniz. Tarot kartlarının, genellikle fal bakmakta kullanıldığı düşünülse de günlük hayatınızın bir parçası yaparak içsel yolculuğunuzda destek almak için de faydalanabilirsiniz. Tek kart tarot açılımı bu konuda çabuk ve pratik bir çözüm yolu olarak karşımıza çıkıyor.

Hızlı ve net bir yoldur.

Geleneksel tarot açılımları daha derin bir inceleme gerektirebilir ve uzun zaman alabilir. Aklınızda basit bir soru varsa veya güne başlamadan önce bir yol göstericiye ihtiyaç duyduysanız, tek kart açılımı ideal bir yöntemdir. Gün içerisinde kararsız kaldığınız bir durumda zaman kaybetmemek için tarota başvurabilirsiniz.

Yorumlaması zor değildir.

Derin analizlere girilen çoklu kart açılımlarının yapıldığı geleneksel tarotun aksine, tek kart tarot açılımı basit bir yorum sunar. Her kartın evet, hayır veya tarafsız yanıtı ifade eden genel anlamını bilmek net bir sonuca ulaşmayı sağlar. İçgüdünüz de ön planda olacağından kartı çektiğinizde hissettiğiniz enerji farklı kartlar ve anlamları ile karışmaz. Bu da daha açık bir cevap almanıza yardımcı olur.

Deste ile olan bağınızı güçlendirir.

Tek kart tarot açılımı, bizlere çabuk bir yol sunduğundan kartların anlamlarını öğrenmek ve içsel bağımızı kuvvetlendirmek için etkili bir yöntem olabilir. Yaptığınız tek kart açılımında çektiğiniz kartın enerjisine ve anlamına odaklanarak destenizle daha güçlü bir ilişki kurabilirsiniz. Bu, yapacağınız okumalara daha iyi bir bakış açısıyla yaklaşmanızı sağlar ve yorumlama yeteneğinizi geliştirir.Dila Attepe

1999 yılında Ankara’da doğan Dila, lisans eğitimini Ankara Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünde tamamladı. Bitirme tezini kadınlarda beden algısı üzerine yazdıktan sonra kişisel gelişim ve psikoloji alanına yöneldi. Dila, beden algısı ve zihinsel sağlığı geliştirme konusundaki farkındalığı sayesinde sağlıklı yaşam camiasına ilham olacak içerikler üretmeyi amaçlıyor....BLOOM SHOP