Fotoğraf: glamradar.com

Doğal, sağlıklı ve gür kaşlar için yapılması gerekenleri incelemek üzere kaş dosyasını açıyoruz! 2000’li yıllarda moda trendleri herkesi ince ve kavisli kaş kullanmaya yöneltti. Kaşlar ne kadar ince, kalkık ve doğal değilse o kadar güzel olduğu algısı yaygınlaştı! Bu algı sayesinde, birçok kadın yanlış tekniklerle kaşlarını alarak, kaş yapısına zarar verdi. Zaman ilerleyip, ince kaş akımı yerini kalın ve doğal kaşlara bırakmaya başlayınca bu sefer küsen kaşları eski haline döndürmek üzere yeni yöntemler karşımıza çıktı. Kaş kontür, kaş makyajı, micro-blending yöntemi ya da kaş ekimi gibi yöntemlerin adlarını sıkça duymaya başladık.

Gür kaşlar için ne yapmalı?

Var olanı değiştirme çabamızı bırakmadıkça doğal olanı yakalamak mümkün olmadığı için, gür olan görünüme tutunmaya başladık. Bu sefer de birçoğumuz tek elden çıkmış gibi sokaklarda gezmeye başladık. Yakışanı da yakışmayanı da tek bir noktada buluştuk: Düz ve kalın kaşlar!

Benim fikrim ise kendimi nasıl iyi hissediyorsam onu yapmak! Peki doğal, sağlıklı ve gür kaşlara kavuşmak için kaş bakımını nasıl yapabiliriz? Birkaç küçük madde ile aşağıda açıklıyorum!

  • Kaşlarınızı duştan çıktıktan ve yüzünüzü yıkadıktan sonra mutlaka kurutun. Çünkü, ıslak kalan kaşların derisi daha nemli ve gözenekleri açık olacağından dökülmeye müsaittir.
  • Kaşlarınızı mümkün olduğu kadar sık bir kaş tarağı ile tarayın. Böylelikle kaş köklerinde kan dolaşımını hızlandırarak, güçsüz ve zayıf kaşların güçlenmesini ve dökülen kaşların yerlerinin daha hızlı dolmasını sağlamış olursunuz.
  • Mutlaka kaliteli bir cımbız kullanın. Yanlış ve kırık almaktan dolayı kaş kökleriniz zarar görebilir. Bu yüzden kaşın yanlış yönde çıkmasına, incelmesine hatta belki hiç çıkmamasına neden olabilirsiniz.
  • Kaşlarınızın doğru başlangıç ve bitiş noktasını bulmanızda fayda var. Böylelikle kaşınızda beğenmediğiniz şeklin başka şeylerden olduğunu düşünerek hatalı uygulama yapmaktan kaçınmış olursunuz.
  • Kaşlarınıza mutlaka bakım yapın. Piyasada çok fazla kaş ve kirpik serumu bulunuyor. Uzatmayı ve gürleştirmeyi hedefliyorlar. Ancak ürün ile birlikte gelen gürleşme genelde ürünü bıraktıktan sonra eski haline dönüyor.

Bu nedenle size yine tavsiye edebileceğim en doğal kür: hint yağı. Her gece yüzünüzü yıkayıp kaş diplerinizi kuruladıktan sonra, kulak pamuğunun ucu ile alacağınız 1 damla hint yağını kaşlarınızı hırpalamadan, nazik bir şekilde, çıkış yönünde uygulayın.

Uygulama sonrasında kaşlarınızı hafifçe tarayarak yağın köklere inmesine ve çalışmaya başlamasına yardımcı olun. 15 gün düzenli uygulamanın ardından kaşlarınızın gerçekten yoğunlaştığını ve uzadığını fark edeceksiniz.

Konu ile ilgili “daha fazla” bilgiye aşağıdaki yazılardan da ulaşabilirsiniz:Simge Kamacı

1991 yılında, Ankara’da doğdu. 2014 yılında, lisans eğitimini burslu olarak girdiği Başkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde tamamladı. Mezun olduktan sonra, inşaat sektöründe hizmet veren Rönesans Holding bünyesinde 2,5 yıl çalıştı. Eğitim hayatı boyunca özellikle kimya derslerine fazlasıyla ilgi duydu. Kozmetik ve bakıma olan ilgisini, kimyaya, tepkimelere ve bileşimlere olan ilgisi...BLOOM SHOP