Son yıllarda yapılan bilimsel araştırmalara göre; saç kökleri ölmüyor, uykuya geçiyor! Yani dökülen, küsen veya kopan saçları tekrar kurtarabilirsiniz. Doğru teknikleri düzenli uygulayarak gür ve canlı saçlara sahip olabiliriz. Yakın zamanda bu teknikler arasında en fazla adını duyuran ve etkisi en yüksek olan bakım; “kemik iliği bakımı” bu hafta radarımıza takıldı!

Cildin, saçın, kemiklerin, kasların kısacası vücudun elastikiyetini, kalitesini, gücünü ve direncini sağlayan en önemli protein kolajendir. Kolajen, vücutta kendiliğinden bulunup üretilmesine rağmen yaşlanmanın ve yetersiz beslenmenin sonucu olarak azalır. Zaman içerisinde çok fazla kimyasal işlem görüp yıpranmış olan, yaşın getirmiş olduğu yorgunluğu yaşayan, dökülen, deri rahatsızlıkları yaşayan saçları kemik iliği bakımı ile onarıp, eskisinden daha sağlıklı hale getirmek mümkün.

Kemik iliği bilindiği üzere yüksek lifli ve içeriğinde doğal olarak kolajen barındıran bir protein. Saç derinize masaj yapılarak uygulanan kemik iliği ile kan dolaşımınız hızlanır, hücrelerinizin yenilenmesi artar, saç derinizin ihtiyaç duyduğu protein ve besinler enjekte edilmiş olur. Böylelikle saç kalitesi ve esnekliği artar.

Kemik iliği nasıl hazırlanır?

Kasaplardan alabileceğiniz ilik içeren topuz kemiğini derin bir tencereye koyup üzerini kapatacak kadar kaynamış su ve kabuğu ile beraber dilimlediğiniz 1 limonu 2-3 saat pişirin. Limonun etkisi ile ilik kemikten çıkacaktır. Pişirdikten sonra süzerek kullanacağınız kadarını buzdolabına koyup, kalanını her uygulamada ihtiyacınız olacak ölçülerde kaplara koyup derin dondurucuya kaldırın. Böylece uygulamadan birkaç saat önce bir kalıp çıkarıp eriterek kullanabilirsiniz.

Kemik iliği bakımını kimler kullanmalı?

  • Sağlıksız ve sönük saçlara sahipseniz,
  • Saç dökülmeleriniz artmışsa,
  • Saçlarınızın uzama hızını arttırmak istiyorsanız,
  • Kepeklenme ve bunun gibi saç derisi kuruluğu problemleri yaşıyorsanız,
  • Yanlış kuaför uygulamaları dolayısıyla saçlarınızda kopma, yanma veya kırılma problemi oluştuysa bu bakımı uygulayabilirsiniz.

Kemik iliği saç maskesi nasıl hazırlanır ve uygulanır?

Saçınızın uzunluğuna göre hazırlamış olduğunuz kemik suyunun içine 1 çorba kaşığı hindistan cevizi yağı koyup karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı saç diplerine ve boylarına masaj yaparak uygulayın. Daha sonra, maskenin etkisinin artması ve incelerek köklere nüfus etmesi amacıyla bone takıp ısı uygulayın. Bu şekilde yarım saat bekledikten sonra saçınızı paraben, silikon vs. içermeyen organik bir şampuan ile yıkayıp, saç kreminizi uygulayın. Bu bakımı haftada 1 gün ve 8 hafta boyunca uygularsanız en etkili sonucu elde edebilirsiniz.Live to Bloom

Daha iyi bir seçim yaptık ve yaşama çiçek açtık!...BLOOM SHOP