YAZAN: MİRAY AKIN

İzleyecek bir şeyler arıyor ancak karar vermekte zorlanıyorsanız Hollywood’un ünlü oyuncularının favori dizilerini izleme listenize almaya ne dersiniz? İşte ünlülerin izlemeye doyamadığı diziler.


Keira Knightley’ın önerisi: Killing Eve

İngiliz dönem yapımları ile tanınan ünlü oyuncu Keira Knightley, Luke Jennings’in kitabından uyarlanan Killing Eve’i izlemeye doyamayan isimlerden. Sandra Oh ve Jodie Comer’ı bir araya getiren bu drama-gerilim dizisinde, Comer’ın karakteri Villanelle’ye hayat vermeyi çok istediğini belirten Knightley, dizideki karakter gelişimlerini oldukça beğendiğini de sözlerine ekliyor. Ajan olmak isteyen bir kadın ve lüks hayatı seven bir katili bir araya getiren Killing Eve, bambaşka tutkuları olan bu iki insanın birbirlerine takıntılı hale gelmesini konu ediyor.

Nereden izleyebilirim: Yaklaşık 40 dakika süren bölümleriyle dizinin ilk üç sezonunu BluTV’den izleyebilirsiniz.


Tom Hanks ve Rita Wilson’ın önerisi: Narcos

Saving Private Ryan, Green Mile ve Forrest Gump gibi ikonik filmleri ile tanınan ünlü oyuncu Tom Hanks ve kendisi gibi oyuncu eşi Rita Wilson, Kolombiyalı uyuşturucu kaçakçısı Pablo Escobar‘ın hayatını anlatan suç dramasına bayıldıklarını itiraf ediyorlar. Wilson, Narcos için “Harika performanslar, iyi senaryo ve harika bir yönetmenlik” diye bahsederken Hanks ise tek kelimeyle “bayıldım” ifadesini kullanıyor. Escobar’ın gerçek hayat hikayesinden uyarlanan dizide Meksikalı bir ajan olan Javier Pena’nın ve ekibinin bu uyuşturucu şebekesini yakalamak için verdiği mücadeleye tanık olacaksınız.

Nereden izleyebilirim: Başrollerinde Pedro Pascal ve Damian Alcazar gibi isimlerin bulunduğu dizinin tüm bölümlerine Netflix üzerinden ulaşabilirsiniz.


Chris Pratt’ın önerisi: Game of Thrones

Jurassic World ve Guardians of the Galaxy gibi gişe rekortmeni filmlerle adından söz ettiren Chris Pratt, HBO’nun ödüllere doyamayan dizisi Game of Thrones’un hayranı olduğunu açıklıyor. Drew Barrymore, Channing Tatum, Kristen Bell, Anna Kendrick ve Elizabeth Banks gibi isimlerin de övgü ile bahsettiği fantastik dizi, hanedanlar arasındaki ve onların içerisindeki taht mücadelesini konu ediyor. 8 sezon süren dizinin başrollerinde Emily Clarke, Lena Headey ve Kit Harrington gibi isimler bulunuyor.

Nereden izleyebilirim: Uzun süren sezon aralarını beklemeden, dünyanın en popüler fantastik evrenine dahil olmak için Bein Connect’i tercih edebilirsiniz.


Jennifer Lawrence’ın önerisi: Homeland

Hunger Games serisi ile üne kavuşan ve ardından gelen Silver Linings Playbook, Joy ve Mother! gibi filmlerle yeteneğini kanıtlayan Jennifer Lawrence, polisiye-gerilim dizisi Homeland’i bir solukta bitiren isimlerden. Başrollerinde Claire Danes, Mandy Patinkin ve Maury Sterling gibi isimlerin bulunduğu dizi, uzun bir süre sonra ülkesine dönen Scott’ın bir CIA ajanı tarafından terörizm şüphelileri arasında bulunması ile başlıyor. İçerisinde politik göndermelerin bulunduğu dizi, Amerika Birleşik Devletleri siyasetinin 11 Eylül saldırılarının ardından nasıl değiştiğini de gözler önüne seriyor.

Nereden izleyebilirim: 8 sezondan oluşan diziyi Amazon Prime Video üzerinden bir solukta izleyebilirsiniz.


Jeff Bridges’ın önerisi: True Detective

Oscarlı oyuncu Mahershala Ali’nin yanı sıra Matthew McConaughey, Woody Harrelson, Colin Farrell ve Rachel McAdams gibi başarılı oyuncuları bir araya getiren polisiye dizisi True Detective, aksiyon ve gerilim severlerin favorisi olmaya aday. Coen kardeşler imzalı The Big Lebowski ile sinema tarihine unutulmaz bir karakter armağan eden ünlü oyuncu Jeff Bridges’ın da favorisi olan dizi, cinayet masasında görev yapan iki dedektifin bir seri katilin peşine düşmesi ile kendisine konu buluyor. 17 yıl süren bu kovalamaca oyununun ardından kendilerini sorgu masasında bulan ikilinin hikayesi sizi bir girdap gibi içerisine çekebilir.

Nereden izleyebilirim: Yaklaşık bir saat süren bölümleriyle, dizinin üç sezonuna BluTV üzerinden ulaşabilirsiniz.
Miray Akın

1994 yılında Ankara'da doğan Miray, lisans eğitimini Bilkent Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünde tamamladı. Ardından Hacettepe Üniversitesinde Pazarlama üzerine yüksek lisans eğitimi aldı. İnsan ve hayvan haklarına olan ilgisi, onun birçok sivil toplum örgütünde aktif bir şekilde rol almasını sağladı. Kendisini yazı yazarak ifade eden biri olarak sözlerini kaleme dökmeye tutkun...BLOOM SHOP