YAZAN: DİLA ATTEPE

Her ay gecemizi aydınlatan Dolunay, bu kez de 27 Kasım’da penceremizden bizlere göz kırpıyor olacak. “Kunduz Ayı” olarak adlandırılan İkizler Dolunayı, eğitim, sosyal bağlantılar ve duygularımız hakkında haberlerle geliyor. Bu Dolunay, parlak ışığı altında düşünmeye davet eden bir işaret görevi görüyor. İkizler Dolunayı’nın burcunuza etkilerini derledik!


İkizler dolunayının genel etkileri ne olacak?

Ay döngülerinde Dolunay’lar oldukça önemlidir. Hayatımızda karanlıkta kalan kısımlara ışık tutarlar ve çoğu zaman bize iyi gelmeyen şeylere hoşça kal deme zamanının geldiğine işaret ederler. Dolunay 27 Kasım’da, İkizler burcunda gerçekleşiyor. İkizler iletişimden sorumlu olan burçtur. Bu dönem yoğun hisler yaşayabiliriz, çünkü Dolunay zamanları ruhumuzdaki saklı duyguları uyandırabilecek bir yoğunluk taşırlar. Bu dönemde gereğinden fazla iletişim kurmaya eğilimli olabiliriz ve bize söylenenleri yanlış yorumlayabiliriz.

İlhama, yeni ve aydınlatıcı bilgilere açık olduğumuz bir dönem içerisinde olabiliriz. Bizlere ilk başta önemsiz gibi gelen bilgilere dikkat etmekte fayda var. Bu İkizler Dolunay’ı belirsizlikleri ortadan kaldırmanıza ve sınırlayıcı inançlardan kurtulmanıza yardımcı olabilecek bir potansiyele sahip. Zihninizi genişletmeye ve beklenmeyeni hayatınıza dahil etmeye olanak sağlayabilir. Yeni bakış açıları kazanabilirsiniz ve bunu en büyük arzularınızın gerçekleşebileceği alternatif bir gerçekliği şekillendirmek için kullanabilirsiniz.

Koç ve yükselen Koç

Bu Dolunay iletişim eviniz olan 3. evde gerçekleşiyor. Ailenizle ve arkadaşlarınızla olan ilişkileriniz ön planda olacak. Etrafınızdaki insanlar ve yakınlarınız, enerjinizi büyük ölçüde etkiliyor ve birliktelik duygunuzun artacağı bir döneme giriyorsunuz. İlişkilerinizde söz sahibi olmak, arkadaşlarınızla yapacağınız etkinlik planlarının başında olmak ve sorumluluk almak iyi gelebilir. İkizler Dolunay’ı, kalbinizi ve evinizi en çok değer verdiğiniz insanlara açmak için bir işaret veriyor.

Boğa ve yükselen Boğa

İkizler Dolunayı, maddi konular ve işinizle ilgili ikinci evinizde gerçekleşiyor ve maddi konularda ikinci kez düşünmenizi teşvik ediyor. Bu Dolunay, bütçe planlaması yapmak için ideal bir dönem vadediyor. Çok istediğiniz hedeflerinizle uyumlu bir bütçe oluşturmanın ve buna bağlı kalmanın da son derece önemli olduğu bu Dolunay’da harcamalarınızı biraz kısarak uzun vadede hayalleriniz için yatırım yapabilirsiniz.

İkizler ve yükselen İkizler

Bu Dolunay’ın yıldızı sizsiniz! Benlik ve kimlikle ilgili 1. evinizde gerçekleşen Dolunay, özgüveninizi tazeleyen bir enerjiye sahip. Kim olduğunuzu benimsemeniz ve kendinizi hatalarınızla ve mükemmel olmayan yanlarınızla kabul etmeniz için harika bir zaman. İçsel farkındalığınızın gelişmesiyle yolunuza çıkan engelleri aşabilirsiniz. Hem aydınlığı hem de karanlığı kapsadığınızı, kendinizi kabul etmek için her iki tarafı da görmeniz gerektiğini unutmayın. Dağınık, kusurlu ve eksik olmanıza izin verin. Bu sayede ileride açacağınız yeni sayfalara daha özgüvenli olarak başlayabilirsiniz.

Yengeç ve yükselen Yengeç

Dolunay sizin bilinçaltı ve sonlarla ilgili olan 12. evinizde gerçekleşiyor. Bu dönemde duygusal, zihinsel ve fiziksel pillerinizi sıfırlamanız için Dolunay sizleri teşvik ediyor. Terapiye gitmek, spiritüel olarak yenilenmek ve şifa bulmak için güzel zamanlardasınız. Ara vermenin ya da istediğiniz bir tatilin peşindeyseniz kendinize dinlenmek için zaman tanımanın tam vakti. İç dünyanızdaki düğümlerin çözüldüğünü hissedebilirsiniz.

Aslan ve yükselen Aslan

Sosyal olarak bir yükseliş zamanı sizleri bekliyor. Bu İkizler Dolunay’ı var olan topluluklarınızı genişletmek, yeni insanlarla etkileşime girip amaçlarınıza bir adım daha yaklaşmak için sizlere bir işaret veriyor. Davetlere katılabilirsiniz; girdiğiniz ortamlarda dolunay ışığı sizin üzerinizde parlıyor olacak. Beklediğiniz desteği görebilirsiniz, hedeflerinize ulaşmak için gereken şeylerin avuçlarınızda bittiğini görebilirsiniz. Bulunduğunuz ortam sizlere ilham verebilir.

Başak ve yükselen Başak

Kariyer evinizde gerçekleşecek olan Dolunay sizlere itibarınız açısından bir yükseliş getirebilir. Önceden yapmış olduğunuz işler için takdir edilebilir ve bir liderlik elde edebilirsiniz. Dolunay’la birlikte iş hayatınız bir genişleme yoluna giriyor. İkizler burcunun da etkisiyle daha hızlı hareket edebilirsiniz ve bu da önem verdiğiniz detayları gözden kaçırmanıza sebep olabilir. Sorularınızı sormaktan çekinmeyin ve çalışırken ihtiyacınız olan bilgileri almaya çalışın. Çalışmalarınız meyvelerini vermeye başlayabilir.

Terazi ve yükselen Terazi

Bir tatile çıkmanın zamanı mı geldi? İkizler Dolunay’ı sizler için 9. evde gerçekleşiyor. Beklediğiniz tatiller için zaman ayırabilir, bu tatili de ufkunuzu genişletmek için kullanabilirsiniz. Öğrenmek istediğiniz yeni beceriler varsa, Dolunay sizlere ihtiyacınız olan enerjiyi sağlıyor olacak. Kendinize zaman ayırarak hayalleriniz için çalışabilir, daha bilge bir bakış açısıyla hayata yaklaşabilirsiniz.

Akrep ve yükselen Akrep

İkizlerin konuşkan yapısı, sizlere de etki ediyor! 8. evinizde gerçekleşecek olan Dolunay bir dönüşüm ve yakınlığı simgeliyor. Yakınlarınızla samimi iletişimlere girebilir ve hislerinizi onlarla paylaşmaya eğilimli olabilirsiniz. Kendinizi geri çekmeyin, buna ihtiyacınız olabilir! Dışarıya karşı önünüzde bir bariyer kuran negatiflikleri konuşarak aşabilirsiniz. Hayatınıza daha çok sevgiyi almak için açılabilirsiniz.

Yay ve yükselen Yay

Yakın ilişkileriniz ön planda. Bu İkizler Dolunay’ında, yeni insanları hayatınıza çekebilirsiniz ve var olan ilişkilerinizde sevginin gücü ile daha derinleşebilirsiniz. Bu samimi ilişkilerinizdeki gelişmelerin yanı sıra Dolunay, uyum sağlayamadığınız ilişkiler için de bir son haberi verebilir. Sizi huzursuz eden ilişkileriniz sık sık aklınıza geliyorsa, bunları yeniden gözden geçirmenizde fayda olabilir.

Oğlak ve yükselen Oğlak

Bedeninize, zihninize ve ruh sağlığınıza önem vereceğiniz bir döneme giriyorsunuz. Kişisel bakım üzerine daha çok eğilebilirsiniz, rutinlerinizi genişletebilirsiniz. Hayatınızda veya zihninizde karışıklıklar hissediyorsanız bu Dolunay sizlere bir sıfırlama yapmanız gerektiğinin haberini veriyor. Dikkatinizi ve ilginizi dışarıya vermek yerine iç dünyanıza dönmeniz gerekebilir. Programlarınızda kendi mutluluğunuz ve ihtiyaçlarınıza öncelik tanıyabilirsiniz.

Kova ve yükselen Kova

Havadaki aşk kokusunu alıyor musunuz? İkizler Dolunay’ı, yeni başlangıçlar ve tutku dolu zamanlar için bir ışık yakıyor. Flört etmek ve randevulara çıkmak için uygun bir zaman olabilir! Romantik duygular içinde kalbiniz dolup taşabilir. Sadece aşk ilişkilerinde değil, tutkulu olduğunuz hobilerinize vakit ayırabilir ve daha yaratıcı işler ortaya çıkarabilirsiniz. Bu yaratıcı süreç, yeni yollar keşfetmek için sizlere iyi gelecek.

Balık ve yükselen Balık

Aile arasındaki buluşmaların ön planda olacağı bu Dolunay’da, evin neşesi siz olabilirsiniz. Yeni yıl için dekorasyonlar yapmak, yenilenmek ve taşınmak için iyi bir zaman. Yaşadığınız alanlarda değişiklik yapmak için hevesli olacaksınız. Bunun yanında aileniz arasında küçük gerginlikler, kafanıza takmamanız gereken olaylar yaşanabilir. Bu olaylar için hazırlıklı olmakta fayda var.Dila Attepe

1999 yılında Ankara’da doğan Dila, lisans eğitimini Ankara Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünde tamamladı. Bitirme tezini kadınlarda beden algısı üzerine yazdıktan sonra kişisel gelişim ve psikoloji alanına yöneldi. Dila, beden algısı ve zihinsel sağlığı geliştirme konusundaki farkındalığı sayesinde sağlıklı yaşam camiasına ilham olacak içerikler üretmeyi amaçlıyor....BLOOM SHOP