Yaz bütün güzelliği ve sıcaklığıyla devam ediyor. Hemen hemen herkes ya tatilde ya da tatil planları yapıyor. Deniz, kum ve güneş elbette çok keyifli. Ancak, bu keyfin yanlış güneşlenme veya doğru önlemleri almama hataları yüzünden eziyete dönüşmesini istemeyiz. Bu nedenle, hem güneş öncesi ve sonrası hem de güneş yanığı oluşma riskine karşılık birkaç önerim var.

Güneş nedeniyle nem dengesi ve yapısı bozulan cildinizi rahatlatabileceğiniz ve güneş yanığı probleminden koruyabileceğiniz 5 güneş sonrası ürünü listeledim.

Hatice Teyze Tatlı Badem Yağı

Tuzlu su ve güneş cildi en çok kurutan etkenlerin başında gelir. Güneş ışınları cildin dermis tabakasına kadar inerek, yağ ve nem emilmesini ve mevcut kaynakların kullanılmasını engeller.

Bu nedenle özellikle güneş sonra cildi iyi nemlendirmek yanıkları önlemenin birinci kuralıdır. İçerdiği yoğun vitamin ve besleyici özellikler nedeniyle Tatlı Badem Yağı en güzel güneş sonrası vücut yağlarından biridir.

Shiseido Güneş Sonrası Yoğun Bakım Emülsiyonu 

Daha ince yapılı ve çabuk emilen ürünleri tercih edenler için en güzel tavsiyem, Shiseido Güneş sonrası kremi. Hem ciltte ağırlık hissi bırakmıyor hem de cildi çok güzel onarıyor.

Süt kıvamlı bu ürünün yüz ve vücut için kullanılabiliyor olması da özellikle tatil çantasını minimal tutmak isteyenler için büyük avantaj.

Babe After Sun Güneş Sonrası Losyonu

Sprey ürünlerin kullanımı her zaman için daha kolaydır. Eğer hızla vücudunuzu nemlendirmek istiyorsanız Babe’in sprey şişedeki bu güneş sonrası losyonunu tercih edebilirsiniz. Hem çok hızlı emilen hem de çok kolay kullanılan bir ürün.

Küçük bir uyarı: Yüzünüze uygulamadan önce losyonu elinize sıkın ve spreyi direk yüzünüze doğrultmayın.

Clarins After Sun Moisturizer Ultra Hydrating

Cildin çok hassaslaştığı ve ekstra bakıma ihtiyaç duyduğu dönemlerde en güzel ürün Clarins güneş sonrasıdır. Cildinizin genel olarak kuru ve gergin ise yaz aylarında ekstra bakıma ihtiyaç duyar. Bu nedenle, özellikle güneş sonrası daha yoğun ve etkisi yüksek ürünleri tercih edebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Cilt Kuruluğuna Karşı Etkili 5 Cilt Bakımı Tüyosu

L’occitane Organik Shea Yağı

Shea yağı en yoğun organik yağlar arasındadır. Ancak cildin ekstra neme ve ilgiye ihtiyaç duyduğu dönemlerde vazgeçilmezdir. L’occitane Shea Butter yıllardır benim ilk tercihim.

Tatilden keyif alabilmek ve bütün yıl beklediğiniz birkaç günü eziyete çevirmemek adına SPF korumalı güneş kremlerini 2 saatte bir tazelemeyi, güneşten mümkün olduğunca korunmayı ve güneş sonrası yatıştırıcı ve cilt yenileyici etkiye sahip nemlendiriciler kullanmayı ihmal etmeyin. İyi tatiller.Simge Kamacı

1991 yılında, Ankara’da doğdu. 2014 yılında, lisans eğitimini burslu olarak girdiği Başkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde tamamladı. Mezun olduktan sonra, inşaat sektöründe hizmet veren Rönesans Holding bünyesinde 2,5 yıl çalıştı. Eğitim hayatı boyunca özellikle kimya derslerine fazlasıyla ilgi duydu. Kozmetik ve bakıma olan ilgisini, kimyaya, tepkimelere ve bileşimlere olan ilgisi...BLOOM SHOP