Tazedirekt, herkesin balkonunda dikey tarım yöntemini kullanarak kendi küçük bahçesini tasarlayabileceği bir proje başlattı. Tazedikey projesi sayesinde yetiştirilen sebze ve meyveler taze taze dalından sofraya ulaşıyor. 

Tazedirekt, yeni projesiyle büyük şehirlerde yaşayanların kendi balkonlarında taze sebze-meyvelerini yetiştirmelerine imkan sağlıyor.

Tazedirekt’in Tazedikey projesi ile evlerde sürdürülebilir ve üretim temelli bir hobi alanı yaratılıyor. Proje kapsamında dikey tarım yöntemi ile dileyen herkes balkon bahçeciliği yaparak yeşillik ve  minyatür sebze-meyve yetiştirme imkânı ediniyor. 

Tazedikey.com’da satışa sunulan özel tasarımlı Tazedikey çantalarının yanında bulunan geçici dikişlerin yırtılıp çantanın dik bir şekilde güneş alan bir noktaya asılması gerekiyor. Çantadaki ceplere yeterli miktarda toprak doldurulduktan sonra tohumlar ekiliyor. Tohumların çimlenmesi ile balkonlar küçük bahçelere dönüşüyor.

Tazedikey.com’dan taze meyve ve sebze alışverişine dikey tarım çantası ve fesleğen tohumu hediye ediliyor. Roka, kabak, kekik, patlıcan ve turp yetiştirme seti gibi birçok meyve ve sebzenin tohumunu da sitede yer alıyor.

BLOOM SHOP