Uzakdoğu’da yüzyıllardır kullanılan zengin antioksidan kaynağı yeşil çayla sağlığınızı korurken zihninizi de sakinleştirmek mümkün. Tabii ki yeşil çayın faydalarını bedeninizde, zihninizde ve cildinizde hissetmek için düzenli olarak içmeniz gerekiyor. Toplantılarda, kendinize yarattığınız çay molalarında, spor sonrasında veya ara öğünlerinizde yeşil çay içerek günlerinizi yeşillendirebilirsiniz. İşte yeşil çay içmek için 4 nedeni keşfedin!


Zihninizi yeşillendirin

Hayat akışının yoğunluğuna kapılıp gitmişken biraz durup zihni sakinleştirebilmek çok kıymetli. Bu akışta her ne kadar sakinliğinizi korumaya çalışsanız da stres, içsel yargılar, kendinize veya başkasına şefkatsiz davranmak gibi zihin ve ruhunuzu yoran pek çok şeyle karşılaşıyorsunuz. Yoga, meditasyon ve mindfulness pratikleriyle bedeninize, nefesinize odaklanarak an’da kalabilirsiniz. Bu pratiklerle bulduğunuz iç huzuru desteklemenin en iyi yollarından biri beslenme rutininize yeşil çayı eklemek. Her gün bir kupa içeceğiniz yeşil çayla zihniniz yeşillenecek!Yeşil çayda, bir amino asit olan L-theanine bulunuyor ve bu amino asit hem canlandırıcı hem sakinleştirici etki yaratıyor. Özellikle Yaseminli Yeşil Çay ile beden ve zihninizin tazelendiğini fark edebilirsiniz.

Çalışma temponuzu yeşillendirin

Veriminizi arttırmak için çalışırken molalar verin; molalarda hobinizle ilgilenin, egzersiz yapın ya da nefes çalışın. Kendinize dönebileceğiniz bu aktiviteler zihninize çok iyi gelecek. Belki bu aralarda, belki işe döndüğünüz zaman yeşil çay içip odağınızın artmasını sağlayabilirsiniz. Yeşil çayın içerisinde bulunan kafein, siyah çay ve kahveye göre daha dengeli. Dolayısıyla yeşil çay sağlıklı bir kafein kaynağı. Enerjinizi yüksek tutmanızı sağlayacak kafein sayesinde temponuzu kaybetmeyeceksiniz! Çalışma saatlerinde Yeşil Çay Chai içmenizi öneririz. Yeşil çaya eşlik eden baharatların canlandırıcı etkisiyle veriminiz artacak.

Cildinizi yeşillendirin

Anti-aging etkili cilt bakım ürünlerinin olmazsa olmazı antioksidan… Yüksek antioksidan içerdiği bilinen yeşil çay, cilt ve saç güzelliğinizi destekliyor. “Ne yersen o’sun” sözünü duymuşsunuzdur. Yani, beslenme şekliniz, içten ve dıştan olmak üzere tüm bedeni etkiliyor. Aldığınız antioksidan miktarını arttırmak için Nar Yaban Mersinli Yeşil Çay içebilirsiniz. Yeşil çayın antioksidan etkisi, doğal meyvelerle güçlendiriliyor.

Sporunuzu yeşillendirin

Kafeinde bulunan etken maddeler, metabolizmayı hızlandırma özelliği taşıdığı için spor sonrası bir kupa yeşil çay ile yağ yakımına destek olabilirsiniz. Spor sonrası yeşil çay içmek vücudunuzun antrenman sırasında kaybettiği enerjiyi geri kazanmasına ve bedenin daha hızlı toparlanmasına da yardımcı oluyor. Spor sonrası Açai-Ananaslı Yeşil Çay tercih edebilirsiniz. Egzotik meyvelerin yeşil çayla buluştuğu bu lezzetle kendinizi zinde hissedeceksiniz.

Yeşil çay nasıl tüketilmeli?

Öncelikle güvenilir markaların paketli yeşil çaylarını tükettiğinizden emin olun. Bizim önerimiz Doğadan’ın Yeşil Çay Serisi. Yaseminli, nar yaban mersinli, bergamotlu gibi birçok seçenek sunan Doğadan’dan kendi zevkinize ya da ihtiyacınıza yönelik bir çay çeşidini seçebilirsiniz. Yeşil çayın uzun dönemli etkilerinden faydalanmak için her gün 1 kupa yeşil çay içmeyi ihmal etmeyin.

BLOOM SHOP