YAZAN: DİLA ATTEPE

Yılın duygusal açıdan en yüklü olacak dolunaylarından biri olacak Yengeç Dolunayı bizleri iç sesimizi dinlemeye çağırıyor! 2023’ün son dolunayı, bizleri duygularımıza ve sezgilerimize yönlendiren Yengeç Burcu tarafından yönetiliyor. Bu Dolunay, yeni yıla hazırlanırken duraklamamıza, düşünmemize ve bizi geriye çeken iplerden kurtulmamıza olanak tanıyor. Yengeç Dolunayı hem kolektif olarak hem de burcunuz için ne anlama geliyor, bir göz atalım.


Yengeç Dolunayı bizleri kolektif olarak nasıl etkileyecek?

2023’ün son haftasında Yengeç Dolunayı ile içsel bir yolculuğa başlamaya hazır mısınız? Yengeç Burcu’ndaki bu Dolunay, yeni ve daha yüksek frekanslı deneyimleri bizlere sunan bir rol üstleniyor. Dolunaylar genellikle durup düşünmemizi ve iç dünyamıza yaklaşmamızı teşvik ederler. Ay tarafından yönetilen ve duygusallığın temsilcisi Yengeç Burcu, yılın son Dolunay’ında kendimizi karşımıza alıp bastırılmış duygularımızla yüzleşmeyi, onları kabul edip yıla arınmış bir şekilde girmemizi öneriyor.

Bu Dolunay’da geçmişte çözemediğiniz duygularınızın içinizi doldurduğunu veya anlık duygularınızı yoğun yaşadığınızı hissedebilirsiniz. Bu Dolunay, bu duygulara dikkat etmenizi, onları incelemenizi ve sizi geriye çekenlerden de artık kurtulmanızı işaret ediyor. Kendimiz hakkında farkındalığımızı artıracak ritüeller, meditasyon, yoga gibi pratikler bu Dolunay’da yardımcı bir el uzatabilir. Pratiklerle destekleyeceğiniz bu duygusal keşif kalbinizde ham duygularınıza yer açmanızı teşvik ediyor. Duygularınızla diyalog kurup öğrettikleri için onlara teşekkür edebilirsiniz.

Aynı gün, yaralı şifacı olarak adlandırılan Chiron Koç Burcu’nda ileri hareketini gerçekleştirmeye başlayacak ve 23 Temmuz’a kadar bu hareketine devam edecek. Chiron’un bizi bireysel ve ortak acılarımızla yüzleşmeye ve anlamaya teşvik ettiğine inanılıyor. Bu iki gezegen hareketiyle bu dönemi yeni yıla girmeden geride bırakmanız gereken şeylerden kurtularak kendinizi değişime açacağınız bir kapı olarak kullanabilirsiniz.

Koç ve Yükselen Koç

Bu Yengeç Dolunay’ında kendinizi tıpkı bir yengeç gibi kabuğunuza çekilmiş bulabilirsiniz. Yalnızlık hissi ile biraz yakınlaşacağınız bu dönemde, bulunduğunuz ortamları ve hayatınızda tekrar eden olayları sorgulayabilirsiniz. En çok nerede kendiniz gibi hissediyorsunuz? Neresi sizin için güvenli alanınız? Bu dönemde bu soruların cevaplarını bulmak için iç sesinizle baş başa biraz zaman geçirmeniz faydalı olabilir. Bu yalnızlığın yanında sizlere destek olacak aileniz de varlıklarını hissettirebilirler.

Boğa ve Yükselen Boğa

Yengeç Dolunay’ı Boğa Burcu için yeni perspektiflerin haberini veriyor! Yakın çevreniz sayesinde kuracağınız yeni ilişkiler ve iletişimler sizlere farklı bakış açıları sunabilir, eşsiz fikirler ortaya çıkarabilirsiniz.  Duygularınızın daha çok kendini göstermesiyle birlikte iletişimlerinizde sizlere iyi gelecek gelişmelerle karşılaşabilirsiniz. İçinizdeki bilgeliği dışa vuracağınız bu dönemde daha çok göz önünde olabilirsiniz.

İkizler ve Yükselen İkizler

Yengeç Dolunayı sizler için adeta cüzdanınıza bir ışık tutuyor! Fakat bu ışık finansal konularda bir düzen ihtiyacını işaret ediyor. Yeni yıl hediyelerinin de alındığı bu dönemde sizler için bir bütçe düzenlemesi gerekiyor. Bu Dolunay’da gözünüzde büyüyen harcamalara dikkat etmeniz iyi olabilir. Neyse ki, Yengeç Dolunay’ının etkileri sonunda yeni iş, zam veya beklenmedik paralarla da karşılaşabilirsiniz.

Yengeç ve Yükselen Yengeç

Bu Dolunay’da odak noktası sizsiniz! Duygusallıkla dolu bu dönemde üstü kapalı duygularınızla yüzleşebilirsiniz. Bu Dolunay, yeni yıla girmeden önce duygular ve sezgilerinize güvenerek hareket etmenizi öneriyor. Dönüşüm ve değişim enerjisi ile yapmak istediğiniz projeler varsa bu ortamlarda lider rolünü üstlenebilirsiniz. Gelişim göstermeniz için ise kutunun dışında düşünmeniz ve yeni fikirlere açık olmanız işinize yarayabilir.

Aslan ve Yükselen Aslan

Yeni yıla başlamadan önce Yengeç Dolunay’ı sizlere hayallerinizi gerçekleştirmek için hevesli bir ruh hali getiriyor. Bu dönemde bir şeyler ortaya çıkarmak için daha fazla heyecan ve istek duyabilirsiniz. Yeni hayaller ve fikirlere kapılabilir, mutluluk arayışına girebilirsiniz. Geçmişte yaptığınız hatalar bu yolda yeniden karşınıza çıkabilir fakat Dolunay, bu hataları kabullenip yola devam etmenizi teşvik ediyor.

Başak ve Yükselen Başak

Bu Dolunay, sizler için sosyal ortamlarda kendinize sınır koymanızı öneriyor. Mükemmeliyetçi yanınızı yakın çevrenize karşı fazla gösterebilirsiniz. Bu kontrolcü enerjiniz ise onların sizden uzaklaşmasına sebebiyet verebilir. Bunların yanında insanların önüne de kendinizi korumak için bir sınır çizmenizde fayda var. Dengeli iletişim ve saygı ile sosyal ortamınızda ortaya çıkabilecek sorunların önüne geçebilirsiniz.

Terazi ve Yükselen Terazi

Yengeç Dolunay’ı sizler göz önüne çıkarıyor! Özellikle iş ortamınızda dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz, insanlar hakkınızda konuşabilir. Bu görünürlüğünüz sizleri bir üst kademeye taşıyabilir, terfi alabilir veya yeni bir iş fırsatı ile karşılaşabilirsiniz. Bunun yanında, iş açısından yoğun bir dönemde olduğunuzdan ortamlarda gerginlikler çıkabilir ve güç savaşlarına girebilirsiniz.

Akrep ve Yükselen Akrep

Bir gezi veya kaçamağa ne dersiniz? Yıldızlar sizleri gevşemeniz için bir maceraya davet ediyor. Bu Dolunay dönemi yeni rotalar keşfedip kendinizi yenilemek için harika bir fırsat sunuyor. Bu bir gezi olmasa bile kendinize dinlenmek için izin vermeniz gereken bu zamanda inançlarınız ve değerlerinizi gözden geçirebilirsiniz. Bu sorgulamayla birlikte yeni yıla gelişim ve büyüme enerjisi ile girebilirsiniz.

Yay ve Yükselen Yay

Bu Yengeç Dolunay’ı sizler için yakınlığı ve seksüel bir enerjiyi getiriyor. Eğer bir partneriniz varsa bu dönemde onunla ekstra bir çekim hissedebilirsiniz. Bekarsanız sizlerin içinde ateşli hisler uyandıracak yeni insanlarla karşılaşabilir ve yeni deneyimler paylaşabilirsiniz. Öte yandan finans alanında oldukça şanslı bir döneme girebilirsiniz. Miras ve yatırım konuları bu dönemde gündeminizde olabilir.

Oğlak ve Yükselen Oğlak

Yengeç Dolunay’ı ortaklıklar ve yakın ilişkilerinizi sorgulayacağınız bir enerji ile geliyor. Bu Dolunay, ilişkileriniz üzerine düşüneceğiniz bir ara vermenizin sizlere iyi geleceği bir döneme işaret ediyor. Eğer ilişkilerinizde bir sorun olmadığını düşünüyorsanız, Dolunay sizler için pozitif bir değişimin haberini veriyor olabilir. İlişkinizi bir üst kademeye taşıyacağınız bir adım atabilirsiniz.

Kova ve Yükselen Kova

Meşgul olacağınız günlere hazır mısınız? Yengeç Dolunayı bu dönemde üretkenliğinizi canlandırıyor ve meşguliyetleriniz artıyor. İş ortamınızda projeleriniz üzerinde mesai harcayabilirsiniz. Dolunay döneminde iş ve yaşamınız arasında dengeyi sağlamak için kendinize izin vermeyi unutmayın. Bu meşgul günlerin etkisini azaltmak için sağlıklı pratikleri benimseyebilirsiniz, kendiniz için bir düzen getirmeye çalışabilirsiniz.

Balık ve Yükselen Balık

Yılın son Dolunay’ı sizlere yaratıcılığınızı dışa vurmanız için bir fırsat sunuyor. Bu yaratıcılığın yanında kendinizi biraz salabilir ve eğlenmeye zaman ayırabilirsiniz. Bu eğlence ortamlarında ise yeni bir aşk kokusu alabilirsiniz. Öte yandan ortamlardaki olası gerginliklerde dikkatinizi yaşadığınız ana odaklamanız gereksiz olaylar yaşamanızın önüne geçebilir. Dış etkenler karşısında fazla tepkiden kaçınmanız sizler için daha iyi olabilir.Dila Attepe

1999 yılında Ankara’da doğan Dila, lisans eğitimini Ankara Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünde tamamladı. Bitirme tezini kadınlarda beden algısı üzerine yazdıktan sonra kişisel gelişim ve psikoloji alanına yöneldi. Dila, beden algısı ve zihinsel sağlığı geliştirme konusundaki farkındalığı sayesinde sağlıklı yaşam camiasına ilham olacak içerikler üretmeyi amaçlıyor....BLOOM SHOP