Yüzünüze göre doğru bir kaş şekli bulmak, kusursuz bir yüz çerçevesinin anahtarı. Yüz hattına göre şekillendireceğiniz kaşlarınız, en önemli aksesuarınız niteliğinde! Yüz şekline göre kaş modelleri rehberini inceleyin ve en etkili kaş ürünleri ile tanışın.

1. Oval yüz şekline göre kaş modelleri

Oval şekilli yüzler, doğal açılı bir kaş modeli kullanmalı. Unutmayın, son zamanların en trend görünümü zaten doğallık! Doğal haline bıraktığınız kaşlarınızın uç kısımlarını biraz daha kalın bırakabilirsiniz. Bu yüz hattına sahipseniz, ürün olarak kaş maskaralarını kullanmanızı öneririz. Kaş maskarası, kaşlarınızı yukarı doğru tarayarak gün boyu sunduğu kalıcılık ile kaşlarınızın aşağıya doğru düşmemesini sağlar. Önerimiz, Benefit Gimme Brow+ Dolgunluk Veren Kaş Maskarası. Maskara, içeriğindeki küçük mikrofiberler ile kaşlarınızı doğal bir şekilde belirginleştirir. Konik uçlu fırçası ile kullanım kolaylığı sunarak ürünü bulaştırmadan uygulamanızı sağlar.

İlginizi çekebilir: En İyi Temiz İçerikli Güzellik Ürünleri

2. Yuvarlak yüz şekline göre kaş modelleri

Köşesiz bir yüz yapısına sahipseniz açılı kaş modellerini tercih etmelisiniz. Açılı kaşlar, yüz şeklinize daha fazla belirginlik vererek size etkileyici bir görünüm sunar. Kaşlarınızı biraz daha kalın göstermek isterseniz kendi tonunuzdan bir iki ton açık ürünlerle kaşlarınızı doldurabilirsiniz. Bizim önerimiz, Sephora Brow Thicker Kaş Kalemi. Kaşlarınızı çok doğal bir görünümde yoğunlaştıran ve kalınlaştıran bu kalem, ultra ince pudralı formülü sayesinde en ince kaşlarda bile uzun süre kalıcılık sağlar.

3. Uzun yüz şekline göre kaş modelleri

Uzun yüzleri, doğru kaş şekli ile dengeli bir görünüme getirmek gerekir. Bunun için kaş şekli küt tercih edilmeli. Küt kaş için, kaşınızın baş kısmını belirgin bir hale getirip kaş bitiminizi gözlerinizin dış köşelerinden biraz daha geride tutabilir ve kaş ürününüzle boşlukları doldurabilirsiniz. Küt bir şekil verdiğiniz kaşınızı M.A.C Jel Kaş Kremi ile belirginleştirebilirsiniz. Fırça yardımıyla uygulayacağınız bu ürün, mükemmel kaşlara kavuşmanıza yardımcı olur. Üstelik suya dayanıklı formülü ile son derece kalıcılık sağlar.

İlginizi çekebilir: Güzellik Sırları: Miranda Kerr ile Sabah Bakımı

4. Kare yüz şekline göre kaş modelleri

Yüzünüzün keskin hattını yuvarlak kaş şekli ile dengeleyerek yüz çerçevenizi kusursuz bir hale getirebilirsiniz. Yuvarlak bir görünüm verirken dikkat etmeniz gereken en önemli şey kaşlarınızın kalınlığını korumanız. İnce kaşlar özellikle kare yüzlerde kendini gösteremez! Kare yüz hattına sahip olan kişilerin yapması gereken, kaşının doğal kavisini koruyarak şekillendirmek ve kaşları yukarıya doğru taramak. Kaş ürünü olarak Bobbi Brown Uzun Süre Kalıcı Kaş Kalemini kullanabilirsiniz. Açılı ucu ile her bir kıla ulaşabilen kalem ile kaşlarınız son derece yoğun ve canlı görünür. 

5. Kalp yüz şekline göre kaş modelleri

Kalp yüz hattına sahip olan kişilerin, minyon bir görünümü olur. Dolayısıyla kaşlarını da aynı oranda tutması gerekir. Sizin de yüzünüz kalp şeklinde ise kaşlarınızı biraz ince görünümde kullanmanız doğru olacaktır. Hafifçe incelttiğiniz kaşlarınızın aralarını doldurmanız önemli. Önerimiz, Nars Brow Perfector Calimyrna Kaş Kalemi. Kalem, oval formdaki ucuyla kolayca kaşlarınızı doldurup şekil verir ve arkasındaki fırça ile rengi eşit bir şekilde dağıtmanızı sağlar.

İlginizi çekebilir: Cilt Lekeleri İçin Doğal Çözüm ÖnerileriCemre Bosnalı

Yeditepe Üniversitesi Çeviribilim bölümünden mezun olan Cemre, eğitim aldığı dönemde çeviri stajının yanı sıra Ayaydın-Miroglio Group’da Dijital Pazarlama stajı yaptı. Mezun olduktan sonra dergi ve medya sektörüne girmek isteyerek İstanbul Moda Akademisi’nde Moda Editörlüğü kursu aldı. Bir sene boyunca ALL ve L’Officiel dergilerinde editör asistanı olarak çalıştı, daha sonra sosyal...BLOOM SHOP