Fotoğraf: thelicensingproject.com

Kocaman bir yılı daha tamamlamak üzereyiz! 2019 yılı umarım sizler için güzel bir yıl olmuştur. Geçen yıl her ne kadar güzel geçmiş olsa da enerji anlamında üzerinizde birtakım yükler bırakmış da olabilir. Bu yüzden yılın son yazısında, yeni yılda içten dışa güzellik kavramını daha bütünsel bir şekilde ele almak isteyenler için bazı tavsiyeler hazırladım.

Ruh ve zihin olumsuzluklardan arındığında, güzel ve çekici görünmemize ve etrafımıza yüksek enerji yaymamıza katkı sağlar. Biz de geçtiğimiz yıl yaşadığımız üzüntüleri, negatif ağırlıkları, olumsuz düşünceleri geride bırakıp 2020 yılına arınmış ve dengelenmiş bir enerji ile girebiliriz. İşte size içten dışa güzellik ile yeni bir yıla başlamak için bazı öneriler!

1. Tuz ve kristal infüze edilmiş banyoda dinlenin

Fotoğraf: wuhaus.com

Eğer evinizde küvet varsa çok şanslısınız. Çünkü enerji temizliği ve topraklanmak için, doğru şekilde hazırlanmış su dolu bir küvette dinlenmek çok iyi bir yöntem. Ancak evinizde küvet yoksa vereceğim malzemeler ile ayak banyosu da yapabilirsiniz.

Sıcak su ile doldurduğunuz küvetin içine kaya tuzu, pembe kuvars kristali, taze gül yaprakları ve birkaç damla uçucu yağı damlatın. Yarım saat kadar suyun içinde dinlenin ve bedeninizden negatif enerjinin temizlendiğini düşünün.

Kaya tuzu, topraklanmanıza ve negatiften arınmanıza yardımcı olur. Pembe kuvars ve gül yaprakları, vücudunuzdaki enerji akışını dengeleyerek sistemlerinizin daha sağlıklı çalışmasını sağlar. Ayrıca kalp çakranızı doğrudan harekete geçiren pembe kuvars, sevgi alıp vermenizi kolaylaştıracağı için huzuru arttırır. Uçucu yağlar ise zihninizin rahatlamasını ve negatif düşüncelerin uzaklaşmasını destekler.

İlginizi çekebilir: Sağlık ve Güzellik Sırlarında Pembe Kuvars Taşı Kullanımı

2. Peeling yapın

Ölü derilerden kurtulmak ve bedeninizin daha çok oksijen emilimi yapmasını sağlamak, bütünsel olarak size kendinize iyi hissettirir. Yeni yıl akşamı temizlenmiş gözeneklerinizi Shea Yağı ve birkaç damla portakal yağı ile besleyebilirsiniz. Yağların dokusu ve kokusu daha iyi ve huzurlu hissetmenizi sağlar.

3. Meditasyon yapın

Yeni yıl öncesi arınma ritüellerinizi tamamladıktan sonra meditasyon yapmanızı tavsiye ederim. Sahip olduklarınız ve olamadıklarınız için şükredin. Şükretme ve teşekkür etme enerjisi en kuvvetli enerjilerdir. Bu nedenle evrene düzenli olarak teşekkür edin ve frekansınızı arttırın.

Yeni yıla daha yüksek frekans ve farkındalık ile girmek, bütün yıl vereceğiniz kararları, çalışmalarınızı ve ilişkilerinizi olumlu anlamda etkileyecektir. Bu yüzden, ışıkları kapatın, güzel bir mum yakın, Palo Santo dumanı ile bedeninizi temizleyin. Ardından gözlerinizi kapatıp geçmiş yılı düşünün ve bol bol şükredin.

İlginizi çekebilir: Meditasyona Başlama Rehberi

4. Journaling 

Bir yıl bitip yenisi başlarken zihni rahatlatacak en güzel aktivite, journaling! 2019 yılı bitmeden geçen yıl başardıklarınızı, kendinizle gurur duyduğunuz anları, iyi hissettiğiniz zamanları, gittiğiniz yerleri, etkisinde kaldığınız kitap ve filmleri ve güzel anılarınızı yazın. Ardından gelecek yıldan beklentilerinizi, başarmak istediklerinizi, hedeflerinizi ve niyetlerinizi belirleyin. Başardıklarınızı görmek sizi motive eder.

Gelecek yıl için hedefler ve niyetler belirlemek ve hayata geçirmek için çalışmaya başlamak size kendinizi iyi hissettirir. Bu nedenle, mutlaka yazın, resimler ile kolaj yapın ve yeni yılınızı başlamadan şekillendirin. 

İlginizi çekebilir: Günlük Tutma Alışkanlığı Edinerek Stresinizi DönüştürünSimge Kamacı

1991 yılında, Ankara’da doğdu. 2014 yılında, lisans eğitimini burslu olarak girdiği Başkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde tamamladı. Mezun olduktan sonra, inşaat sektöründe hizmet veren Rönesans Holding bünyesinde 2,5 yıl çalıştı. Eğitim hayatı boyunca özellikle kimya derslerine fazlasıyla ilgi duydu. Kozmetik ve bakıma olan ilgisini, kimyaya, tepkimelere ve bileşimlere olan ilgisi...BLOOM SHOP