Güzellik ve iyilik halinin sürekliliğini sağlamak için aşağıdaki wellness ritüellerini ofisinize taşıyabilir, çalışma masanızdaki pratik değişiklikler ve gün içinde 10 dakikalık ufak bir kaçamak ile kendinizi çalışırken de ışıltılı ve sakin hissedebilirsiniz. İşte 5 adımda ofisinizi wellness rutinine dahil etmenin yöntemleri!

Çekmecenizi sağlıklı atıştırmalıklar ile doldurun

Çalışmak ve stres daha hızlı acıkmanıza neden oluyor olabilir. Bu atakları sakin geçirmek için çekmecenize çiğ kuruyemişler, sağlıklı barlar ve içecekler koyabilirsiniz. Bu sayede yemek istediğinizde hızlı ve sağlıksız yiyecekler yerine sağlıklı atıştırmalıklara yönelebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Ofis Çekmecesinde Olması Gereken Sağlıklı Atıştırmalıklar

Ek gıdalarınızı yanınızda bulundurun

Toz kolajen, maca tozu, spirulina gibi hem içeceklere hem de salatalara eklenebilen ek gıdaları yanınızda bulundurun. Sabah kahvenize kolajen eklemek, öğleden sonra salatanıza spirulina serpmek hem gün içinde ihtiyaç duyduğunuz vitamin, mineral ve antioksidanları karşılamanızı hem de iyi hissetmenizi sağlayacaktır.

İlginizi çekebilir: Denizlerin Mucizesi Spirulinanın Faydaları

Kristal yüz masaj aletinizi masanızda tutun

Kristal yüz masaj aletleri ile yüz masajı hem baş ağrılarınızı ve stresinizi yatıştırır hem de gerilen ve ödem toplayan cildinizi rahatlatır. Hızlı bir serinlik ve kaslarda rahatlama sağlayacağı için kendinizi yorulmuş ve gergin hissettiğiniz anlarda hafif baskılar ile alın masajı yaparak hızla rahatlayabilirsiniz.

Masanızda kristallere yer verin

Çalışma masanıza, özellikle radyasyonu ve negatif enerjiyi toplayan, motivasyon ve dikkati arttıran kristaller koyabilirsiniz. Zihninizi ne kadar hızlı ana getirebilirsiniz, stresi ve gerginliği o kadar hızlı yatıştırabilirsiniz. Çok sıkışmış ve stresli hissettiğiniz anlarda, bütünsel sağlığınızı korumak için sessiz bir ortama geçin, kristallerinizi avucunuza alın ve yatışana kadar gözlerinizi kapatıp nefesinizi takip edin. Masanıza döndükten sonra yenilenmiş ve daha çözüm odaklı olduğunuzu fark edeceksiniz.

Daha çok su için

Özellikle yoğun günlerde su içmeyi unutabiliyoruz. Vücut sağlığı, zihin berraklığı ve cilt nemliliği için su içmeyi ihmal etmeyin. Masanıza su içmenizi hatırlatacak notlar asabilir, telefonunuza uygulamaları indirebilir veya dikkatinizi çekecek bir bardak veya şişe ile düzenli olarak kendinizi uyarabilirsiniz. Suyunuzu lezzetlendirmek için içine koyacağınız taze nane ve limon dilimleri de konsantrasyonunuzu arttırmaya destek olacaktır.

Strese ve kaygıya imkan bırakmadan, yaşam alanınız her neresi ise orayı en güzel ve sağlıklı yapmak için çaba sarf edin. Sağlık ve güzellik tek bir uygulama, krem veya ilaç ile mümkün olmuyor. Her ana ve alana güzelliğinizi ve yüksek enerjinizi yanınızda götürerek hem daha başarılı hem de daha güzel olabilirsiniz. Mutlu günler dilerim.

İlginizi çekebilir: Suyun Önemi

Fotoğraf: The Beauty ChefSimge Kamacı

1991 yılında, Ankara’da doğdu. 2014 yılında, lisans eğitimini burslu olarak girdiği Başkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde tamamladı. Mezun olduktan sonra, inşaat sektöründe hizmet veren Rönesans Holding bünyesinde 2,5 yıl çalıştı. Eğitim hayatı boyunca özellikle kimya derslerine fazlasıyla ilgi duydu. Kozmetik ve bakıma olan ilgisini, kimyaya, tepkimelere ve bileşimlere olan ilgisi...BLOOM SHOP