Rahatlıkla takip edebileceğiniz bu 7 adım ile evde spa deneyimi yaşamaya hazır olun!

İlginizi çekebilir: Dr. Ebru Sağlık ile 30’lu Yaşlarda Cilt Bakımı

Spa ortamı yaratın

Odanızda veya banyonuzda ışıkları kısın. Mum ve tuz lambası ile ortamı aydınlatın. Isındıkça iyonize olan ve ortama yayılan tuz molekülleri, solunum yollarını açar ve strelize eder. Bu şekilde, koklayacağınız organik mumların ferahlatıcı kokuları ile daha hızlı rahatlayabilirsiniz.

Banyo tuzlarını kullanın

Himalaya tuzu, kurutulmuş çiçekler, süt tozları ve uçucu yağlar ile hazırlanan banyo tuzları hem cildinizi nemlendirir hem de hafta boyu topladığınız negatif enerjiyi topraklamanıza yardımcı olur. Küvetiniz varsa ılık suyun içine tuzunuzu dökün, yoksa kendinize bir ayak küveti hazırlayın ve ayaklarınızı tuzlu suyun içinde yarım saat bekletin.

Kuru fırça ile vücudunuzu yenileyin

Günlük rutinde de olması gereken kuru fırçalamayı spa gününüzde mutlaka uygulayın. Ayaklarınızdan başlayarak tüm vücudunuzu fırçalayın. Kuru fırçalama uygulamasında önemli olan, fırçalama yönünün her zaman kalbe doğru olmasıdır.

Kuru fırça sayesinde cilt üzerindeki ölü deri temizlenirken, kan dolaşımı ve hücre yenilenmesi artar. Düzenli kullanımda ise çatlak ve selülit oluşumlarında gözle görülür azalma meydana gelir.

Ilık duş

Bütün bedeninizi sakinleştirip rahatlattıktan sonra, doğal şampuan ve duş jellerini kullanarak ılık bir duş alın. Duşta dilerseniz vücudunuza tuz ile peeling de yapabilirsiniz. Duştan sonra yüzünüzdeki ölü deriyi temizlemek ve kapalı gözenekleri açmak için İpek Yüz Kesesi ile dairesel masajlar yapabilirsiniz.

Maske zamanı

Temizlediğiniz yüzünüze nemlendirici bal içerikli bir maske uygulayın. Vücudunuza nemlendirici yağ veya kreminizi bolca sürün ve yaklaşık 10 dakika bekletin. Yüzünüzdeki maskeyi temizledikten sonra, vücudunuzda emilim sonrası kalan fazla yağ ve kremi temiz bir havlu yardımıyla alın.

Altın adım: Masaj

Arındınız, temizlendiniz ve nemlendiniz. Sırada ise cildinizi besleme ve masajlama var. Temiz cildinize yüz yağınızı uygulayın. Yağın elinizde kalanını ensenize sürün. Başınızı öne eğin ve birkaç derin nefes aldıktan sonra ensenize Gua Sha ile masaj yapın. Omuzlardan saç çizgisine kadar 10 tekrar masajlayın. Daha sonra başınızı kaldırın. Omurganız dik bir pozisyonda oturun. Boyundan başlayıp alın çizgisine kadar tekrar Gua Shanız ile tüm yüzünüzü masajlayın. Masajın ardından gua shanızı soğuk su ile yıkayın.

Çay seromonisi

Spaların vazgeçilmezi rahatlatıcı çaylar. Bütün adımları tamamladıktan sonra odanızda rahat bir koltuğa geçin, yasemin-lavanta karışımı gibi sakinleştirici bir çay hazırlayın, bileğinize Rahatlatıcı Roll sürüp birkaç derin nefeste içinize çekin, çayınızı içip dinlenerek hiçbir şey yapmamanın keyfini sürün.

Bütün haftanın yorgunluğunu birkaç saat içinde atmak ve bütünsel olarak yenilenmek bu kadar kolay.

İlginizi çekebilir: Ayurveda ile Günlük Rutininizi İyileştirinSimge Kamacı

1991 yılında, Ankara’da doğdu. 2014 yılında, lisans eğitimini burslu olarak girdiği Başkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde tamamladı. Mezun olduktan sonra, inşaat sektöründe hizmet veren Rönesans Holding bünyesinde 2,5 yıl çalıştı. Eğitim hayatı boyunca özellikle kimya derslerine fazlasıyla ilgi duydu. Kozmetik ve bakıma olan ilgisini, kimyaya, tepkimelere ve bileşimlere olan ilgisi...BLOOM SHOP