Günlük hayatımızda aktif olarak kullandığımız ve en az yüzümüz kadar göz önünde olan ellerimiz, pandemi nedeniyle artan hijyen önlemleri sonucunda her zamankinden çok daha kuru ve bakımsız bir hal aldı. Sonuç olarak da güzel ve sağlıklı görünen eller için ortaya koymamız gereken bakımın içeriği, yoğunluğu ve miktarı değişti. Sizler için araştırdığımız bu basit ama etkili el bakım tüyoları ile ellerinize gereken özeni gösterebilir ve kısa süre içinde güzel görünen ellere kavuşabilirsiniz. İşte evde kolaylıkla uygulanan ve etkili sonuçlar yaratan eller için bakım önerileri!

Nemlendirmek

Artık hepimiz cilt tipimizi ve dolayısıyla da cildimizin potansiyel ihtiyaçlarını biliyoruz. Yüksek nemlendirme kapasitesine sahip ve cilt tipimize uygun bir nemlendirici kullanmak güzel ve sağlıklı ellere kavuşmak için temel adım! Gün içinde defalarca yıkadığımız ve yüksek alkol oranlı dezenfektanlarla temizlediğimiz ellerimizi, gün içinde en az 4 kere nemlendirici ile canlandırmamız gerekiyor. Kış aylarında daha yağlı ve yoğun içerikler tercih ederken, yaz aylarında su bazlı ve hafif olanları kullanabiliriz.

Elleri şımartmak

Elleri temiz tutmak sağlıklı ve güzel bir görüntüye ulaşmak için şart! Manikür veya tercih ettiğimiz benzeri bir uygulama ile tırnak yataklarımızı temizlemek ve ellerimizdeki kan dolaşımını hızlandırmak, ellerimizin kısa sürede saha iyi görünmesine yardımcı oluyor.  

Elleri yıkamak

Elleri yıkarken kullanılan suyun ılık bir sıcaklıkta olması ellerimizin daha iyi görünmesine yardımcı oluyor. Günlük hayatımızın çok büyük ve önemli bir parçası haline gelen el yıkama sırasında çok soğuk ve çok sıcak su kullanmak cildimizin üst tabakalarının hasar görmesine neden oluyor. Mümkün oldukça yumuşak ve nemlendirici içerikli sabunlar kullanmak da ellerin en az hasarı göresine yardımcı oluyor.

Peeling

Elleri, haftada en az 1 kere ölü deriden arındırmak sağlıklı ve canlı bir görünüm için şart! Bunu verimli olarak yapabilmek için de scrub veya ovma olarak bilinene içeriklerden yararlanmak gerekiyor. Bu işlemi uygularken aşırı baskı uygulamamaya ve kimyasal içeriklerle eli yıpratmamaya dikkat etmek gerekiyor.

Masaj

Geceleri yatmadan ellere 5 dakika masaj yaparak nemlendirici uygulamak hem kan dolaşımını destekliyor hem de bol bol nem depolamasına yardımcı oluyor. Kış aylarında, ellerin fazladan neme ihtiyaç duyduğu durumlarda veya kronik olarak kuruluk olan ellerde geceleri nemlendiricilerinin içinde biraz vazelin eklemek daha etkili sonuçlar elde etmenize yardımcı olabilir.

Güneş kremi

Genellikle el bakımının atlana ögelerinden belki de en önemlisi güneş kremi kullanımıdır. Düzenli olarak, her mevsim güneş kremi kullanmak güneş yanıklarını ve erken yaşlanmayı engellemek için en etkili yollardandır. Uygun bir nemlendiricinin üzerine ortalama 3 saatte bir ve her yıkamadan sonra güneş kremi uygulamak, güneşin istenmeyen etkilerini en aza indirebilmek ve elleri korumak için önerilen bir uygulamadır.

İlginizi çekebilir: Evde Spa Rutini

BLOOM SHOP