YAZAN: DİLA ATTEPE

Yeni bir kozmik döngüye girmeye hazır mısınız? 13 Kasım 2023’te Akrep burcunda meydana gelen yeni ay, derin bir duygusal dönüşüm dönemine işaret ediyor. Amaçlarınızı belirleyeceğiniz ve motive olacağınız yeni bir sayfaya başlamak için bu yeni ay çok uygun bir zaman! Ritüeller ve uygulamalar ile arzularımızı evrene dökebileceğimiz Akrep yeni ayı ne anlama geliyor ve burcunuzu ne gibi değişimler bekliyor? Haydi öğrenelim!


Akrep yeni ayı ne anlama geliyor?

Her yeni ayda olduğu gibi, bu yeni ay da taze başlangıçlar için ideal bir dönem. Yeni ay ve dolunay arasındaki zaman dilimi, hayallerimize giden yolda çabalarımız için yanımızda olan bir süreç olarak karşımıza çıkıyor. Bu Akrep yeni ayı döneminde de birkaç gün etkisinde kalacağımız günler bizleri bekliyor. Akrep’in sivri iğnesinden esinlenen kaba ve keskin dillerimiz bu dönemde kendini gösterebiliyor. Yeni ay, enerjimizi düşüren ve bizi karanlıkta bırakacak şekilde saklansa da gecenin karanlığıyla bağlantı kurmak ve içimize dönmek için bir fırsat olarak değerlendirilebilir.

Bu birkaç günlük süreçte alacağımız kararlar ve sarf ettiğimiz çabaların meyvelerini ise ayın ilerleyen günlerinde yaşanacak dolunay zamanında alabiliriz. Bu yüzden arzularımız konusunda açık ve kesin olmak önemli bir etkiye sahip.

Koç burcu

13 Kasım’da gerçekleşecek olan Akrep yeni ayı, Koç burcu için Akrep tarafından yönetilen 8. Ev’de gerçekleşiyor. Dönüşüm, yakınlık ve cinsellik konularının ön planda olacağı bu dönem, hem kendi içsel iletişiminizle bir yakınlığı hem de partneriniz veya sevdiklerinizle paylaşacağınız bir yakınlığı haber veriyor. Yeni ayın ışığında, sakladığınız duyguların varlığına kulak verin ve bu duyguları, bunları duymaya ihtiyacı olanlara söylemeye hazır olup olmadığınızı bir düşünün.

Boğa burcu

Karşıt burcunuzda gerçekleşecek olan Akrep yeni ayı sizlere ilişkileriniz hakkında haberler veriyor! Romantik ilişkileriniz olsun, aile ilişkileriniz olsun, 7. Ev’de gerçekleşecek olan bu yeni ayda, ortaklıklar konusunda yeni kararlar alabilirsiniz. Karmaşıklıklar ve sorunlarla şişen kafanızı dinlemek için önceliğinize kendinizi koyup hareket edeceğiniz bir dönem sizleri bekliyor. Size artık iyi gelmeyen ilişkileri geride bırakıp yeni ve sağlıklı olana doğru yolculuğa çıkabilirsiniz.

İkizler burcu

Üretken olmaya hazır mısınız? İkizler burcu için bu yeni ayda yaratıcılık ve üretkenlik ön planda. Yeni planlarınıza başlamak için enerjinizin dorukta olacağı bu dönemde, hayal ettiğiniz düzene adımlar atabilir ve kendinize iyi gelecek harika yolları keşfedebilirsiniz. Zihinsel ve fiziksel sağlığınızı görmezden geldiğiniz zamanlar geri kalırken bunun farkına varıp iyiye gitme yolculuğuna çıkmak için en iyi zamanlardan biri, bu Akrep yeni ayı olabilir.

Yengeç burcu

Tutku, yaratıcılık ve doğurganlık konularını altında barındıran 5. Ev’inizde gerçekleşecek Akrep yeni ayı, sizlere tutkulu bir dönemin haberini veriyor! Kalbinizde alevlenen ateş sadece aşk hayatınıza değil, hobilerinizde ve yaratıcılığınızda da kendini gösteriyor. Kendinize ayıracağınız vakitlerin bir o kadar güzel olacağı bu zamanda eğer bekarsanız kendinizi ortaya koymanız da aşk hayatınıza bir fidan ekebilir. İçinizdeki kıpırtıyı duygusallığınıza nasıl döktüğünüze dikkat etmeniz bu yeni ayda önemli bir hal alıyor.

Aslan burcu

Bu Akrep yeni ayında sizi ilgilendiren ana konu eviniz. Aile ve ilişkileri temsil eden 4. Ev’de gerçekleşecek yeni ay, ailevi koşullara ve ilişkilerinize önem vermenizi söylüyor. Ev ortamında değişime eğilimli durumlarda duygularınız ve içgüdülerinizin liderliğinde konuşmanızı ve gereken farklılıkları yapmanızı teşvik ediyor.

Başak burcu

Bu yeni ay, Başak burcu için susma zamanı değil! İletişimi temsil eden 3. Ev’de gerçekleşecek olan Akrep yeni ayı, zorlu konuşmalarla karşılaşırsanız bunlardan kaçma zamanı değil, üzerine düşme zamanı olduğunu söylüyor. İnancınız ve kendi doğrunuzu dışa vurmaktan korkmayın! Bu yeni ay sizin için ses çıkarma zamanınız.

Terazi burcu

Terazi burçları için bereket kapıda! Para, mal ve maliyeyle ilgili 2. Ev’de gerçekleşecek olan yeni ay yeni bir iş kurma sürecindeyseniz harika fırsatlar sunuyor. Eğer aklınızda işinizde terfi almak ya da bir zam beklentisi varsa, bu yeni aya dikkat etmenizde fayda var. Bunun yanında ani ve dürtüsel harcamalarınıza da dikkat etmelisiniz. Finansal durumunuza dikkat etmenizi teşvik eden yeni aya kulak verirseniz, ilerde daha çok kazanç sağlayabilirsiniz.

Akrep burcu

Burcunuzda gerçekleşecek olan bu yeni ay, sizler için genel olarak yeni başlangıçları temsil ediyor. Eski enerjilerinizden arınıp yeni adımlar atmak için şimdi tam zamanı! Odağınıza kendinize alarak başlayabileceğiniz bu sezonda içsel yolculuğa çıkıp kendinizi yeniden keşfedebilirsiniz. Hayallerinizi ve isteklerinizi belirleyin ve kendinizi istediğiniz kişiye dönüştürün. Gökyüzü sizinle birlikte!

Yay burcu

Zaman, Akrep yeni ayı ile gereken ayrılıklar ve bitişlerin vaktinin geldiğini işaret ediyor. Sizi yoğun bir süreç bekliyor olabilir çünkü Akrep yeni ayı bilinçaltı ve sonlarla ilgili 12. Ev’inizde gerçekleşiyor. Önceden görmezden geldiğiniz taraflarınızla, inkar ettiğiniz doğrularla yüzleşebilirsiniz. Biraz kendinize dönmeniz ve kendinizin farkına varmanız benliğinize iyi gelebilir.

Oğlak burcu

Topluluklar konusuna eğilen 11. Ev’inizde gerçekleşecek olan Akrep yeni ayı, Oğlak burcunun kalabalıklara sesini duyurmak için bir güce sahip olduğunu gösteriyor. Kalabalıklar içerisinde sorumluluklarınızın ve rolünüzün değişeceği bir zamandasınız. Kolektif projeler ve aktiviteler sizler için eğlenceli olabilir.

Kova burcu

Kariyeri temsil eden 10. Ev’inizde gerçekleşecek bu yeni ay, iş alanındaki değişimleri işaret ediyor. İşiniz hakkında duyması zor olan gerçeklerle yüzleşebilirsiniz. Bu yeni ayla birlikte konuşmaktan çekinmeyeceksiniz ve değişime karşı kaçıngan bir tavır sergilemeyeceksiniz. Yeni fırsatlar kapınızda fakat size yabancı gelen duyguları hissetmekten korkmamalısınız!

Balık burcu

Keşif ve seyahate hazır mısınız? 9. Ev’inizde gerçekleşecek akrep yeni ayı ile bu zamana kadar kendinizi geri çektiğiniz hayallerinize adım atmaya başlıyorsunuz. Uzun süredir beklediğiniz seyahatler varsa bu dönemde gerçekleştirebilirsiniz. Hayallerinizin hayalde kalmasına izin vermemelisiniz, harekete geçmek için gökyüzü sizi destekliyor.Dila Attepe

1999 yılında Ankara’da doğan Dila, lisans eğitimini Ankara Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünde tamamladı. Bitirme tezini kadınlarda beden algısı üzerine yazdıktan sonra kişisel gelişim ve psikoloji alanına yöneldi. Live to Bloom’da editör olarak çalışmaya başlayan Dila, beden algısı ve zihinsel sağlığı geliştirme konusundaki farkındalığı sayesinde sağlıklı yaşam camiasına ilham...BLOOM SHOP