Zen meditasyon hocası ve Astrolog Meral Erduran, Mart ayında kariyer, ilişki ve gündelik yaşamınıza etki eden konuları yıldızlara bakarak yorumluyor. Mart ayı astroloji ajandası yayında!

Mart ayına girerken, Güneş Balık burcunda bizlere, manevi hayatın ve soyut kavramların enerjisini hatırlatıyor. Bırakmak, sonlandırmak, hayatla ölüm arasındaki ince çizgiyi fark etmek, her bitenden sonra yenisinin geleceğini ümit etmek tam da bu döneme ait temalar. Şu anda, kış ayında, bitmekte olanla ilgiliyken bir taraftan da gelecek olan baharın heyecanını içimizde hissedebiliriz…

2 Mart Saat 3:50’de

Ay 11 Başak burcunda Dolunay fazında

Şimdi her şeyi mükemmelleştirmek istediğimiz bir ara duraktayız. Dolunay, bir taraftan hayatın karmaşası içinde anlam aramamıza, bir taraftan da her küçük parçanın mükemmelliği sayesinde yeni bir anlam keşfetmemize yardımcı olacaktır. Hayatı oluşturan küçük detayları nasıl algıladığımız, yaşama ne kadar anlam yüklediğimizle doğru orantılı olacaktır. Bu Dolunay mükemmel olma çabasıyla, mükemmel olabilme hali arasındaki dengeyi vurguluyor. Evrendeki küçük yerimizi anlamak için, sıradan gibi görünen mucizelere bakmamız yeterli olacaktır. Balık bizi büyük resme bakmaya çağırırken Başak, önce önümüzde ilgilenmemiz ve halletmemiz gereken pek çok iş olduğunu söyleyecektir. Bu iki uç arasında denge kurabilenler Dolunay enerjisini olumlu şekilde kullanabilirler.

6 Mart Saat 10:35’de

Merkür Koç burcuna giriyor

Merkür Koç burcuna girdiğinde iletişimde hızımızı arttırıyor. Böylece yeni fikirler ve yeni projeler her zamankinden daha hızlı bir şekilde ilerleyebilir. Bu dönemde, aceleyle karar alıp bir an önce harekete geçmek isteyebiliriz. Eğer uygun bir zemin bulabilirsek bu girişimlerden ileride olumlu sonuçlar almamız mümkün olacaktır. Fakat ay sonunda Merkür’ün Koç burcunda geri hareketine başlayacak oluşu ay içinde aldığımız kararları sorgulamamıza ve bazı projelerin üzerinden tekrar geçerek, daha önce gözümüzden kaçan detayları fark etmemize yardımcı olacaktır.

7 Mart Saat 2:46’da

Venüs Koç burcuna giriyor

Aşk gezegeni Venüs’ün Koç burcunda düşük durumdadır. 31 Mart’a kadar devam edecek bu dönem boyunca ilişki dinamiklerinde dominant olmak isteyen bir tarz ön planda olabilir. Dolayısıyla bu dönem boyunca bizler de ilişkilerde paylaşmak ya da karşı tarafın isteklerine odaklanmak yerine kendi isteklerimiz doğrultusunda ısrar edebiliriz. Aynı zamanda parayı da temsil eden Venüs maddi konularda kolayca risk alıp düşünmeden yatırım yapmaya neden olabilir.

Venüs’ün Koç burcunda kalacağı 31 Mart tarihine kadar, başta Koç burçları olmak üzere tüm Ateş Elementi burçlarında doğanlar (Aslan, Yay), çekiciliklerinin arttığını fark edebilirler. Koç burçları etraflarında artan hayranlarından memnun bir şekilde güzel bir Mart ayı geçirebilirler. Aynı zamanda Aslan ve Yay burçları ay boyunca ilişkiler alanında destekleniyor.

17 Mart Saat 16:11’de

26 Balık burcunda Yeniay fazı gerçekleşiyor

Balık burcunda gerçekleşen Yeniay bize, yaratıcılığı, sanatı, ruhsallığı ve duygularla temasa geçmeyi hatırlatıyor. Bu dönemde soyut kavramlar daha fazla gündeme gelerek, gerçek ve rüya arasındaki çizgiyi silikleştiriyor. Hayallerimiz zenginleşerek, fantezilerimiz güçleniyor. İdeal olanı ararken tanrısal bir enerjiyle karşılaşabiliriz. Bu dönemde sadece kendimizi değil, başkalarını da ilgilendiren konularda girişimler yapmak isteyebiliriz. 26⁰ Balık burcu haritamızda hangi alana düşüyorsa o alanda farkında olmadan yapacağımız başlangıçlar bizi ruhsal olarak geliştirecektir.

17 Mart Saat 19:41’de

Mars Oğlak burcuna giriyor

Mücadele gezegeni Mars, dirayetli, güçlü ve azimli Oğlak burcunda iyice güçlenir. Mars bu burçta “yücelme” konumundadır. Böylece bizler de günlük hayatta daha disiplinli bir şekilde çalışabilir ve mevcut enerjimizi tüketmeden verimli bir şekilde kullanabiliriz. Enerjimizi tasarruflu ve disiplinli bir şekilde kullanmak, yaptığımız işler ve girişimlerimizde maksimum fayda sağlamamıza vesile olacaktır.

16 Mayıs tarihine kadar devam edecek bu dönemde, başta Oğlak burçları ve yükseleni Oğlak olan kişiler olmak üzere tüm Toprak Elementi (Boğa, Başak, Oğlak) burçlarında doğan kişiler, güçlendiklerini ve enerjilerinin arttığını hissedebilirler. Mars bu burçlara güç verirken aynı zamanda bir hedef ve motivasyon da getiriyor. Bir amaç uğruna ilerlemek ve belirli bir hedefe odaklanarak plan yapmak için oldukça iyi bir dönemde olacağız.

20 Mart Saat 19:16’da

Güneş Koç burcuna giriyor

Güneş’in Koç burcuna girmesiyle baharın ilk habercisi olan bahar ekinoksuna geçmiş oluyoruz. Böylece Zodyak’ın başlangıç noktasına gelmiş bulunuyoruz. Balık’ın sonlandıran ve her şeyin gelip geçici olduğunu bize hatırlatan bitiş noktasına geldikten sonra, Koç’un taze enerjisiyle her zaman yeni bir başlangıç olduğunu fark edeceğiz. Bir projeyi, bir işi veya bir ilişkiyi bitirdikten sonra her zaman bir yenisine, ilkinin heyecanıyla başlayabiliriz.

Önümüzdeki ay boyunca kendimizi daha canlı, daha iyimser ve harekete geçmeye hazır hissedeceğiz. Şimdiye kadar ertelediğimiz ya da başlamaya cesaret edemediğimiz konularla bu dönemde kolaylıkla ilgilenebiliriz. Bu dönemde Koç burçları ve yükselen burcu Koç olanlar parladıklarını fark edebilirler. Koçların yaşam enerjisiyle birlikte fiziksel enerjileri ve motivasyonları da artacaktır. Koçların yanı sıra Aslan ve Yay burçları da 20 Nisan tarihine kadar güçlendiklerini ve parladıklarını fark edebilirler.

23 Mart Saat 3:19’da

Merkür 16 Koç burcunda ters hareketine başlıyor

6 Mart’ta Koç burcuna geçen Merkür şimdi 16⁰ Koç burcunda ters hareketine başlıyor. 15 Nisan’a kadar ters hareketinde kalacak olan Merkür, 15 Nisan’da 4⁰ Koç burcunda düz hareketine başlayacak. Merkür’ün Koç burcunda ters hareketine başlıyor oluşu, ay başında aldığımız kararları ve girişimleri yeniden gözden geçirmemize ve değerlendirmemize vesile olacaktır. Koç’un aceleci yapısı detayları görmeden bir an önce harekete geçmek isterken, önümüzdeki dönemde daha önceden gözden kaçan detayları fark edip değerlendirebileceğiz.

Koç’un sosyal hayat içinde kendine dönük yapısı ve kendi fikirlerine değer veren yönü objektif olmasını zorlaştırır. Bu dönem ise; Koçların içe dönerek kendi yapılarını değerlendirmelerine vesile olacaktır. Koçlar güdüsel yapılarını bu dönem boyunca objektif bir şekilde değerlendirebilme fırsatı bulabilirler.

31 Mart Saat 7:54’te

Venüs Boğa burcuna giriyor

Aşkın, sevginin, barışın, sanatın, maddi ve manevi değerlerin gezegeni Venüs, Boğa burcunda güç kazanır. Böylece tüm bu konularda güzel gelişmeler bekleyebiliriz. İlişkilerde daha ılımlı, uyumlu, barışçıl yaklaşımlar söz konusu olacaktır. 24 Nisan’a kadarki dönem boyunca kalıcı ve güvenilir ilişkiler kurmak mümkün olacaktır. Maddi ve manevi açıdan da kendimizi daha güvende hissedebiliriz. Boğa burcundaki Venüs, fiziksel açıdan kendi ihtiyaçlarımızla daha fazla ilgilenmemizi sağlayacak. Böylece bizler de kendimizi yenilemek isteyebiliriz. Bunun yanı sıra sahip olma isteğimiz artacaktır.

24 Nisan’a kadar devam edecek süre boyunca başta Boğa burçları ve yükselen Boğalar ilişkilerinin çiçek açtığını fark edebilirler. Bekar Boğalar yeni ilişkilere başlayabilirler. Beraberlikleri devam eden Boğalar ise, ilişkilerinde denge, uyum ve mutluluklarının daha da arttığını fark edebilirler. Boğaların cazibeleri artarken aynı zamanda etraflarında pek çok hayran olduğunu fark edebilirler. Bu dönemden ikincil olarak etkilenecek kişiler ise, Başak ve Oğlak burçları olacaktır. Başak ve Oğlaklar ilişkilerinde bozulan dengeleri bu dönemde tekrar düzeltebilirler.

Konu ile ilgili “daha fazla” bilgiye aşağıdaki yazılardan da ulaşabilirsiniz:Astrolog Meral Erduran

1974 yılında İstanbul'da doğan Meral, Şişli Terakki Lisesini bitirdikten sonra Bilkent Üniversitesi Ekonomi Bölümü'nde lisans eğitimini tamamladı. 2001 yılında Astroloji Birliği Derneği'nde düzenlenen eğitime katılarak, iki sene süren temel/ileri seviye eğitim programlarını birincilikle tamamladı. Takip eden yıllarda, İngiltere'deki Faculty of Astrological Studies'in ("FAS") uzaktan eğitim programlarını tamamlayarak sertifika almaya hak...BLOOM SHOP