Zen meditasyon hocası ve Astrolog Meral Erduran, Ekim ayında kariyer, ilişki ve gündelik yaşamınıza etki eden konuları yıldızlara bakarak burçlarınızı nasıl etkileyeceğini yorumluyor. Ekim ayı astroloji ajandası yayında!

5 Ekim Saat 22:05’te

Venüs 10 Akrep burcunda ters hareketine başlıyor.

Venüs 9 Eylül’de Akrep burcuna girmişti. Şimdi ise 42 günlük ters yolculuğuna başlıyor. Venüs, Akrep burcundayken derin ve tutkulu tarafını ortaya çıkarmaya başladı. Bu süreç Venüs’ün gölgesi olan kıskançlık gibi duyguları su yüzüne çıkarmış olabilir. Akrep’in güdüsel enerjisi, ilişkilerde, aşkta ve yaratıcılık gibi konularda bilinçaltı temalarla kapılmamıza, düşünmeden hareket etmemize sebep olmuş olabilir. Dolayısıyla içimizde çok fazla tutuğumuz bazı şeyler, aniden, iplerinden kurtulmuşçasına yaşanmış olabilir.

Şimdi Venüs ters hareketindeyken ilişkilerde bazı testler söz konusu olabilir. Bazı değerlerimiz, ilişki içindeki tutumumuz, istek ve arzularımız test edilebilir. Venüs, Akrep burcunda ilişkilerde ve aşkta cinselliği de ön plana çıkaracağı için, ilişkilerin bu alanındaki bazı sorunlar gündeme gelerek ilişkileri zorlayabilir. Takıntılar ve saplantılar gündeme gelecektir. Gizli kalmış ve konuşulmamış konular ifade bulmak zorunda kalabilir. Bu dönem aynı zamanda tam olarak bitişi tamamlanmamış ilişkiler ve tekrarlanan ilişki kalıplarıyla yüzleşmek ve bu alanlarda bazı şeyleri tamamlamak için iyi bir fırsat olabilir.

Bu dönemde başta Akrep burçları ve yükselen burcu Akrep olan kişiler olmak üzere, Yengeç ve Balık burçları ilişkilerini yeniden ve derinlemesine gözden geçirebilirler. Bu kişiler değer yargılarını ve hayatta onlara zevk vere konuları tekrar değerlendirebilirler.

9 Ekim Saat 6:47’de

15 Terazi burcunda Yeniay Fazı gerçekleşiyor

Yeniay enerjisiyle önümüzdeki ay boyunca mevcut tüm sosyal ilişkilerimizi gözden geçirmek ve sınamak isteyebiliriz. Şimdi tüm ilişkilerimiz için bir tohum atmış oluyoruz. İlişkilerimizin hayatımızın yapısını ne kadar etkilediğini şimdi daha iyi göreceğiz. Bu bir ay boyunca mevcut ilişkilerimizle ilgili fazlaca düşünebilir ve bunlarla ilgili ciddi kararlar almak isteyebiliriz. “İlişkilerimizin nasıl olmasını istiyoruz?” “Başkalarıyla kurduğumuz bağlar nasıl? “Mevcut ilişkimiz bizi yeterince tatmin ediyor mu?” bu dönemde sorgulamak istediğimiz konular arasında olacaktır. 

10 Ekim Saat 3:41’de

Merkür Akrep burcuna giriyor

Merkür’ün Akrep burcuna girmesiyle birlikte günlük iletişimimizde objektif alandan sübjektif alana geçiyoruz. Ay boyunca iletişimde denge kurmaya çalışan bir tarz içindeyken, şimdi kendi iç dengelerimize yöneliyoruz. Başkalarını memnun etmek yerine, kendi fikirlerimize, düşüncelerimize ve bilinçaltının bilinmeyenine yoğunlaşıyoruz. Dolayısıyla önümüzdeki dönem boyunca zihnimiz okült, mistik ve sezgisel konularla ilgilenmek isteyecektir. Bu sebeple günlük konuşmalarda derinlik sağlamak mümkün olabilecek.

Bu dönemde başta Akrep burçları ve yükselen burcu Akrep olan kişiler olmak üzere, Yengeç ve Balık burçları kendileriniz daha rahat ifade edebildiklerini fark edebilirler.

23 Ekim Saat 14:23’de

Güneş Akrep burcuna giriyor

Böylece önümüzdeki ay boyunca hayatın derin anlamını anlamaya yöneleceğiz. Bilinmeyen gizemli konular, okült, psikanaliz ya da ezoterik konular ilgimizi çekebilir. Bu dönemde aynı zamanda arzular ve tutkular en üst seviyeye yükselecek. Derinliğin yanı sıra, aşırılıklar da bu dönemde söz konusu olacak. Bu sebeple, yüksek bilinç devreye girer ve Kasım ayının sonuna kadar olan dönemde, kendi irademiz dışında oluşan durumlarla karşılaşmamıza neden olabilir. Akrep, başkalarından etkilenmenin ve başkalarını etkilemenin burcudur. Böylece bizler de önümüzdeki ay boyunca günlük hayatımız içinde yaptığımız işlerle iz bırakabiliriz.

24 Ekim Saat 19:45’te

Ay 1 Boğa burcunda/ Güneş 1 Akrep burcunda, Dolunay fazını oluşturuyor

Yeniay’da başlattığımız konuların sonuçlarını Dolunay dönemde alabiliriz. Bu dönem bir hasat dönemidir. Bir taraftan kişisel ihtiyaçlara ve fiziksel isteklere yönelmek, diğer taraftan da başkalarıyla olan yakın paylaşımlarımıza odaklanma isteğimiz içsel bir gerilim yaratabilir. Bu dönemde sahip olmak ve paylaşmak arasındaki dengeyi kurabilirsek, içsel huzurumuzu koruyabileceğiz. Boğa ile Akrep’in zıtlığına karşın, her iki burcun da dokunma ve hissetme ihtiyacı Dolunay enerjisi ile bir araya gelince cinselliği ön plana çıkaracaktır.

Dolunay’la birlikte duygusal olarak kendimize yönelsek de, hala başkalarından etkilenmeye açığız. Akrep/Boğa aksında paylaşım ve sahiplenme arasında gidip gelebiliriz. Burada derinlik ve hırs, sevgiye dönüşmek isteyecektir. Tutkuyla bağlı olduğumuz konuları sevgi duygusu ile besleyebiliriz. Sağlam bir temeli ancak dönüşümü sağladıktan sonra  oluşturabiliriz. Bu dönemde gizli ve saklanmış konular açığa çıkabilir ve somut hale dönüşebilir. Gelişimin sağlanması için bir takım şeylerden tamamen vazgeçmeli ve elimizde kalan sağlam parçalarla yolumuza devam etmeliyiz. Böylece kuşkulardan ve huzursuzluktan güvenceye gidebiliriz.

Bilinçsiz olarak başlatacağımız girişimler bizi yenileyecek ve kısa vadede dönüşmemize yardımcı olacaktır. Yeni başlangıçlar için bazı şeylerin bitip sonlanması ve bitenin yasının hakkıyla tutulması gerektiğini de unutmamalıyız. Böylece hayatımızda görevini tamamlamış olan durumlara veda ederken, yeni ve taze olarak hayatımıza giren ve bizi dönüştüren durumlara da kucak açmış oluruz.

31 Ekim Saat 7:39’da

Merkür Yay burcuna giriyor

Böylece zihinsel olarak da özgür, yenilikçi ve hevesli olabileceğiz. Çevremizle iletişim kurarken, bir önceki dönemde edindiğimiz derinliği günlük konuşmalarımızda kullanabilmeye başlıyoruz. Merkür’ün Yay burcuna girmesiyle birlikte iletişimde iyimserlik hakim oluyor. Bu dönemde başkalarının önerilerine her zamankinden daha açık olabileceğimiz gibi, farklı konulara duyduğumuz merak ve ilgi de artacaktır. Farklı düşünce biçimlerini değerlendirmek ve kendimize uygun olanları benimsemek için elverişli bir dönemdeyiz. Aynı zamanda sohbetlerimiz daha evrensel konular üzerinde yoğunlaşacaktır.

Bu dönemde başta Yay burçları ve yükselen burcu Yay olan kişiler olmak üzere Koç ve Aslan burçları kendilerini daha rahat ifade ettiklerini fark edebilirler. 

31 Ekim Saat 22:42’de

Venüs ters hareketinde Terazi burcuna tekrar giriyor

Venüs 5 Ekim’de Akrep burcunda ters hareketine başlamıştı. Şimdi ise, tekrar yöneticisi olduğu Terazi burcuna giriyor. Venüs daha sonra, 16 Kasım’da, 25⁰ Terazi burcunda düz hareketine başlayacak. Venüs yöneticisi olduğu Terazi burcunda güçlü konumdadır; fakat ters hareketinde oluşu değerlerini tekrar gözden geçirmek istemesine neden olacaktır. Aynı zamanda ilişkiler konusu, hem evlilik, hem de iş ortaklıkları yeniden gözden geçirilmek durumuna gelebilir.

Bu dönemden en çok Terazi burçları ve yükselen burçları Terazi olan kişiler etkilenecektir. İkincil olarak İkizler ve Kova burçları bu dönemde etkilenebilirler. Bu kişiler hem ilişkilerini, hem ortaklıklarını hem de değer yargılarını gözden geçirebilir ve daha önce fark etmedikleri bazı konulara yeni bir bakış açısıyla bakabilirler.

İlginizi çekebilir!Astrolog Meral Erduran

1974 yılında İstanbul'da doğan Meral, Şişli Terakki Lisesini bitirdikten sonra Bilkent Üniversitesi Ekonomi Bölümü'nde lisans eğitimini tamamladı. 2001 yılında Astroloji Birliği Derneği'nde düzenlenen eğitime katılarak, iki sene süren temel/ileri seviye eğitim programlarını birincilikle tamamladı. Takip eden yıllarda, İngiltere'deki Faculty of Astrological Studies'in ("FAS") uzaktan eğitim programlarını tamamlayarak sertifika almaya hak...BLOOM SHOP