Zen meditasyon hocası ve Astrolog Meral Erduran, Eylül ayında kariyer, ilişki ve gündelik yaşamınıza etki eden konuları yıldızlara bakarak burçlarınızı nasıl etkileyeceğini yorumluyor. Eylül ayı astroloji ajandası yayında!

9 Eylül Saat 12:26’da

Venüs Akrep burcuna giriyor

Venüs, Akrep burcunda düşük durumdadır. Çünkü burada yöneticisi olan Boğa burcunun karşısında yer alır. Bu konum Venüs’ün pek rahat ettiği bir yer değildir. Venüs burada düşük yani gölge özelliklerini ortaya çıkarır. Akrep burcundayken Venüs, derin tutkulu tarafını ortaya çıkarırken bunun yanı sıra kıskançlık gibi duyguları da su üstüne çıkacaktır.

Akrep’in güdüsel enerjisi, ilişkilerde, aşkta ve yaratıcılık gibi konularda bilinçaltı temalarla, düşünmeden hareket etmemize sebep olabilir. Bu sebeple içimizde tutuğumuz bir şeyi, aniden, iplerinden kurtulmuşçasına yaşayabiliriz. Çarpık ve gizemli güzelliklerin verdiği heyecanlara kolayca kapılabiliriz.

Bu etkiyle aynı zamanda ilişkilerde ve aşkta cinsellik ön planda olacaktır. Takıntılar ve saplantılar gündeme gelebilir. Yoğun duygular zihnimizi fazlasıyla meşgul edebilir. Aynı zamanda ilişkilerde güç sahibi olmak için manipüle ederek kontrol etmek ve yönlendirme isteği de gözlemlenecektir. 

Venüs 5 Ekim’de Akrep burcunun 10⁰ sinde ters hareketine başlayacağı için uzunca bir süre Akrep burcunda kalacak. Venüs 31 Ekim’de ters hareketinde gerilerken tekrar yöneticisi olduğu Terazi burcuna girecek ve 16 Kasım’da 25⁰ Terazi burcunda düz hareketine başlayacak. Venüs daha sonra 2 Aralık – 7 Ocak 2019 tarihleri arasında tekrar Akrep burcundaki yolculuğu tamamlamış olacak.

Bu dönemde başta Akrep burçları olmak üzere yükselen burcu Akrep olan kişiler ilişki dinamiklerini gözden geçirebilir, yeni ilişkilere başlayabilirler. Fakat yeni ilişkilerini Ekim – Kasım aylarında yeniden değerlendirmek zorunda kalabilirler. Bunun yanı sıra bu dönem Yengeç ve Balık burçları açısında da destekleyici çalışabilir. Yengeç ve Balık burçlarının çekicilikleri artarken mevcut ilişkilerini daha tutkulu bir şekilde yaşama imkanı bulabilirler.

9 Eylül Saat 21:02’de

17⁰ Başak burcunda Yeniay Fazı gerçekleşiyor 

Şimdi gerçeklerle yüzleşme ve birleşme zamanı…

Başak burcundaki, Yeniay ayaklarımızı yere çok sağlam basmamıza yardımcı oluyor. Yeniay aynı zamanda, detaylar içinde kaybolmadan işe yarar olan şeyleri yanımıza alarak yola devam etmeye bizi teşvik ediyor. Başak burcu haritamızda hangi alandaysa o konularla ilgili olarak işe yarar adımlar atabilir, yeni başlangıçlar yapabiliriz.

Özellikle geçen dönemde iletişim gezegeni Merkür’ün ters hareketinde oluşu bizleri yenilik yapmaktan alı koymuş olabilir. Çünkü enerjimizin çoğunu mevcut işlerle ilgilenmek ve hataları düzeltmek üzerine yoğunlaştırmış olabiliriz. Bu Yeniay ile birlikte artık pek çok konuda hızlı bir şekilde ilerleyebileceğiz.

11 Eylül Saat 3:56’da

Mars Kova burcuna giriyor 

Mücadele gezegeni Mars bu yıl ilk defa 16 Mayıs’ta Kova burcuna geçmiş ve 9 dereceye ulaştığında ters hareketine başlamıştı. Mars şimdi tekrar Kova burcuna girdi ve 16 Kasım’a kadar yolculuğuna burada devam edecek.

Mars ters hareketi sırasında dışa dönük ve aksiyon odaklı enerjisini içselleştireceği için kendini, kimliğini ifade etmek, toplumsal konularda ses getirmek, gruplar içinde hareket etmek gibi konularda zorluklar yaşandı. Bu etki aynı zamanlarla huzursuz ve sıkışık hissetmemize de sebep olmuş olabilir. Bu dönemde işler istediğimiz hızda ilerlememiş olabilir.

Mars şimdi düz hareketinde, bizi ideallerimizin peşinden koşmaya teşvik edecektir. Bu etkiyle hem bireysel alanda, hem de küresel alanda özgürlük mücadeleleri ve başkaldırılar gözlemlenebilir. Bu dönemde geleceğimiz ve ideallerimiz için mücadele etmek iyice gündeme gelecektir. Grup aktiviteleri ve sosyal buluşmalar aktifleşebilir. Geliştirilecek projelerde de grup çalışmalarına önem verilirse başarı elde etme imkanı artabilir.

Bu dönem, başta Kova burçları olmak üzere yükselen burcu Kova olan kişilerin kendini ifadesi ve motivasyonu açısından olumlu olarak çalışacaktır. Kovalar özgürlüklerini yaşamak, onları geri çeken bağlardan kurtulmak ve ilerlemek için bu dönemi kullanabilirler. Bu dönemden ikincil olarak etkilenecek diğer kişiler ise, İkizler ve Terazi burçları olacak. Bu kişiler de fiziksel ve zihinsel olarak aktifleştiklerini ve cesaretle öne atılabildiklerini fark edebilirler. Motivasyon yüksek olacaktır. Bu kişiler sosyal ve çevresel destekle gruplar içinde aktif rol alabilirler.

22 Eylül Saat 6:40’ta

Merkür Terazi burcuna giriyor 

İletişim gezegeni Merkür, Terazi burcuna girdiğinde çevremizle kurduğumuz iletişimde uyum, denge ve nezaket ön plana çıkacaktır. 10 Ekim’e kadar olan dönem boyunca iletişimde daha ılımlı ve politik davranabiliriz. Aynı zamanda olaylara daha objektif yaklaşabileceğiz. Diğer taraftan olayların her iki tarafını da görebilmek karar vermemizi zorlaştırabilir. Özellikle önemli kararları alırken güvensizlik ve tereddütler harekete geçme hızımızı yavaşlatabilir.

23 Eylül Saat 4:55’te

Güneş Terazi burcuna giriyor

Güneş’in Terazi burcuna geçtiği dönemler, gece ve gündüzün eşitlendiği dönemlerdir. Bu dönemki doğadaki eşitlenme ilkesi burcun arketipine de yansır. Her konuda eşitlik, denge, uyum ve adalet ararız. İlişkiler ve karşımızdaki kişiler önceliğimiz olur. “Ben” kadar “Sen” de önem taşır. Dolayısıyla önümüzdeki bir ay boyunca ilişkiler gündemimizin ana konusu olacaktır.

Hem özel ilişkiler, hem de iş ilişkileri bu dönemde odağımızı oluşturacak. Evlilik, ortaklık, diplomasi, yönetim ve anlaşmalarla ilgili konularda önemli adımlar atmak ve bu konularla ilgili çalışmalar yapmak önemli olacaktır. Güneş’in Terazi burcunda kalacağı 23 Ekim’e kadar olan dönem boyunca ilişkilerde nasıl bir rol oynadığımızı ve ilişki içindeki kimliğimizi sorgulayabiliriz.

Güneş burada bize, başkalarıyla birlikte uyum içinde yaşamayı ve bunu yapabilmek için nelere dikkat etmemiz gerektiğini hatırlatacaktır. Böylece kendimizi ilişkilerimiz aracılığıyla çok daha rahat ifade edebileceğiz. Eğer kendimize olan güvenimiz yerinde değilse, başkalarından destek alarak kendimizi tamamlanmış hissedebiliriz.

25 Eylül Saat 5:51’de

1⁰ Koç burcunda Dolunay Fazı gerçekleşiyor

Ay başında Yeniay itibariyle gelişen olaylar, Dolunayla birlikte meyvelerini vermeye başlıyor. Koç/Terazi aksında oluşacak Dolunay; “Ben” ve “Sen” arasındaki denge arayışını gündeme getirecektir. Bu dönemde mevcut enerji doruk noktasına ulaşıyor.

Şimdi, başkalarının isteklerini gözetme isteğimizle, kendi kişisel ihtiyaçlarımız arasındaki farklılıklar gergin hissetmemize neden olabilir. Bu sebeple birlikte hareket etmekle, tek başımıza yola devam etmek arasında kalabiliriz. Aynı zamanda bireysellikle, sosyalleşme isteği arasında bir denge kurabilmek bizi zorlayan konular arasında olabilir. Bu durum gerginlik oluştursa da, uzlaşma sağlamak söz konusu olacaktır.

Bugün ortaya çıkan ilişki dinamikleri bir taraftan da bizlere “İlişki içindeyken nasıl kendi prensiplerimden ödün vermeyebilirim?” sorusunu sorgulatacaktır. Bu dönemde, karşımızdaki kişinin farklı bakış açısını görerek bizden tamamen farklı olabilecek değerlerini fark etmekle birlikte, kendi bakış açımızı, sırf sevilip onay almak adına bırakmamayı öğrenebiliriz.

Bu dönemde aynı zamanda ilişkiler bize ayna vazifesi görebilir. Böylece başkalarına bakarak kendi yansımamızı görebiliriz. Eğer ilişkilerimizde denge ve uyum uğruna kendi ihtiyaçlarımızı ikinci plana attıysak, şimdi Koç inisiyatifi ele alıp ortalığı toz duman içinde bırakacaktır. Bu da duygusal kırgınlıklara neden olabilir. Yükselen enerji öfkelenmemize ve çabuk tepki vermemize sebep olabilir. Bu sebeple gereksiz tartışmalardan uzak durmak akıllıca olacaktır.

İlginizi çekebilir!Astrolog Meral Erduran

1974 yılında İstanbul'da doğan Meral, Şişli Terakki Lisesini bitirdikten sonra Bilkent Üniversitesi Ekonomi Bölümü'nde lisans eğitimini tamamladı. 2001 yılında Astroloji Birliği Derneği'nde düzenlenen eğitime katılarak, iki sene süren temel/ileri seviye eğitim programlarını birincilikle tamamladı. Takip eden yıllarda, İngiltere'deki Faculty of Astrological Studies'in ("FAS") uzaktan eğitim programlarını tamamlayarak sertifika almaya hak...BLOOM SHOP