YAZAN: BURCU ERBAŞ

Mindfulness pratiği, bize her ne yapıyorsak tam orada ve o anda kalabilmeyi öğretiyor. Buna kuaför randevularımız da dahil! Authentic Beauty Concept, Memento servisi ile kuaförünüzde vegan, PETA Sertifikalı, saf formülasyonlara sahip profesyonel saç bakımı ve şekillendirici ürünleriyle farkındalık dolu anlar yaşamanıza imkan tanıyor.  Seçili kuaförlerde bulunan, hem saça hem de ruha hizmet eden Memento servisini Velat Özdamar kuaförde sizin için deneyimledim!


Dinlen ve rahatla: Authentic Beauty Concept Memento

Authentic Beauty Concept Memento servisi, kuaföre gelen her müşterinin saç ihtiyaçlarına ve ruh haline en uygun bakımı ve servisi almasını sağlıyor. Kişiye özel tasarlanan bu bakımda kuaför konsültasyonu ile saç tipine en iyi cevap verecek Authentic Beauty Concept serisi; ince telli saçlar için Amplify, kuru saçlar için Hydrate, boyalı saçlar için Glow ve yıpranmış saçlar için Replenish seçiliyor. Daha sonra bu seri, Authentic Beauty Concept kuaförlerinde bulunan Hydrate Essence damlaları ile güçlendiriliyor ve kişinin bütünsel iyi olma halini destekleyecek biçimde saçlara uygulanıyor.

Saç bakımını saç odaklı olmaktan çıkaran Memento servisi diğer duyuları; tat, koku, işitme ve hisleri de uyarıyor. Saç ve saç derisine dairesel, çapraz ve doğrusal masaj hareketlerinin bir kombinasyonu ile uygulanan Authentic Beauty Concept bakım ürünleri, dinlenme ve rahatlama halini getiriyor.

1.adım: Temizle

Velat Özdamar, yeni boya işlemi görmüş, ince telli saçlarıma yaptığı konsültasyon sonucu bakım ihtiyaçlarıma en iyi Authentic Beauty Concept Replenish serisinin cevap vereceğine karar veriyor. Yıpranmış saçlara parlaklık kazandırmak ve beslemek için formüle edilmiş yatıştırıcı, antioksidan, nemlendirici ve antienflamatuar özelliklere sahip Replenish serisinin sülfatsız, parabensiz ve silikonsuz saç şampuanı Replenish Cleanser ile saçlarım ilk önce yıkamaya alınıyor. Derinlemesine temizlendikten sonra da aynı serinin saç tellerini güçlendiren ve kütikülleri mühürleyen bakım kremi Replenish Conditioner saç uçlarıma uygulanıyor ve iyice durulanıyor.

2.adım: Replenish maske & Hydrate Essence

Memento servisinin bakım aşaması ise yıkamadan sonra, kuaför koltuğunda başlıyor. Bakımın etkisini yoğunlaştırmak için tasarlanmış Authentic Beauty Concept Hydrate Essence, Replenish saç maskesine ekleniyor. Besleyici etkisi artan Replenish maske saçın her tutamına tek tek, sık uçlu bir fırça ile uygulanıyor. Daha sonra saçlar geniş dişli bir tarak ile taranıyor ve havluya sarılıyor.

3.adım: Basınç noktalarına masaj

Gündelik yaşamın içerisinde bizi strese sokacak birçok tetikleyici ile karşı karşıya kalıyor, tetikleyicinin kendisi, örneğin trafik, sona erince stresimiz de yok oluyor gibi düşünüyoruz. Fakat o anda içine girdiğimiz yüksek kortizol hali, bedende uzun süreli izler bırakabiliyor. Bu nedenle zihni olduğu kadar bedeni de rahatlamak gerekiyor. Masaj da bunun en etkili yollarından birisi.

Authentic Beauty Concept Memento servisinin belki de en bütüncül uygulamalarından birisi de maske uygulamasına eşlik eden basınç noktaları masajı oluyor. Masaj, baş ve boyundaki stratejik yerlere hedefli bir baskının uygulanması ile yapılıyor. Yavaş ve ritmik hareketler ile bir basınç noktasından ötekine geçilen bu masajda amaç; bedende birikmiş stres ve gerginliği atmak ve zihni ana getirmek. Bu uygulama saç, zihin ve ruh arasında bir köprü görevi görüyor.

4.adım: Rahatlama anı

Basınç noktaları masajından sonra maskeli saçlar havluda bekletilirken Memento servisinin en keyifli bölümlerinden biri; rahatlama anı başlıyor! Dış dünya ile bağlantımızı bir nebze de olsa kesmeyi amaçlayan rahatlama anı, diğer duyularımızı da saç bakımına dahil ediyor. İlk önce Authentic Beauty Concept’in ferah, temiz ve pudralı notalar içeren mumu yakılıyor. Etrafa sakinleştirici kokular yayılırken tamamen vegan besinlerden oluşan atıştırmalıklar servis ediliyor. Rahatlama ve dinlenme hali saç ve saç derisinden başlayarak tüm bedene yayılıyor.

5.adım: Saç şekillendirme

Rahatlama anından sonra maskeli saçlar son kez durulanmak üzere yıkanmaya alınıyor. Saçlar henüz ıslakken bile daha yumuşak, dolgun, neme doymuş ve pürüzsüz görünüyor. Kurutma işleminden sonra saçlar kişinin isteği doğrultusunda şekillendiriliyor. Seçimimi düz fönden yana kullanıyorum. Authentic Beauty Concept Styling serisinden yüksek performanslı şekillendirme ürünleri de bu aşamada fönüme sürdürülebilirlik, yumuşaklık ve parlaklık katması için kullanılıyor. Velat Özdamar’dan dingin bir zihin, dinlenmiş bir beden ve saçlarımda gözle görülür bir iyileşme ile ayrılıyorum!

Memento servisini size en yakın Authentic Beauty Concept kuaföründe deneyimlemek, saf içerikli, sürdürülebilir ve vegan özelliklere sahip ürünleri incelemek için linke tıklayabilirsiniz.Burcu Erbaş

1997 yılında Antalya’da doğan Burcu, İstanbul Saint Joseph lisesinde eğitim gördü. 2020 yılında Galatasaray Üniversitesi Siyaset Bilimi bölümünde lisans eğitimini tamamladı. Erasmus programı ile bir sene boyunca eğitim aldığı Sciences Po Paris’te çevre politikaları, sürdürülebilirlik ve ekoloji üzerine dersler aldı. Öğrendiklerinden çok etkilenen Burcu yaşam tarzını çevreye duyarlı olacak şekilde...BLOOM SHOP