2020’nin ilk Merkür retrosuyla aynı sürece denk gelen Balık sezonu, 19 Şubat’ta başladı ve 20 Mart’a kadar da devam edecek. Ay boyunca Balık burcunun enerjisinden epeyce etkilenecek olan 12 burcun bu ayı nasıl değerlendireceğine birlikte göz atalım!

İlginizi çekebilir: Şubat 2020 Astroloji Yorumları

Balık sezonunun 2020 etkileri

İçgüdüsel, duygusal, romantik, entelektüel bir burç olan Balık, bu ay boyunca tüm burçların duygularına odaklanmasına ve her zamankinden daha hassas hissetmesine ortam hazırlayacak. Bu hassasiyet herhangi bir negatiflik taşımasa da sezonun Merkür retrosuyla birleşmesi işleri biraz karıştıracak gibi görünüyor!

Hayalperest enerjisiyle öne çıkan Balık sezonu, Merkür retrosunun karmaşasıyla birleştiğinde ortaya özellikle ilişkilerde duygu durum değişiklikleri, kafa karışıklıkları, yanlış anlaşılmalar gibi değişken durumlar çıkabilir. 9 Mart’a kadar devam edecek olan retroda, ciddi kararlar almamanız, yazılı anlaşmalar yaparken tedbiri elden bırakmamanız, teknolojik aletlerinize dikkat etmeniz ve ikili ilişki gerginliklerinden kaçınmanız tavsiye ediliyor. 

Koç burcu

Düşüncelerinizin çok hızlı olduğunu düşünüyor ve onlara yetişmekte zorlanıyor musunuz? Öyleyse Balık sezonu size sakinlik ve düşüncelerde netleşme gibi gelişmelerle gelecek. Balık burcunun içgüdüselliğinden faydalanarak hedef ve hayalleriniz üzerinde bazı duygusal çıkarımlar yapabilir ve Merkür retrosunun hemen ardından bu çıkarımları hayata geçirmeye başlayabilirsiniz!

Boğa burcu

Boğa burçları için bu sezon ilişki geliştirme sezonu. Etrafınızdaki insanların analizlerini yaparak hangileriyle geleceğe yönelik plan ve projeler gerçekleştirebileceğiniz üzerine derinlemesine düşünmeye başlayabilirsiniz. Network geliştirmek, eski arkadaşlarla bağları kuvvetlendirmek, karşılıklı faydaya dayalı işlere ağırlık vermek gibi konular gündeminizde olabilir. Etrafınızda pozitif insanlar tutmaya devam edin!

İkizler burcu

Bir süredir herhangi bir konu üzerinde fazla yoğunlaştığınızı hissediyorsanız Balık sezonunda belki de bu konuyu farklı bir şekilde ele almanız gerektiğini hatırlayacaksınız. Retro sürecinde olduğumuz için konuları farklı şekilde ele alırken çok dikkatli düşünmeniz gerektiğini de unutmayın. Yanlış kararlar söz konusu olabilir. Ama yeterince ölçüp tartarsanız bu değişimler size çok iyi gelecek!

Yengeç burcu

Yengeç burcu bu ay maddi konulara ve aşka yatırım yapacak. İlişkilerin sorgulanmaya başladığı, yeni fırsatların değerlendirilmeye alındığı, uzun vadeli planların iki defa düşünüldüğü bu süreçte bazı iletişim problemleri yaşasanız da hata yapmamaya özen gösteren bir tutum takınacaksınız. Net ve açık olmaya devam!

Aslan burcu

Aslan burcuna değişim getirecek olan Balık sezonu, kendini keşfetme konusunda kişiyi yüreklendirecek bir enerji taşıyor. Bu enerji sayesinde Aslan burçları rutininde bazı değişiklikler yapabilir, hobilerini veya işini değiştirebilir, maddi konularda yatırım yapmaya yönelmeye başlayabilir. Şu an kendinizi boşlukta hissediyor olabilirsiniz ancak bu ayla birlikte geleceğe yönelik bazı planlamalar yerine oturmaya başlayacak!

Başak burcu

İlişkilerini ve beraberliklerini sorgulamaya başlayacak olan Başak burcunu aşk konusunda bazı sınavlar bekliyor! Defteri kapanmış bazı ilişkiler tekrar gündeme gelebilir. Böyle bir durumda Başak burcunun yapması gereken şey, şu an neye ihtiyacı olduğunu tekrar hatırlamak olacak. Huzura ve sakinliğe bu Merkür retrosunda da ihtiyaç duyacak olan Başak burçları, kesin çizgilerle belirledikleri kararlarla kendilerini daha mutlu hissedebilir!

Terazi burcu

Karşılaşmalarla dolu bir sürece giren bir diğer burç da Terazi! Bu süreçte eski arkadaşlarıyla, eski sevgilileriyle veya geçmişi hatırlatacak bazı detaylarla denk gelecek olan Terazi burçları geride kalan bazı “gizli” konuları çözümlemeye yöneliyor. Bu süreçte çok fazla dedikodu çemberi ortasında kalabilirsiniz. Bazı açıklamalarda bulunmanız gerekebilir, bu açıklamalar için en doğru zamanın retro sonrası olduğunu unutmayın!

Akrep burcu

Balık sezonunun Akrep burcu için aralayacağı romantizm kapısı, yeni bir ilişki ihtimalini veya eğer halihazırda bir ilişki varsa daha da derinleşmeyi sağlayabilir. Özellikle ikili ilişki konularında vereceğiniz büyük kararları Merkür retrosunun yani 9 Mart’ın sonrasına bırakmanız gerekiyor. Çünkü bu süreçte bazı yanılsamalar altında kalabilirsiniz. Retro sonrasında ise kendiniz çok daha enerjik ve kararlı hissedebilirsiniz.

Yay burcu

Yay burçları genellikle hareketli, maceraperest ve sosyal tavırlarıyla önce çıksa da Balık sezonundan farklı bir yönde etkileniyor. Bu sezon boyunca kendinizi daha evcimen, sakin ve oturaklı hissedebilirsiniz. Ailenizle ve sevdiklerinizle vakit geçirmeye yatkın bir ruh haline bürünebilir, geçmişe ait anılarla fotoğraf ve video koleksiyonlarıyla uğraşmaya yönelebilirsiniz. Köklenmiş hissedeceğiniz bir dönem sizi bekliyor.

Oğlak burcu

Kafanızdaki sesleri sakinleştirmek için bir süredir uğraşıyor ve bu konuda pek de başarılı olamadığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Balık sezonu sonunda biraz dinginlik ve yavaşlıkla hayatınıza giriş yapıyor. Durup neyin, nerede, nasıl ilerlediğine bakmaya odaklanacağınız bu sezonda kendiniz için ferahlatıcı bir ara vermiş olacak ve bu sayede çok daha mutlu hissedeceksiniz. 

Kova burcu

Bir önceki sezonun başrolü Kova burcu, bu sezonu aşk ve tatlılıkla geçiriyor. Dışarı çıkmak yerine evde kalmayı tercih edecek olan Kova burçları, hem maddi yatırım yapmak hem de ilişkilerini daha da samimi hale getirmek adına kendi özel alanında vakit geçirmek isteyebilir. Uranüs’ün Kova burcunda dördüncü eve yani aile ve ev konumuna geldiği bu süreçte, kendinizi aile ve arkadaşlarınızla sarıp sarmalamak isteyebilirsiniz.

Balık burcu

Sezonun yıldızı Balıklar, kendilerini ifade etme konusunda son derece özgür, mutlu ve tatminkar olacaklar! Kendilerini her bakımdan tamamlanmış hissedecek olan Balık burçları, önlerine koydukları hedefleri gerçekleştirmek için adımlar atarken diğer yandan da duygularına göre hareket etme davranışlarını bir düzene koyacaklar. Bu süreçte ilişkilerinizi, geleceğe dayalı uzun vadeli planlarınızı gözden geçirebilir ve içgüdülerinize sonuna kadar güvenmeyi tercih edebilirsiniz!

BLOOM SHOP