Çay kültürümüze yepyeni bir tat ve çeşitlilik getiren Chado Tea’nin yaz sıcaklarına birebir 7 serinletici çay tarifi karşınızda. Ice Tea’den veganlara özel olarak geliştirilen Berry Blush’a probiyotik deposu Kombucha’dan antioksidan kaynağı Matcha Ice Latte’ye ve meyvemsi tatlarla hazırlanan keyifli bir kokteyle kadar birçok özel tarifi bu yaz sona ermeden mutlaka tadın!

Berry Punch Ice Tea

Chado Berry Punch, böğürtlen ve çilek gibi orman meyvelerinin doğal aromalar ile harmanlanmasıyla elde edilir.

Hazırlanışı:

Oda sıcaklığında 1 litre suya 20 gram çay koyun en az 3 saat buzdolabında demleyin. Demlenen çayınızı süzün. Servisi buz ve meyve parçaları ile yapabilirsiniz. 

Moroccan Green Ice Tea

Chado Morrocan Mint Çayı, Fas’a özel bir çaydır ve hafifletici etkilerinden dolayı her yemekten sonra içilir. Morroccan Çayı, üst kalitede yeşil çay yaprakları ile kuvvetli tada sahip Spearmint cinsi özel nane yapraklarının harmanlanması ile elde edilir. 

Hazırlanışı:

Oda sıcaklığında 1 litre suya 20 gram çay koyun en az 3 saat buzdolabında demleyin. Demlenen çayınızı süzün. Servisi buz ve meyve parçaları ile yapabilirsiniz. 

Chill Cold Brew Ice Tea

Japonya’dan en kaliteli yeşil Sencha çay yapraklarını karamel ve Hindistan cevizi ile harmanladığımız bu çay, özellikle sıcak günlerde serinlemek için güzel bir seçenek.

Hazırlanışı:

Oda sıcaklığında 1 litre suya 20 gram Chado Chill Cold Brew çayı koyun en az 3 saat buzdolabında demleyin. Demlenen çayınızı süzün. Servisi buz ve meyve parçaları ile yapabilirsiniz. 

Berry Blush 

Malzemeler (Tek kişilik):

 • 5 gram Chado Berry Punch
 • 3 gram Chado Chill Cold Brew
 • 180 ml sıcak su
 • 100 ml badem sütü
 • 60 ml ananas suyu
 • 2 çay kaşığı bal

Hazırlanışı:

Berry Punch ve Cold Brew’un üzerine kaynar su ekleyerek 3 dakika kadar demleyin. Önce ananas suyunu sonra badem sütünü koyarak karıştırın. Balını ekleyin. Shaker’da buzla karıştırdıktan sonra servis yapın.

Matcha Ice Latte

Hazırlanışı:

Boş bir geniş kase içine bir çay kaşığı Matcha’yı ekleyin ve 70–75 °C sıcak suyu (20 ml) Matcha üzerine ilave edin. Matcha iyice çözülüp köpürene kadar hızlıca karıştırın. Hazırlamış olduğunuz Matcha bazınızı shaker veya blender yardımıyla soğuk süt ve buz ile karıştırarak servis edin.

Kombucha

Kombucha, en basit tarifi ile fermente çaydır. 2000 yıl önce ilk olarak Çin’de ortaya çıktığı ardından Japonya ve Rusya’da yaygın olarak kullanıldığı 20. yüzyılın başından itibaren Avrupa’da popülerleştiği ve günümüzde Amerika dahil dünyanın birçok ülkesinde “ölümsüzlük iksiri” olarak tedavi ve kozmetik amaçlı kullanıldığı bilinmektedir.

Tüm fermente gıdalar gibi probiyotiktir yani çok sayıda faydalı bakteri içerir. Tıpkı yoğurt, kefir, fermente turşu gibi.

Kombucha buzdolabında muhafaza edilir, soğuk servis edilir.

İlginizi çekebilir: Antik Zamanlardan Bugünkü Beslenme Düzenimize: Kombucha Çayı

Queen Anna Tea Coctail

Malzemeler:

 • 6 cl Gin
 • 2 cl limon suyu
 • 3 cl şeker şurubu 
 • 3 cl Chado Berry Punch (5 dk önceden demlenip soğumuş şekilde) 
 • 1 yumurta akı 

Hazırlanışı:

Tüm içeriği shaker yardımıyla karıştırın buz ile servis edin.

İlginizi çekebilir: İyi Hissettiren Instagram Hesapları

BLOOM SHOP