YAZAN: ECE ÖZEL

2023 yılı, astrolojik anlamda gerçek ve sabit bir değişimi ifade ediyor. Kolektif bilinç üzerinde de etkisini gösterecek bu yıl, gezegenler yeni burçlara geçiş yapıyor. Plüton Kova burcuna, Satürn Balık burcuna ve Jüpiter Boğa burcuna geçiş yapıyor. Oldukça karmaşık, adeta bir sarsıntıyı da beraberinde getirecekmiş gibi gözüken bu değişim yılın en iyi gününü belirlemeye fırsat yaratıyor! Burcunuza göre 2023’ün en şanslı günü hangisi olduğunu öğrenmek için okumaya devam edin!


The Oracle Card Journal kitabının yazarı astrolog Maria Sofia Marmanides şöyle diyor; “Hareket halinde olan gezegenler, öğreneceğimiz yeni dersler oluşturur. Değişim, titreşimlerin değişimi, döngülerin de sona erişi olarak yeni sayfaların açılışına tanık olmamıza yol açabilir.”  Marmanides bu değişikliklerin etkisinin her burç üzerinde farklı olacağını söylüyor. Bu yıl diğer burçlara nazaran daha olumlu etkilenecek burçlar ise Koç ve Boğa. Değişimlerin iyi etkisine odaklanan Marmanides büyümenin ve ilerlemenin değişimlerden kaynaklandığını unutmamak gerektiğini söylüyor ve ekliyor; “Yaşadığımız zorluklardan sonra yeni bir şeyi dört gözle beklemeliyiz. Hayatı ilginç kılan budur.” 2023 yılında belki de hayatınızı ilginç kılacak günlerden biri, astrolojiye göre en iyi gününüz olabilir! 

Burcunuza göre 2023’ün en şanslı günü

Koç burcu

En iyi gün: 11 Nisan

Bu yılın ilk yarısı Koç burcu için güzel günler getiriyor. 11 Nisan günü ise Güneş, Koç burcu gezegeniyle aynı hizaya geliyor. Marmanides bu durumu; şansın, iyi gelişmelerin ve tesadüfi olayların habercisi olarak tanımlıyor. Bu günün etkisinde bir sözleşme imzalamak, bir iş kurmak, vb. gibi yeni başlangıçlar yapmanın oldukça iyi olacağını söylüyor.

Boğa burcu

En iyi gün: 17 Mayıs

17 Mayıs günü Jüpiter burcunuza giriş yapıyor. Bu aşama, beklenmedik hediyeler ve adeta kozmik ödüller dönemini simgeliyor. Marmanides şöyle diyor; “Tutulmalar dışarı çıkarken ve Jüpiter içeri girerken, rahat bir nefes alabilir ve güçlükle kazanılmış bazı ödüllerin tadını çıkarabilirsiniz.” Boğa burçları için 17 Mayıs güzel bir kutlama günü olabilir.

İkizler burcu

En iyi gün: 16 Haziran

İkizler burcunun, yöneticisi olan iletişim gezegeni Merkür ile buluşması hayatınıza şans getirebilir. Aynı zamanda aşk gezegeni olan Venüs’ün de bu buluşmada oluşturacağı destekleyici açı, aşkı ve olumlu haberleri beraberinde getirebilir.

Yengeç burcu

En iyi gün: 8 Mayıs

Aşk ve güzelliğin gezegeni Venüs bu tarihte burcunuza giriyor. Bu gün gelecek müthiş bir enerjiyi kucaklamaya hazır olun! İlişkilerinizin düzelmesi, kalp kırıklıklarının iyileşmesi için güzel bir fırsat olabilir. Venüs’ün bu girişi hayatınıza  sevgi, dostluk, barış, uyum ve güzellik getirebilir.

Aslan burcu

En iyi gün: 16 Ağustos

Aslan burcundaki yeni ayın geldiği 16 Ağustos günü tam da her şeyin yolunda gideceği bir gün olmaya aday. Bu günü aslanlar için kozmik destek günü olarak tanımlayan Marmanides şöyle diyor;  “Bugün yapılan herhangi bir dilek veya belirlenen niyetler çok parlaktır. Bu nedenle önceden bu gün için bir plan yapabilir ve hatta bir dilek listesi yaparak bu listeyi okuyabilirsiniz.” 

Başak burcu

En iyi gün: 6 Eylül

Başak burcunun yönetici gezegeni Merkür’ün burcunuzda geriye doğru hareket etmesi aslında Güneş ile hizalanarak şansa işaret ediyor. Bu gerileme sona erdiğinde istekleriniz netlik kazanabilir. Bu gün dilediğiniz şeylerin gerçekleşme şansı kesinlikle daha yüksek olabilir.

Terazi burcu

En iyi gün: 1 Mart

Bu gün aşk ve güzelliğin gezegeni Venüs, dokunduğu her şeyi genişlettiği bilinen Jüpiter ile bir araya geldi. Marmanides şöyle diyor; “Astrolojide Venüs ve Jüpiter en şanslı iki gezegen olarak kabul edilir. Bu nedenle aralarında oluşan herhangi bir buluşma kesinlikle iyiye işarettir. Terazi burcu için 1 Mart oldukça lüks bir ortam ve savurganlık ön plana çıkmış olabilir.

Akrep burcu

En iyi gün: 12 Ekim

Yönetici gezegen Mars tam da bugün burcunuza giriş yapıyor. Adeta size aklınıza koyduğunuz şeylere bağlı kalma dürtüsünü harekete geçirecek bu giriş, fiziksel ya da zihinsel yeni bir rutine başlamak için harika bir zaman! Mars, ayrıca disiplinin temsili Satürn gezegeni ile bir üçgen oluşturması ile harekete geçtiğiniz konuların olası faydalarını görme imkanınızı artırabilir.

Yay burcu

En iyi gün: 25 Kasım

25 Kasım günü Yay burcunun yönetici gezegeni Jüpiter, Ay ile buluşuyor. Bu buluşma kendiniz için ne istediğiniz üzerine düşünmek için ideal bir gün olabilir. Ek olarak bu buluşmada Plüton’un oluşturduğu destekleyici açı, doğal cazibenizi belirgin hale getiriyor.

Oğlak burcu

En iyi gün: 15 Şubat 

15 Şubat’ta Oğlak burcunun yönetici gezegeni Satürn, Güneş ile oldukça olumlu bir açı oluşturdu. Bu buluşma tüm sıkı çalışmaların karmik ödüllere ulaştığı bir gündü. Yüksek statü, terfi veya bir sorumluluk üstleneceğiniz haberlerle karşılaşmış olabilirsiniz.

Kova burcu

En iyi gün: 23 Mart

23 Mart günü Plüton’un Kova burcuna geçiş yapması adeta büyük bir değişimin başlangıcı oluyor. Marmanides; “Plüton’un hareketinin yankıları her burç için yoğun olacak, ancak hiçbiri Kova burcundan daha fazla olmayacak.” diyor ve Kova burçlarına bu gün meydana gelecek her şeyi not almalarını tavsiye ediyor.

Balık burcu

En iyi gün: 14 Şubat

14 Şubat’ta Balık burcunun yönetici gezegeni Neptün, Venüs’ün romantik enerjisiyle kavuştu. Bu gün, sizi heyecanlandıracak biriyle tanışmış, romantik eylemlerle karşı karşıya kalmış olabilirsiniz. Bunun yanı sıra öz sevgiyle kendinizi kucakladığınız ve takdir ettiğiniz bir gün yaşanmış olabilir.Ece Özel

İstanbul’da doğan Ece, İtalyan Lisesi’ni bitirdikten sonra Milano’da Catholic University of Sacred Heart Üniversitesi'nin Medya İletişim bölümünden mezun oldu. Kendisini en iyi yazı yazarak ifade ettiğini keşfetmesiyle okumaya ve yazmaya olan ilgisi artan Ece, Live to Bloom’da editörlük yaparak okumak, yazmak ve paylaşmak konusunda heyecanına heyecan katıyor....BLOOM SHOP