Yaz geliyor. Evlerdeyiz ancak havaların ısınması ile birlikte balkonlara ve cam önlerine taşındık. Her ne kadar market ve zorunlu durumlar dışında evden çıkmıyor olsak da güneşe maruz kaldığımız ortamlar mevcut. Bu temas, farkında olmadan cilt lekelerine ve hassasiyete neden olabilir. Bu nedenle evde dahi olsak güneş kremi sürerek cildimizi korumalı ve cilt gençliğini muhafaza etmeliyiz. İşte son dönemlerde öne çıkan ve içeriklerini beğendiğim en iyi 4 güneş kremi önerilerimi listeledim.

İlginizi çekebilir: Güneş Kremi Dosyası

Skinceuticals Mineral Radiance UV Defense SPF 50

Yaz kış büyük bir rahatlıkla kullanabileceğiniz bir güneş kremi. SPF50 koruma içeren bu mineral krem, hafif rengi ile cilt tonunu eşitliyor ve fondöten veya kapatıcı kullanmaya gerek kalmadan bütün gün aydınlık ve canlı görünmenizi sağlıyor. Aynı zamanda ciltte yağlanma ve ağırlık oluşturmuyor. Özellikle yağlı ve karma ciltlerin rahatlıkla kullanabileceği bir krem.

Dermalogica Super Sensitive Shield SPF 30

Dermokozmetik markalar arasında içeriği ve etkisi ile en iyi sonuçları veren ürünlerin başında Dermalogica geliyor. Bütün içerikleri ve formülleri çok güçlü ve güvenilir ancak güneş kreminden özellikle çok memnun kalacağınıza eminim. Özellikle hassas ciltlerin rahatlıkla kullanacağı bu formül, yulaf ve bitkisel aktifler sayesinde cildinizi güneşten korurken yatıştırıyor. Hem deniz kenarında hem de şehirde rahatlıkla tüm gün kullanabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Korunma Kalkanı: Güneşten Korunmanın En Etkili Yolları

Shiseido Urban Environment UV Protection Cream Plus SPF 30

Güneş ürünleri ile bilinen bir diğer marka da Shiseido’dur. Sporda, şehirde ve tatilde rahatlıkla kullanabileceğiniz ve koruyucu özelliği yüksek ürünleri sayesinde, güneşin yıkıcı etkilerini en aza indirmeyi başarıyor. Tercih etmiş olduğum bu formül, güneşten korumanın yanı sıra hava kirliliğinin ciltte yarattığı yıkıcı etkileri de azalttığı için günlük şehir hayatında kullanmaya birebir. Dilerseniz kremi uyguladıktan 5-10 dakika sonra fondöten ve kapatıcı ile günlük görünümünüzü tamamlayabilirsiniz.

Heliocare Advanced Cream Güneş Koruyucu Krem SPF 50

Özellikle dermatologların tavsiye ettiği güneş kremi olan Heliocare de favoriler arasında. Cildinizi güneşin zararlı etkilerinden korumak için Heliocare markasının normal, renkli veya pudra formlu güneş kremlerini tercih edebilirsiniz. Ciltte hassasiyet oluşturmadan kalkan sağlayan bu güzel formül ile yaz aylarını cilt lekeleri ve kızarıklıklar olmadan tamamlayabilirsiniz.

Kullandığınız kremlerin en az SPF 30 olmasına, 2-3 saate bir yenilemeye ve güneşin en yoğun olduğu zamanlarda gölgede ve korumada olmaya özen gösterin. Ayrıca, kremleri mümkün olduğunca kapalı havalarda ve kış aylarında da kullanmaya çalışın. Güneşin yıkıcı ve yaşlandırıcı etkilerinden ancak bu sayede korunabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Güneş Yanıklarına Karşı Almamız Gereken ÖnlemlerSimge Kamacı

1991 yılında, Ankara’da doğdu. 2014 yılında, lisans eğitimini burslu olarak girdiği Başkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde tamamladı. Mezun olduktan sonra, inşaat sektöründe hizmet veren Rönesans Holding bünyesinde 2,5 yıl çalıştı. Eğitim hayatı boyunca özellikle kimya derslerine fazlasıyla ilgi duydu. Kozmetik ve bakıma olan ilgisini, kimyaya, tepkimelere ve bileşimlere olan ilgisi...BLOOM SHOP