Doğanın kendini yenilediği bahar aylarında biz de öz bakımımıza ekstra önem göstermeye başladık. Bir nevi yaza hazırlık sayılan bu geçiş döneminde, içimizdeki bahar enerjisini cildimize yansıtmanın tam vakti!

İlginizi çekebilir: Sağlıklı Bir Cilt İçin Evde Bahar Bakımı

Cilt tipine uygun bakım serisi

Cilt tiplerinin birkaç başlık altında toplanmış olmasının doğru bir yaklaşım olmadığına inanıyorum. Parmak izleri gibi ciltlerimiz de benzersiz ve özel. Bu nedenle tek bir nemlendirici, yağ veya maske cilt ihtiyacımızı karşılamak için yeterli değil. Cildi incelemek, ihtiyaçlarını analiz etmek, farklı içerikler ile beslemek ve iyileştirmek gerekiyor. Bu amaçla hazırlanan ürün serilerini de çok işlevsel buluyorum.

Farklı nemlendiricileri, maskeleri beraber kullanarak en efektif sonucu alabilmek fikri bana çok doğru geliyor. Bu ihtiyacım doğrultusunda araştırıp keşfettiğim ve severek kullandığım Fransa-Güney Kore ortaklığı ile oluşturulan ve Güney Kore’nin şifalı bitkileriyle geliştirilen Jowae markasının enerji veren ve cildi dengeleyen maskelerinden bahsetmek istiyorum.

4 farklı maskeden oluşan bu seri cildinizin farklı bölgelerine uygulamaya imkan tanırken ihtiyacınızı en doğru şekilde karşılamanıza yardımcı oluyor. Böylelikle kısa zamanda daha canlı ve sağlıklı bir görünüme sahip olabiliyorsunuz.

Öncelikle cildinizi analiz etmenizi, ihtiyaçlarını belirlemenizi ve bakım adımlarını düzenli uygulamanızı öneririm. Ayrıca maskeyi temiz, tercihen peeling yapılmış cildinize uygulayın. Ölü deri ve gözenekler temizlendikten sonra yapacağınız her bakımdan daha etkili sonuç alacaksınız, unutmayın!

Uygulama sürelerine göre maskeleri sıraladım. Siz de ihtiyaçlarınız doğrultusunda bu sıra ve süre ile beraber ya da ayrı ayrı maskeleri cildinize uygulayabilirsiniz.

1. Nemlendirici ve dolgunlaştırıcı maske

İlk olarak cildinizdeki kuru, çatlamaya ve kırışmaya başlayan bölgelere Jowae Nemlendirici ve Dolgunlaştırıcı Maskeyi uygulayın. Cildinizin canlılığını ve dolgunluğunu kaybettiğini hissettiğiniz bölgelerine (genelde dudak üstü ve yanaklar oluyor) maskeyi uygulayın. Jel bir yapısı olduğu için hızla ferahlık ve rahatlık hissedeceksiniz.

10 dakika kadar beklettikten sonra dilerseniz cilde yedirebilir, dilerseniz fazlasını alabilirsiniz. Antioksidan içerikli bu maske, cildi hızla nemlendirip canlandırarak daha genç ve ışıltılı bir cilt görünümüne sahip olmanızı sağlıyor. Aynı zamanda, mimik çizgileri ve ince kırışıklıkların açılması ve cilt dokusunun elastikiyetini geri kazanmasını destekliyor.

2. Arındırıcı kil maskesi

Özellikle cildinizin yağlı, siyah nokta ve akne oluşumu yoğun olan bölgelerine Jowae Arındırıcı Kil Maskesi’ni uygulayabilirsiniz. Genellikle burun, çene ve alın ortası daha yağlı ve gözenekli bölgelerdir.

Özellikle bu bölgelere maskeyi uygulayarak sebumun dengelenmesini, gözeneklerin temizlenmesini ve küçülmesini, oluşumların engellenmesini ve lekelerin azalmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca dönemsel olarak oluşan akne ve komedonların üzerine de bölgesel olarak uygulayabilirsiniz. Maskeyi cildinizde 5 dakika bekletip yıkayabilirsiniz.

3. Işıltı veren mineral bazlı maske

Jowae Mineral Maske, uzun yıllardır denediğim birçok ürün arasında, kalitesi ve etkisi ile en üst sıralara yerleşti diyebilirim. Cildinizin cansız, matlaşmış veya enerjisini kaybetmiş bölgesine maskeyi uygulayın. Etkinleşmesi için 1 dakika kadar dairesel hareketler ile masaj yaparak sürün. Ardından su ile durulayın ve anında ciltteki ışıldamayı fark edin.

Bu kadar kısa sürede bu kadar hızlı etki gösterebilen başka bir ürün yok diyebilirim. Cildinizi anında canlandırıp parlatmaya başlıyor. Cildin ihtiyaç duyduğu mineral ve desteği sağlıyor. İlk kullanımdan itibaren eminim siz de benim gibi vazgeçilmezler listesine ekleyeceksiniz.

4. Yorgunluk karşıtı onarıcı gece maskesi

Cilt, hücre yenilenmesini gece gerçekleştiriyor. Özellikle gece yapılan bakımlar ve uygulamalar daha etkili ve kesin sonuç veriyor. Cildinizi temizleyip kil maskesi, dolgunlaştırıcı maske ve mineral maske ile arındırdıktan sonra Jowae Yorgunluk Karşıtı Onarıcı Gece Maskesi ile ihtiyaç duyduğu bütün nem ve besinler ile besleyin. Temiz ve canlı cildinizi uzun süre daha genç ve sağlıklı tutmak için gece boyu bakım ve nem sağlayın.

Cildimiz en büyük ve eşsiz organımız. İhtiyaç duyduğu bakımı ve ilgiyi göstermeyi ve kendinizi temiz içerikli ürünler ile şımartmayı ihmal etmeyin.

İlginizi çekebilir: 4 Adımda Tatilde Cilt BakımıSimge Kamacı

1991 yılında, Ankara’da doğdu. 2014 yılında, lisans eğitimini burslu olarak girdiği Başkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde tamamladı. Mezun olduktan sonra, inşaat sektöründe hizmet veren Rönesans Holding bünyesinde 2,5 yıl çalıştı. Eğitim hayatı boyunca özellikle kimya derslerine fazlasıyla ilgi duydu. Kozmetik ve bakıma olan ilgisini, kimyaya, tepkimelere ve bileşimlere olan ilgisi...BLOOM SHOP