Instagram @luminosity_crystals

Değerli taşlara ait şifa, kültürlerin birer unsuru olmakla beraber kristallerin insanlar tarafından farklı amaçlarla kullanılması da çok eskilere dayanıyor. Antik Mısır’da insanlar değerli taşları üzerlerinde taşıyarak, kötü ruhların ve zehirli şarapların etkilerinden korunacaklarına inanıyorlardı. Eski Çin uygarlıkları, Neolitik dönemden beri yeşim taşına kültürel bir anlam yüklemiş ve çok değer vermişti.

İnsanlık tarihinde binlerce yıldır önem atfedilen değerli taşların görevleri ise birbirinden farklı; bazıları kaygı ve endişeyi yok ediyor bazıları ise mutluluk saçıyor. Değerli taşların iyileştirici gücüne inanmanın esasında, onların var olan enerjilerini beden ve ruha aktarmak yatıyor. Değerli taşların iyileştirici gücüne inanın ya da inanmayın; her birinin büyülü bir güzelliğe sahip olduğu gerçeğini herhalde reddedemezsiniz. Bakalım bu doğal taşlar ne işe yarıyor?

Ametist

Sakinlik veren ametist taşı meditasyonu kolaylaştırır, sezgileri derinleştirir, zihinsel farkındalığı ve iç huzuru sağlar.

Hematit

Koruyucu taş olarak da bilinir. Duyguları dengelerken, kaygıları ortadan kaldırmaya yardımcı olur.

Lal taşı

Cinselliği güçlendirmeye ve arttırmaya yardımcı olur, içinizdeki ateşi tetikler.

Yeşim taşı

Şans taşı olarak da bilinen yeşim taşı, tutkularınızı tetikler, ilham verir ve zenginlik getirir.

Lapis lazuli

Antik Mısır’da kralların doğru karar vermek için yararlandığı lapis lazuli taşı, muhteşem lacivert rengiyle bilgeliği derinleştirir, akılcılık ve iletişimde netlik sağlar.

Pembe kuvars

Instagram @luminosity_crystals

Koşulsuz sevginin taşı, hem platonik hem de romantik… İlişkilerde sevgiyi ve sevinci güçlendirirken duyguları besler, mutluluk ve huzur getirir, barışçıl bir enerji kaynağıdır.

Ay taşı

Yaratıcılığı güçlendirir, hassasiyeti artırır, kişiyi sezgisel yeteneklerine ve insan sevgisine yoğunlaştırır.

Siyah kuvars

Bedeni ve ruhu aydınlatır. Koyu rengi negatif enerjiyi bir sünger gibi emer. Aşırı risk almaya eğilimli kişilere denge kurabilmeleri için yardımcı olur.

Obsidiyen

Dönüşüm taşıdır. İç dünyanızda derin değişiklikler yapmaya hazırlanıyorsanız ve buna dair içinizde çeşitli kaygılar varsa onlardan arınmanıza yardımcı olabilir.

Kaplan gözü

Belirsizlik duygusunun etkilerini hafifletir, bütünselliği teşvik eder. Olayları daha net görebilmenizi sağlar.

Pembe kunzit

Şifa taşı olarak da bilinir. Duygusal tıkanıklıklara nüfuz ederek enerjinin açığa çıkarılmasına ve gönül gözünü açmaya yardımcı olur. Yaratıcılığınızı özgür bırakmak istiyorsanız bu taş işinize yarayabilir.

Konu ile ilgili “daha fazla” bilgiye aşağıdaki yazılardan da ulaşabilirsiniz:

Kaynak: MindBodyGreen, Live Science

BLOOM SHOP