Havalar ısınıyor, günler uzuyor ve tatil mevsimi yaklaşıyor! Geçtiğimiz yıl, pek çoğumuz covid önlemleri ve endişeleri nedeniyle alıştığımız türden bir tatil yapamadık. Coronavirüs tehditi henüz tam olarak bitmiş olmasa da pek çoğumuz, yüksek hijyen önlemleriyle birlikte günlük hayatımıza döndük. Dolayısıyla tatile gitmek de gündemimizde yeniden yerini aldı. İşte covid sürecinde açık havada tatil yapmanıza ve birikmiş yorgunluğunuzu atmanıza yardımcı olacak doğanın içinden tatil rotaları!


Simurg Inn- Ayvacık/ Çanakkale

İsmini, enerjisini ve vizyonunu anka kuşundan alan Simurg Inn, misafirlerini, kendilerini aramaları ve özlerini bulmaları için doğanın içinde bir yolculuğa davet ediyor. Şehir hayatının koşturmacası içinde unutulanları hatırlatmak, yavaşlatmak ve doğa ile bütünleştirmek için ihtiyaç duyulan alanı ve zamanı yaratmak isteyen Simurg Inn, misafirlerine tarifsiz bir atmosferde unutulmaz anılar yaratmaları için aracı oluyor.

El değmemiş bir doğanın içinde kendileri yetiştirdikleri malzemelerle kurdukları leziz masalarla, doğa yürüyüşleriyle, safari turlarıyla, yoga etkinlikleriyle, nefes uygulamalarıyla ve fotoğraf turlarıyla da gelen misafirlerinin aradığını bulmasını garanti altına alıyorlar.

Hotel Caeli- Eceabat/ Çanakkale

Lüks bağ ve sanat oteli olarak konumlanan, tabiat ve sanatı buluşturan Hotel Caeli misafirlerine ayrıcalıklı bir deneyim sunuyor. Açık hava, tarihi lokasyonlar, uçsuz bucaksız üzüm bağları, ruhu besleyen sanat objeleri, deneyim dolu gurme bir menü ve tadılmayı bekleyen özel şaraplar misafirleri duyular aleminde unutulmaz bir gezintiye çıkmaya davet ediyor.

Bisikletle gezmek için tatlı patikalar, etrafında piknik yapılacak bir göl, keşfedilmeyi bekleyen bağlar, samimi sohbetlere ev sahipliği yapacak bir şömine ve doğanın içinde sergilenen eşsiz sanat koleksiyonuyla tüm misafirlerine unutulmaz bir tatil vadediyor.

The Life Co- Bodrum/ Muğla

Yaşam kalitenizi yükseltmeye, sağlıklı bir hayatla tanışmaya ve arınmanız gerektiğini düşündüğünüz her şeyi geride bırakmaya hazır mısınız? Cevabınız evetse, Bodrum’un en güzel koylarından birinde The Life Co, misafirleri için sağlıklı bir başlangıcın temellerini atıyor.

Arındırıcı ve yenileyici detoks programları, hedefe yönelik beslenme uygulamaları, metabolizma hızlandıracak terapiler, spa masajları, meditasyon ve yoga gibi aktivitelerle alışıldık bir tatil deneyiminden çok daha fazlasını sunan The Life Co adeta zamanı tersine çeviriyor.

Club Marvy- Özdere/ İzmir

Misafirlerinin ait oldukları yerdeki, yani doğadaki yerlerini yeniden bulmalarını hedefleyen Club Marvy, el değmemiş doğası, eşsiz denizi ve bohem tarzıyla yeni nesil gezginlerin lüks ve özgürlük ihtiyacını karşılamak için kolları sıvıyor.

Benimsediği farklı konseptlerle hem misafirlerinin kendilerini arama yolculuklarına beslenme, spor ve sağlıklı yaşam konusunda uzman isimlerle danışmanlık veriyor hem de sanatın farklı disiplinlerinden gelen çağdaş sanatçıların sergilerine, çalışmalarına ve atölyelerine ev sahipliği yapıyor. Club Marvy, Ege denizinin, Ege mutfağının, Ege kültürünün yani kısacası Ege’ye dair her şeyin masalsı bir şekilde deneyimlenmesini sağlıyor.

Suma Sanjati- Şile/ İstanbul

Önceliğin doğaya ve hayvanlara verildiği, misafirlerden de aynı saygı ve özenin beklendiği bir tatil sunan Suma Sanjati, dört mevsim boyunca doğanın değişimine şahitlik etmek isteyen herkesi unutulmaz bir tatil yapmaya davet ediyor. Türkiye’nin en büyük ağaç oteli olan, ayrıca yapımı ve işletilmesi sırasında doğaya hiçbir zarar vermeyen bu işletme, ahşap ve sevimli kabinlerle hem yeni nesil “tiny house” akımını takip ediyor. Ve misafirlerine doğanın içinde saygıyla var olabilme deneyimini yaşatıyor. Workshoplar, dinletiler, söyleşiler, konferanslar ve modern hayatın daha pek çok aktivitesini ağaçların arasına taşıma imkânı sunan Suma Sanjati, yemek sanatçısı Şef Mustafa Baylan’ın leziz tatlarıyla da doğanın derinine doğru çıkılan bu yolculuğa renk katıyor.

Flow Datça Surf & Beach Hotel- Datça/ Muğla

“Mekanım Datça olsun.”

Can Yücel

Akdeniz’in ve Ege’nin birleştiği noktada, doğanın mavi ve yeşilin en güzel tonlarıyla boyadığı bir koyda konumlanmış olan Flow Datça, çevreye uyumlu mimarisi ve yarattığı doğayla bütünleşme imkanlarıyla misafirlerini bekliyor.

Flow Datça, ekolojik açıdan sahip olduğu zenginliği misafirleri ile cömertçe paylaşıyor, menüsünde yer verdiği lokal gıdalarla Datça’nın sırlarını paylaşıyor ve profesyonellerin eşliğinde sörf tahtasının üzerinde maviyi yeniden keşfetme imkanı veriyor.Live to Bloom

Daha iyi bir seçim yaptık ve yaşama çiçek açtık!...BLOOM SHOP