Hepimiz hayatımız boyunca anlamlı ve uzun soluklu ilişkiler kurmak için çabalıyoruz. Arkadaşlarımızdan romantik partnerlerimize kadar her tür sosyal ilişkimizde bizi anlayan, tanıyan, seven, bizim de aynı duyguları beslediğimiz “mükemmel” eşlerimizi arıyoruz. Bu arayışımızda gökyüzündeki olayların karakter özelliklerimize etkilerini inceleyen astroloji bize yardımcı olabilir. Farklı özelliklere, beğenilere, yatkınlıklara sahip 12 farklı Zodyak burcunun ilişkilerdeki temel uyumunu anlamak, romantik olduğu kadar iş ve arkadaşlık ilişkilerinin de gelişmesini sağlayabilir. Günlük hayatınızda eforsuz gelen, doyurucu ilişkiler istiyorsanız hazırladığımız burç uyumları rehberi yol göstericiniz olacak!


Astroloji ve aşk uyumu

Flörtleşme aşamasında belki de en çok sorulan sorulardan birisi olan “Burcun ne?” ilişkinin gidişatını sezmek için yöneltilebilecek en masum sorulardan birisi olabilir. Astrologlar, burçlar arasındaki uyumu ölçmek için birçok farklı yaklaşıma başvururlar. Doğum haritalarını okur, gezegenlerin gökyüzündeki pozisyonlarının hesaplamalarını yaparlar. Fakat konu romantik ilişkilere gelince en sık, tarafların güneş burçlarına bakarlar. Doğduğumuz anda güneşin gökyüzünde nerede olduğuna bakılarak hesaplanan güneş burcu karakterimizi, öz benliğimizi temsil eder.  

Romantik ilişkilerde burç uyumuna bakmak, iyi eşleşmeler yakalamamız kadar kötü ilişkileri önlememize de yardımcı olur. İyi anlaşamayan burçlar elbet beraber olabilirler fakat yaşayacakları temel sorunlar ilişkinin kötü gitmesine, taraflara zarar vermesine hatta toksik bir hale bürünmesine sebep olabilir. Gezegen ölçümlerinde birbirlerine dik açı yapan “uyumsuz” burçlar astrolojide olumsuz yorumlanan karesel şekiller yaptıkları için aralarında sıklıkla yanlış anlaşılmalar, gerginlikler ve endişe yaşarlar. 

Burç uyumları neyi anlatıyor?

Astrolojik uyum için sadece güneş burcuna bakmak ilişkinin tek bir düzlem üzerinden ölçülmesine sebep olabilir. Bu nedenle partnerlerin dışarıdan nasıl algılandıklarını belirleyen yükselen burca, sevgiyi nasıl aldıkları ve verdiklerini gösteren Venüs burçlarına ve cinsel hayatlarında nasıl bir tavır takındıklarını simgeleyen Mars burçlarına da bakmak gerekir. Bununla beraber partnerler arasındaki uyumu ölmenin en iyi yolu tabi ki de gerçek hayattın deneyimlerinden gelir. Birbirinizin doğum haritalarını keşfe çıkarken bir ilişkideki en önemli noktaların güven, emek, özveri ve karşılıklı saygı olduğunu unutmayın!

Yükselen burç uyumu nedir?

Yükselen burç, güneş burcunun aksine içimizde nasıl olduğumuzu değil, dış dünyadan nasıl algılandığımızı belirler. İlişkilerin daha tanışmadan önce bile ne yöne evrileceğini, cinsel ve romantik çekimi, ilk izlenimleri kontrol eder. Karşı tarafın ilk bakışta sizin hangi yönlerinizi çekici bulduğunu hatta fiziksel görünümleri bile etkileyen yükselen burç ilişkilerin temelini oluşturur. 

Hangi burçlar birbirleriyle uyumlu?

Burç uyumunda en çok kullanılan teknik burçların bulundukları elementlere göre yapılır. Su, ateş, toprak ve hava olarak 4 grupta toplanan 12 burç en iyi kendi ait oldukları gruptan burca sahip kişilerle anlaşır. Bununla beraber, zıtlar birbirlerini çeker mantığında, birbirlerine zıt olan burçlar da ilginç bir şekilde iyi anlaşır. Aralarındaki büyük farklar berberlikte birbirlerini dengeler ve oldukça dinamik bir ilişkiye sahip olurlar. 

Burç uyumları tablosu

Koç burcu – Aslan burcu

Koç burcu hızlı ve net bir şekilde harekete geçebilen, projeleri başlatabilen, astrolojinin itici gücüdür. Bununla beraber başladıkları işleri tamamlamadan, yarım bırakabilir. Aslan burcu ise sabit bir burç olduğu için inanılmaz bir dayanıklılığa ve kararlılığa sahiptir. Bu, Koç burcunun hızla ilgisini kaybetme eğilimini dengeleyecektir.

Boğa burcu – Başak burcu

Her ikisi de toprak grubuna dahil olan Boğa ve Başak burçları benzer değer ve beğenilere sahiplerdir. Sağlam bir temel üzerine yavaş yavaş, birbirlerinin egoları besleyerek ilişkilerini inşa ederler. Her ikisinin de sahip olduğu azim, başarı ve rafine zevkler ile “power couple”a dönüşmeleri çok muhtemeldir. 

İkizler burcu – Kova burcu 

Hava grubunun sosyal kelebeği olan İkizler burcunun enerjik, canlı ve meraklı enerjisini en az onun kadar sosyalliğine düşkün, açık fikirli ve zeki Kova burcu karşılar. Beraber birçok yeni ortama girip arkadaş edinecek olan bu çift aynı zamanda birbirlerini zihinsel açıdan da parmak ucunda tutacaktır.

Yengeç burcu – Akrep burcu

Su grubunun iki üyesi; Yengeç ve Akrep burçları oldukça tutkulu, duygusal derinliğe sahip, sadık burçlardır. İlişkilerde aradıkları derinliği birbirlerine efor sarf etmeden verebilen bu burçların birliktelikleri oldukça romantik ve güvenli olur. Doğum haritasının diğer yerleşimlerinde ciddi farklar yoksa birbirlerinin ruh eşi olma ihtimalleri çok yüksektir. 

Aslan burcu – Yay burcu

Her ikisi de ateş grubunda olan tutkulu Aslan ve Yay burcunun ilişkilerinde bir saniye bile sıkıcı an bulunmaz. Her ikisi de macerayı, yeniliği, bolluğu ve gösterişi severler. Bu nedenle ilişkilerini de gözlerin önünde, tüm coşkusuyla yaşarlar. 

Başak burcu – Oğlak burcu

Başak ve Oğlak burçları partnerlerinde neredeyse mükemmeli ararlar ve daha azına razı olmazlar. Bu nedenle karşılarında en az kendileri kadar başarılı, mantıklı ve dengeli birinin bulunması onları çok memnun eder. Toprak grubunun bu iki üyesi uzun soluklu, ciddi bir ilişki kurma ihtimali en yüksek eşleşmelerden biridir. 

Terazi burcu – Koç burcu

Zıt kutupların birbirlerini çektiği bu ilişkide Terazi burçlarının herkesi memnun etmek için pasif konuma düşmesini Koç burcunun itici, lider gücü dengeler. Terazi partnerlerini aynı kendileri gibi daha önde, özgüvenli bir konuma çıkarırlar. Aynı zamanda kararsızlıkları ile bilinen Terazilerin seçimlerinde yardımcı olurlar. 

Akrep burcu – Boğa burcu

Zevkleri, tutkuları ve duygusal derinlikleri ile öne çıkan Akrep burçlarının fiziksel ihtiyaçlarını ve duygusal bağlılıklarını en iyi aşk gezegeni Venüs ile yönetilen Boğa burçları karşılar. Astrolojinin en erotik burçlarından biri olan Boğalar ile Akreplerin birlikteliği oldukça tutkulu olur. 

Yay burcu – İkizler burcu

Zıtlar birbirlerini çeker mantığı İkizler ve Yay burcu birlikteliğinde kendini en iyi şekilde gösterir. Astrolojide birbirlerinin tam tersi iki uçta duran İkizler ve Yay ilişkisinde iletişim ve bilgi alışverişi çok önemli bir yer kaplar. Birbirlerinin kişisel gelişimlerinde yardımcı olacak bu burçların birliktelikleri çok dinamik, eğlenceli ve macera dolu olur. 

Oğlak burcu – Yengeç burcu

Kariyer ve iş odaklı olabilen Oğlak burçlarını astrolojideki zıt burçları, ev ve huzur odaklı Yengeç burçlarıdır. Beraber, her anlamda ideal bir birlikteliğe sahip olurlar. Birbirlerinde bulunmayan yönleri besleyen, eksikliklerini tamamlayan bu ikilinin, hayattan istekleri ve gelecek beklentileri paraleldir. 

Kova burcu – Terazi burcu

Hümanizmi ile ön plana çıkan Kova burcu, kendi gibi bir hava grubu burcu olan Terazi ile yaşama geniş ve umut dolu bir perspektiften bakar. Düşünce alışverişinin arkasının kesilmeyeceği bu ilişkide, bağımsızlıklarına önem veren bu iki burç aradıkları rahatlığı ve özgürlüğü bulabilir. 

Balık burcu – Akrep burcu

Hassasiyetleri, hayal güçleri ve içgüdüleri ile öne çıkan Balık burcu sözel olmayan ipuçlarını yakalamakta çok iyidir. Güdülerine güvenen Balıklar istedikleri duygusal derinliği ve mistik enerjiyi en az kendileri kadar içgüdüsel Akrep burçlarında bulurlar. Konuşmadan bile anlaşabilecek olan bu burçlar aralarında güçlü bir duygusal bağ bulundurur. Live to Bloom

Daha iyi bir seçim yaptık ve yaşama çiçek açtık!...BLOOM SHOP