Instagram@jennracioppi

Astrolojide, yıldız ve gezegen hareketlerinin tıpkı çevresel olaylara etki ettiği gibi insan psikolojisine yansıdığına da inanılır. Burçlar, yıldızlarla kişilik özellikleri arasında bağlantı kurarlar. Bu nedenle de kişisel burç yorumlarımızı merak edip yıldızların bizim hakkımızda söyleyeceklerini öğrenmek isteriz. Psikanalist Carl Jung’a göre, modern bilimin başlangıcı astrolojiye dayanır. Diğer dallarda olduğu gibi astrolojide de kavramların özünü yansıtmaya yardımcı olan arketipler bulunur. Jung’un arketip kavramıyla astrolojiyi birleştiren bu sistemi ve burcunuza uygun karakterleri sizler için sıraladık!

İlginizi çekebilir: Temmuz 2020 Astroloji Yorumları

Koç burcu – Savaşçı, Kahraman

Cesur, heyecanlı ve fevri bir burç olan Koç, aksiyon odaklıdır. Aksiyon gezegeni olarak bilinen Mars tarafından yönetilen Koç, yönetici konumunda yer alır. Özgürlüğüne düşkündür. Genellikle davranışları ve hayattaki seçimleri cüretkardır. Zaman zaman bencil ve agresif davranışlar sergileyebilir. Genel itibariyle enerjik, risk almayı seven, lafı dolandırmak yerine direkt söylemekten hoşlanan, girişimci bir kişiliktir.

Gölge benliği: Sabırsız, Fevri

Boğa burcu – Duygusal, Estetik Meraklısı

Sabit düzenden hoşlanan, sakin ve keyfine düşkün olan Boğa; aşk, zevk ve eğlence gezegeni olan Venüs tarafından yönetilir. Bu nedenle hayattaki güzelliğe, gördüğü şeylerin içerisindeki estetiğe meraklıdır. Zaman zaman materyalist bakış açıları ağır basar. Kendine odaklı bir burçtur, lüks ve kişisel bakımdan keyif alır. Keyifli aktivitelerde bulunmaktan hoşlanır. İnatçı bir kişiliğe sahiptir.

Gölge benliği: Tembel, Açgözlü

İkizler burcu – Çalışkan, Haberci

İkizler, çift karakterli olma özelliğiyle bilinir. Olayları farklı şekillerde değerlendirip, çeşitli türlerde tepkiler verebilir. Düşüncelerini ve davranışlarını kestirmek zaman zaman zordur. Akıllı ve sosyal bir kişiliktir. Kariyer veya eğitim alanında önü açıktır. Ama genellikle odaklanma problemleri yaşar, dikkati çabuk dağılır. Başarılı olmak için bu özelliğini kontrol etmesi gerekir. Sosyal olduğu için iletişimle ilgili konularda yeteneklidir. İnsanlar arasında iletişim sağlamayı sever.

Gölge benliği: Dedikoducu

Yengeç burcu – Evcimen, Anaç

Yengeç de tıpkı İkizler gibi, çift karakterli özellikler gösterebilir. Anaç, dost canlısı ve çevresine karşı ilgili bir burç olmasına karşılık zaman zaman kendi kabuğuna çekilmek ve kimseyle iletişim kurmamak ister. Çok çabuk kırılabilir, duygusaldır. Duygu gezegeni Ay tarafından yönetilir. Bu nedenle mantıktan ziyade duygularıyla hareket eder. Tıpkı Ay’ın gelgit yaratması gibi, Yengeç’in de gün içerisinde inişleri çıkışları vardır.

Gölge benliği: Bunaltıcı, Fazla İlgili

Aslan burcu – Kral/Kraliçe, Sanatçı

Fark edilmeyi, göz önünde olmayı seven Aslan, gösterişi sever. Yaratıcı ve dışadönüktür. Eğlenceli ve enerji vericidir. Ancak zaman zaman egoist ve çok fazla kendine odaklı olabilir. Karşısındakinin üzüntülerini veya mutluluklarını dinlemek, onu anlamaya çalışmak yerine sadece kendi problemlerine veya başarılarına odaklanabilir. Bunu kontrol altında tutabildiği müddetçe, insanın hayatına birçok anlamda katkı sağlayan bir burçtur.

Gölge benliği: Diktatör, Bencil

Başak burcu – Düzenli, Şifacı

Başak; düzen, uyum, sükûnet ve sorumluluk odaklıdır. İş birliği ve karşılıklı faydaya dayalı destekleyici görevler üstlenmekten hoşlanır. Ancak zaman zaman mükemmeliyetçi ve obsesif yönü ağır basar. Bu nedenle detaylarda boğulabilir. Küçük noktalara takılıp genel resmi görmekte zorlanabilir. Aynı zamanda spiritüel bir yanı vardır ve kendi kendini iyileştirmekle birlikte çevresini iyileştirmekten de hoşlanır.

Gölge benliği: Dar Görüşlü, Takıntılı

Terazi burcu – Barışçıl, Diplomat

Her şeyin içinde denge ve uyum görmeyi başaran Terazi, adaletli bir burçtur. Güzeli, iyiyi, doğruyu arar. Orta yolu bulur, tartışmalardan ve zıtlıklardan hoşlanmaz. Uzlaşmacı, iyileştirici ve sakinleştiricidir. Ancak zaman zaman çok kararsız olabilir. Tepkilerini kendi içerisinde yaşadığı için ve gerginlikten kaçtığı için küçük olayları kendi içinde çok fazla büyütebilir.

Gölge benliği: Pasif Agresif

Akrep burcu – Kimyacı, Büyücü

Tutkulu, heyecanlı, egzotik bir burç olan Akrep, insanın ruhani yönüyle ilgilidir. Bir şeyleri deneyimlemeyi, hissetmeyi, derinlemesine incelemeyi sever. Algıları açıktır. Genellikle gözü pektir ve birçok şeyi risk alması gerekse dahi denemeyi sever. Hayatta bir anlam arayışı vardır. Yaşamın kimyasıyla, özüyle ilgilenir. Manevi yönünün yanı sıra maddiyattan, güçten ve paradan da keyif alır.

Gölge benliği: Manipülatif 

Yay burcu – Maceracı, Dinamik

Yay burcu, kesinlikle kendini sevdiren, son derece eğlenceli, enerjik, deli dolu bir burçtur. Maceracı, seyahat etmeyi çok seven, her an yola çıkmaya hazır ve optimistiktir. Zaman zaman biraz dağınık, dikkatsiz ve fazla rahat olmakla suçlanabilir. Çünkü genellikle kaygısız ve her şeyi akışına bırakmaya odaklı bir tavrı vardır. Ayrıca acelecidir. Hayatın içindeki güzelliği ve keyfi bulmak konusunda yeteneklidir.

Gölge benliği: Israrcı, Fanatik

Oğlak burcu – Lider, Mimar

Hayat, Oğlak için oldukça ciddi bir meseledir. Çalışkan, sorumluluk sahibi ve hırslı Oğlak, spontane imkanlara fırsat vermediği için akışına göre yaşayamaz. Hep bir plan içerisindedir ve hedeflerine emin adımlarla ilerler. Girişimcilik, yönetim, yaratım gibi konularda yeteneklidir. Bazen fazla kontrolcü davranarak çevresindeki insanları boğabilir. Güç, özgünlük ve maddiyattan hoşlanır.

Gölge benliği: Pesimist, Durgun

Kova burcu – Kurtarıcı, Akıllı

Son derece insancıl ve yenilikçi bir burç olan Kova, çevresindekilere değer katar. Daima yardımcı, geliştirici ve cesaretlendiricidir. Gelişmeye ve geliştirmeye açıktır. Uyumlu ve arabulucudur. Akıllıca kararlar vererek başarıya nasıl ulaşacağını kavramış durumdadır. Bu nedenle ilham ve motivasyon kaynağı olarak çevresindekiler tarafından bir kurtarıcı olarak görülür. Genellikle ılımlı bir kişiliği olsa da isyan etmeye de yatkınlığı vardır.

Gölge benliği: Devrimci

Balık burcu – Mistik, Şair

Son derece spiritüel bir burç olan Balık, içe dönük ve duygusaldır. Dünyadaki sert gerçekliklerden kaçmayı tercih eder ve kendisine yarattığı dünyada yaşamaktan memnundur. Kendi sesini duymaya en yakın burçlardan biri olduğu için meditasyon gibi alanlarda mutlu, huzurlu ve tamamlanmış hisseder. Materyalist değildir, duygu ve ruh odaklıdır.

Gölge benliği: Kurban

İlginizi çekebilir: Burcuna Göre Hangi “Friends” Karakterisin?

BLOOM SHOP