Astrolog Meral Erduran, yıldızlara bakarak kariyer, ilişki ve gündelik yaşamınıza etki eden konuların burçlarınıza etkilerini yorumluyor. Temmuz 2020 astroloji ajandası yayında!

2 Temmuz saat 2:37’de Satürn Oğlak burcuna giriyor.

Satürn ters hareketindeyken son defa Oğlak burcuna geri dönüyor. Satürn temel yapı, form, kurallar ve kalıplarla ilgili bir gezegen. Hangi burca girerse o burçta bu yapıları sınar. Satürn, Oğlak burcundayken sorumluluklarla birlikte güçlü yapıları ortaya çıkarır. Bu dönemde devlet, kurum ve muhafazakar her türlü formda çürük yapılar testten geçecek.

Aynı zamanda otorite konumundaki yöneticiler de aynı şekilde testlerden geçerken güçlü olanlar iyice güçlenecek, fakat temeli zayıf olanlar dağılacak. İçine girdiğimiz dönemde, özgürlük ve sıra dışı taraflarımızı ortaya koymak kolay olmayacak. Güvenlikle ilgili konular gündeme gelerek sınanabilir. Güvenlik konusu fazlasıyla ciddiye alınarak bu alanda yeni yapı ve formlar oluşturulmak istenebilir.

Satürn 29 Eylül’de 25⁰ Oğlak burcunda düz hareketine dönecek ve 17 Aralık’a kadar Oğlak burcunda kalacak. Bu süre boyunca hepimizin güç kavramı test edilecek. Ancak bu süreci bir güçlenme dönemi olarak değerlendirilmeli. Böylece bu dönemden daha da güçlenerek çıkabiliriz. Aldığımız sorumlulukları isteyerek mi taşıyoruz, yoksa bunlar bize büyük bir yük mü oluşturuyor? Tüm bunlara bakarak istemediğimiz sorumlulukları bırakmak isteyebiliriz.

5 Temmuz saat 7:44’te Ay 13⁰ Oğlak burcunda / Güneş 13⁰ Yengeç burcunda; Dolunay ve Ay Tutulması gerçekleşiyor.

21 Haziran’daki Yeniay ve Güneş Tutulmasının ardından gerçekleşen Dolunay’ı tıpkı bir hasat zamanı gibi düşünebiliriz. Yeniay’da kendimizi beslemek ve korumak için yapmış olduğumuz yenilik ve adımlar varsa, şimdi bunları gerçekleştirmek için önümüzdeki pürüzleri aşma zamanı. Şimdi gereken sonlanmaları yaparak artık işimize yaramayan sorumlulukları bırakabiliriz. Sırf sevgi ve onay almak adına, mecburen yaptığımız bazı alışkanlıklarımız varsa bunları dönüştürebilmek için güzel bir dönemdeyiz.

Bu tutulma en çok öncü burçların 13⁰’sinde kişisel gezegeni olan kişileri etkileyecek. Aynı zamanda 4 – 6 Temmuz doğumlu Yengeçler, 5 – 7 Ekim doğumlu Teraziler, 2 – 4 Ocak doğumlu Oğlaklar, 2 – 4 Nisan doğumlu Koçlar bu tutulmadan en çok etkilenecek kişiler olacak. 

12 Temmuz saat 11:27’de Merkür 5⁰ Yengeç burcunda düz hareketine başlıyor.

İletişim gezegeni Merkür, 18 Haziran’da 14⁰ Yengeç burcunda ters hareketine başlamıştı. Bu süreçte bilinçaltı temalar iyice günlük hayatın içinde belirginleşmeye başlamış olabilir. Bu dönem boyunca rüyalar daha canlı ve mesaj verici nitelikte olmuş olabilir. Rüyalardaki sembollere dikkat ettiysek hayatın içinde kontrolümüzün dışında gibi gelişen olayları daha iyi kavramış ve büyük resmi fark etmiş olabiliriz.

Şimdi Merkür düz hareketine dönerken geçtiğimiz 3 hafta boyunca içselleştirdiğimiz tüm konuları daha farklı bir ışık altında görme imkanına sahip olacağız.

Fakat unutmamamız gereken bir konu var; genellikle Merkür düz hareketine döndüğü gün itibariyle hemen harekete geçme ve 3 hafta boyunca ertelediğimiz konulara balıklama atlama eğiliminde olabiliriz. Gezegen düz hareketine başlar başlamaz her şeye yeşil ışık yakılmış gibi bir eğilimde olabiliriz.

Fakat unutmayalım ki gezegen düz hareketine dönmeden önce yavaşlar ve durur. Aynı şekilde düz hareketine döner dönmez de hareketi yavaştır. Dolayısıyla Merkür’ün düz ve ters hareketine döndüğü günler, bunların 1 gün öncesi ve 1 gün sonrası retro hareketten daha riskli olabilir.

20 Temmuz saat 20:33’te 28⁰ Yengeç burcunda Yeniay Fazı gerçekleşiyor.

Yeniay her zaman yeni başlangıçlar ve yeni tohumlar ekmek demek… Bu Yeniay ise, 2 tutulmanın ardından gerçekleşen ilk Yeniay olmasıyla yepyeni bir sayfa açabilmemize yardımcı olacak.

21 Haziran’daki Güneş Tutulması ve 5 Temmuz’daki Ay Tutulmasının ardından, hayatımızdaki pek çok kalıbı kırmış, konfor alanlarımızdan çıkmış ve kendimize yeni güvenli bir ortam arayışına girmiş olabiliriz.

Bu Yeniay, yeni güvenlik alanımızı oluştururken bize sağlam bir yapı verebilir. Bunun nasıl olacağı ise bu 2 tutulma dönemini nasıl geçirdiğimizle doğru orantılı olacak.

Yeniay’ın tam karşısında yer alan büyük öğretmen Satürn Oğlak burcunda, bize yeni tohumumuzu ekerken hem yardımcı oluyor, hem de zorluyor. Sanki başımızda bir başöğretmenle okuma yazmayı yeniden öğrenmeye çalışıyor gibi bir hisse kapılabiliriz. Giriştiğimiz işler küçük adımlar olsa da büyük ve güçlü merciler tarafından denetleniyormuş gibi bir hisse kapılabiliriz.

Yeniay’ın, Ay Düğümleriyle majör açı yapmamasına rağmen aynı derecede oluşu, güçlü karmik etkilere işaret ediyor. Yani yapacağımız başlangıçlar hayatımızdaki önemli milat taşlarından biri olabilir.

Hem Ay yöneticisi Yengeç burcunda güçlü bir dişi enerji yaratıyor, hem de karşısındaki Satürn yöneticilerinden biri olan Oğlak burcunda güçlü durumda duruyor. Yani aslında psikolojimizde id ve süperegoyu sembolize eden iki farklı arketip karşı karşıya geçmiş ve bir denge arayışına girmiş durumda…

Kısacası ihtiyaçlar duyulmalı ve ondan sonra sorumluluklara bakılmalı. İhtiyaçlara kulak verilerek kurulan yapılar daha güçlü ve sağlam olacak. Bu dönemde “-mış gibi” yapmadan ilerlersek gerçek isteklerimize ulaşabilmenin tatminini yaşayabiliriz.

Burada kurallar ve zorunluluklar önemli, fakat bunlar bizim ruhumuzu ezip geçmemeli… Unutmamalıyız! Kuralları biz koyuyoruz. Düzen/dirlik ve kaos içinde kaybolmamak için kurallar koyarız. Fakat sonra zamanla bu kurallar içinde boğulup bunların kölesi haline gelebiliyoruz. Bunların faydasını görüp kölesi olmadan ve körü körüne takipçisi olmadan ilerleyebilirsek önümüzdeki dönem için çok sağlam bir zemin oluşturabileceğiz.

22 Temmuz saat 11:37’de Güneş Aslan burcuna geçiyor.

Güneş, Aslan burcunda yönetici durumundadır ve burada bütün gücüyle parlar. Dolayısıyla önümüzdeki ay boyunca kendimizi daha coşkulu, enerjik ve güçlü hissedebileceğiz.

Hayattan daha fazla zevk alarak, gezip eğlenmek isteyebiliriz. Sevdiklerimizle beraber vakit geçirmek, kendimizi göstermek ve aşık olmak bu dönemin enerjisini vurgulamakta… Bununla birlikte bir ay boyunca kendimize daha fazla zaman ayırmak isteyebilir, dış görünüşümüze her zamankinden daha fazla özen gösterebiliriz.

Hayattan keyif alırken gevşemek ve tembellik etmek için de güzel bir dönemdeyiz. Bir şeylerin peşinden koşmaktansa her şeyin ayağımıza gelmesini bekleyebiliriz. Dolayısıyla bu dönem günlük sıradan işlerle oyalanmaktansa yaratıcı konularla ilgilenmek için daha uygun olacak.

Özellikle Aslan burçları ve yükselen burcu Aslan olan kişiler 22 Ağustos’a kadar olan dönemde parladıklarını ve enerjilerinin arttığını hissedebilirler.

Aslanlar fiziksel olarak güçleniyor ve yaratıcılıkları artıyor. Aslanların yanı sıra Koç ve Yay burçları da güçlendiklerini ve enerjilerinin arttığını fark edebilirler. Koç ve Yaylar dönem boyunca kendilerine olan güvenlerini yenileyerek yaratıcılık konusunda kendilerinden emin hissedebilirler.

İlginizi çekebilir: 5 Adımda Dolunay ve Ay Tutulması RitüeliAstrolog Meral Erduran

1974 yılında İstanbul'da doğan Meral, Şişli Terakki Lisesini bitirdikten sonra Bilkent Üniversitesi Ekonomi Bölümü'nde lisans eğitimini tamamladı. 2001 yılında Astroloji Birliği Derneği'nde düzenlenen eğitime katılarak, iki sene süren temel/ileri seviye eğitim programlarını birincilikle tamamladı. Takip eden yıllarda, İngiltere'deki Faculty of Astrological Studies'in ("FAS") uzaktan eğitim programlarını tamamlayarak sertifika almaya hak...BLOOM SHOP