Instagram @shtanskaya_photo

Cinsel hayatımızda bazı şeyleri deneyimliyor, bazı şeyleri ise kulaktan dolma bilgilerle uyguluyoruz. Doğuştan sahip olduğumuzu düşündüğümüz konulardan biri de erojen bölgeler bilgisidir.

Erojen bölge; genel olarak uyarılması halinde sevişme dürtümüzü arttıran ve haz veren vücut bölgelerimize verilen addır.

Ergenlikten itibaren, vücudumuzda cinsel uyarılma hissettiğimiz bazı bölgelerimiz olduğunu hepimiz fark ederek büyürüz. Böylece kendi deneyimlerimiz ışığında hangi noktalardan ne derecede etkilendiğimizi biliriz. Kaliteli bir cinsel hayata sahip olmanın en temel kurallarından biri iyi bir ön sevişmedir. Bu yüzden, partnerimizin erojen bölgelerini ve kendi vücudumuzu ne kadar tanırsak o kadar başarılı bir seks hayatımız olacaktır.

Bu haftaki yazımızda sizler için en çok bilinen erojen bölgeler derlendi.

İç bacak ve diz arkası

İç bacak ve diz arkasında birçok sinir ucu olduğu için dokunulduğunda dürtüleriniz harekete geçer. Özellikle diz arkası normalde dokunulmayan bir bölge olduğu için sizi ve partnerinizi heyecanlandırır.

Partnerinizden yumuşak bir şekilde bu bölgelere masaj yapmasını ya da oralara dokunmasını isteyip farkı görebilirsiniz.  Aynı şekilde karşınızdakini heyecanlandırmak için bu bölgelere ufak dokunuşlar kondurabilirsiniz. Aynı Özgürlüğün Elli Tonu filmindeki gibi bir buz ya da obje yardımıyla yumuşak bir şekilde bu bölgelere temas edildiğinde tüylerin nasıl kabardığını kendi gözünüzle göreceksiniz.

Ense ve boyun 

Partnerinizin ya da cinsel olarak etkilendiğiniz herhangi birinin boynunuza eğilerek üflediği ya da boynunuza doğru eğildiğinizi düşünün. Eminim bir çoğunuz bu sahneyi gözünün önüne kolayca getirebilmiştir. Özellikle karşınızdaki kişiyle bir herhangi bir ilişki içerisinde değilseniz kalbiniz yerinden çıkacak gibi hissedersiniz fakat açık vermemeye çalışırsınız.

Bu bölgelerin bizi bu kadar heyecanlandırma sebebi de birçok sinir ucuna sahip olmalarıdır. Öpüşürken bir yandan partnerinizin boynuna parmaklarınızla aşağı yukarı hareketlerle dokunduğunuzda karşınızdaki kişinin ne kadar heyecanlandığını gözlemleyebilirsiniz. Ya da partnerinizden ensede saçınızın bittiği bölgeye -oldukça erojen bir bölgedir- masaj yapmasını veya öpmesini isteyebilirsiniz.

Kulaklar ve çevresi  

Kulağınıza eğilip size güzel cümleler fısıldayan bir partneriniz olmuş muydu? Ya da sadece kulağınıza yakın durması bile yeten birisi? Bu, oldukça tahrik edici bir harekettir. Çünkü, kulaklarda çok sayıda duyusal reseptörler bulunur ve kulak bölgesine dokunulduğunda ya da fısıldandığında vücut alarma geçer.

Ön sevişmenize heyecan katmak için siz de öpüşürken partnerinizin kulağının çevresinde parmaklarınızla gezinebilir ve onu moda hızlı bir şekilde sokabilirsiniz. Kulak memesini yumuşak bir şekilde öpebilir, hafif bir şekilde -kesinlikle tamamen ısırmadan- dişinizle de temas edebilirsiniz.

Partnerinizin kulağını okşamanız, onu uyaracak ve orgazm olabilmesine yardımcı olacaktır.

Dudaklar

Dudaklar, en açıkta bulunan erojen bölgelerimizdir ve parmaklarımızdan 100 kat daha hassastırlar. İçlerinde birçok sinir ucu olduğu için sadece öpüşerek, ısırarak, öpüşürken dilimizi de kullanarak yapabileceğimiz fazlaca uyarılma durumumuz oluyor.

Yukarıda saydığımız erojen bölgeler ve bu bölgelerdeki uygulamalar da öpüşme olmadan düşünülemez. Öpüşme aynı zamanda içerisinde romantizm ve duygusal bağ da barındırdığı için iki tarafı da oldukça heyecanlandırır. Tabi ki nerede ve nasıl öpüştüğünüz de çok önemli. Bazen genital bölgeye hiçbir temas olmadan, uzun süre öpüşerek bile orgazm olunabiliyor. Dilinizi kullanmadan önce yumuşak öpücüklerle başlayıp partnerinizle bağ kurabilirsiniz. Doğru bir şekilde öpüşüyor olmak ve öpüşerek uyum sağlamak çok önemlidir, çünkü kimse öpüştüğü zaman kendisini iyi hissetmediği biriyle yeterince yakın bir bağ kuramaz.

Göğüs, meme ucu ve çevresi  

Erojen bölge denilince birçok kadının özellikle ilk aklına gelen yer göğüsleridir. Meme ucunu çevreleyen deride meme ucu kadar sinir ucu yoktur bu yüzden, basit bir cimcikleme çok daha fazla etki gösterecektir. Aynı zamanda göğüs bölgenizden uyarılmak için partnerinizden göğsünüzü okşamasını veya sıkmasını isteyebilirsiniz. Göğüslerin okşanırken ve orgazm sırasında beynin aynı bölgesi harekete geçer ve benzer erotik hisleri uyandırır.

Birçok erojen bölgemiz olmasına rağmen, bu yazımızda ilk aklımıza gelen bölgelerimizi derledik. Erojen bölgelerden alınan haz herkese göre farklı olabilir, vücut haritamızı çıkartarak kendimiz için en uygun olanlarını bulmamız mümkün.

İlginizi çekebilir!Öykü Gökler

1988 yılında Ankara'da doğdu. 2011 yılında lisans eğitimini ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünde tamamladıktan sonra kendi tasarımlarını üreten bir ayakkabı atölyesinde, kendi koleksiyonunu oluşturarak ayakkabı tasarlamaya başladı. Aynı zamanda çocuk hikayeleri kitabı çıkarmak üzere editörlük eğitimi almakta. Yoga, pilates, fotoğraf çekmek ve müzik dinlemek en keyif aldığı aktiviteler...BLOOM SHOP