Soğuk kış günlerinin içimizi ısıtan en iyi aktivitesi romantik bir film izleme keyfi! Sevgilinizle ya da sevdiklerinizle birlikte izleyebileceğiniz duygusal aşk hikayelerinden yüzünüzden tebessümü eksik etmeyecek romantik komedilere dek harika bir liste sizi bekliyor. İşte en iyi romantik film önerileri.

İlginizi çekebilir: Sevgililer Günü İçin Hediye Önerileri

Benny & Joon (1993)

Tuhaf bir romantik komedi arayanlar Johnny Depp’in gençliğiyle 1993’e geri dönüyor! Joon ve Benny’nin absürt ilişkisini konu alan film, iki tuhaf karakterin birbirine aşık olmasıyla gelişen enteresan gelişmeleri konu alır. Kendisini Buster Keaton zanneden Benny ile sıra dışı özellikleriyle herkesten farklı bir hayat yaşayan Joon’un maceralarını izlerken çok eğleneceksiniz!

Aşk ve Küller – Blue Valentine (2010)

Dean ve Cindy’nin başarısızlığa uğrayan evliliklerinde, zaman aşımına uğramış bazı eski duyguların tekrar hatırlanması gerekmektedir. Aşk, gerçekten de aradan geçen uzun yıllara rağmen tekrar ilk günlerine döndürülebilir mi? İlişkilere dair sorgulamaların öne çıktığı “Aşk ve Küller” Ryan Gosling ve Michelle Williams’ın oyunculuğuyla duyguları kavramsal açılardan ele almayı başarıyor. 

Aşk – Her (2013)

Spike Jonze’un yazıp yönettiği “Aşk”, yakın bir geleceğin ütopik hikayesini beyazperdeye taşıyor. Her türlü işi artık bilgisayarların yaptığı teknolojik bir devirde, yazarlıkla uğraşan Theodore Twombly, tamamen sanal bir gerçeklikte var olan bir yapay zeka programına aşık olur. İnsanın yalnızlığını ele alan film, Joaquin Phoenix’in oyunculuğu ve Scarlett Johansson’ın sesiyle birçok Oscar ödülüne aday gösterildi ve “En İyi Senaryo” ödülünü kazandı.

Bir Gün – One Day (2011)

Anne Hathaway, Jim Sturgess ve Patricia Clarkson’ın başrolde oynadığı “Bir Gün”, birbirine tamamen zıt olan Emma ve Dexter’ın mezuniyet gecelerinin ardından her yıl birbirlerini 15 Temmuz’da görmeye karar verdikleri bir ilişki çemberini konu alır. Aradan yıllar geçmesine rağmen görüşmeyi sürdüren bu ikili, onlar için önem taşıyan mezuniyet gecesinin özel anlamını fark edebilecekler midir?

New York’ta Bir Sonbahar – Autumn In New York (2000)

New York’un en popüler çapkınlarından biri olan Will Keane, Charlotte ile tanıştığında ilişkilere karşı tüm tutumu değişir. Charlotte da kendisinden yaşça büyük Will ile bambaşka bir deneyim yaşamaya başlamıştır. Peki şartlar, bu aşkı doyasıya yaşamaları için uygun olacak mıdır? Richard Gere ve Winona Ryder’ı bir araya getiren film, dramı ve romantizmi birleştiren hikayesiyle sizi çok duygulandıracak!

Çılgın Aptal Aşk – Crazy, Stupid, Love (2011)

Kusursuz bir hayata sahip olduğunu düşünen Cal, günün birinde karısının onu aldattığını ve ondan boşanmak istediğini öğrenir. Bu gelişmeyle hayatı tamamen değişen Cal’ın bazı şeyleri yeniden hatırlaması, hatta baştan öğrenmesi gerekecektir! Başrollerinde Steve Carell, Ryan Gosling, Julianne Moore’un yer aldığı komediyi izlerken kendinizi komik bir kaosun içinde bulacaksınız.

Aşkta Her Şey Mümkün – Something’s Gotta Give (2003)

Jack Nicholson ve Diane Keaton’ı bir araya getiren “Aşkta Her Şey Mümkün”, çok keyifli ve komik bir orta yaş aşkını anlatıyor. Kendisinden genç kadınlarla beraber olan Harry Langer’ın, genç sevgilisinin annesi Erica’nın yazlığına gitmesiyle ve orada rahatsızlanmasıyla başlayan olaylar sürpriz gelişmelere ortam hazırlar. Git gide yakınlaşan Erica ve Harry bakalım tüm didişmelerine rağmen ortak bir yol bulabilecek mi?

Kasımda Aşk Başkadır – Sweet November (2011)

Romantik film önerileri arasında akla ilk gelen yapımlardan “Kasımda Aşk Başkadır” deli dolu ve hüzünlü hikayesiyle her izlediğinizde sizi ağlatmayı başarabilecek türden bir film. Keanu Reeves ve Charlize Theron’un harika oyunculuklarıyla akıllara kazınan romantik hikaye, kısacık bir sürede birbirine tutkuyla bağlanan iki kişinin hayata karşı verdiği sınavı duygu dolu bir dille ele alıyor.

Çikolata – Chocolate (2000)

Cesaretin, sınırların dışına çıkmanın, direncin öyküsünü anlatan “Çikolata”, ufak bir Fransız kasabasına taşınan anne kızın, orada hayata tutunma çabasını göz önüne seriyor. Bu tutucu kasabada var olmak için kendi ayaklarının üzerinde duran ve bu gizli savaşa boyun eğmeyen anne kızın öyküsünde, zamanla aşkın da dahil olduğu tutkulu bir yaşam mücadelesi izleyeceksiniz.

BLOOM SHOP