YAZAN: SEÇİL TOPÇU

Eylül ayında farkındalığınızı arttıracak ve size kendinizi daha iyi hissettirecek, mutlaka okunması gereken kişisel gelişim kitaplarını listeledik. İşte 4 etkili kitap!


Panik Atakta – David D. Burns

“…her zaman korktuğu canavarla yüzleşti ve onun dişlerinin olmadığını keşfetti.

“İyi Hissetmek”, “Hayatı Yeniden Keşfedin” gibi pek çok önemli kişisel gelişim kitabını kaleme almış olan Burns, “Panik Atakta” kitabında paniğin ve kaygının baş etmesi oldukça zor görünen durumlar olduğunu ancak üstesinden gelecek formüllerin de var olduğunu anlatıyor.

Seanslardan edindiği deneyimlerini kitabında paylaşan Burns, kaygıları fark ettiğimizde onlarla başa çıkabilmenin çok daha kolay olduğunu ifade ederek verdiği örneklerle okuyucuya gerçek bilgiler sunuyor. Ayrıca kitapta verilen testler ve uygulamaya dayalı bölümler sayesinde kendi çözümünüzü keşfedebiliyorsunuz.

İlginizi çekebilir: Bilinçaltına Yolculuk: En İyi 8 Psikoloji Kitabı

Farkındalık: Çılgın Bir Dünyada Huzur Bulmak İçin Pratik Bir Rehber – Mark Williams

Gündelik hayatın koşturmacasında, yapılması gereken işlerin arasında çoğu zaman o anın farkında olmuyor ve tadını çıkaramıyoruz. Williams’ın bu kitabında başarmaya çalıştığı şey ise okuyucularının hayattaki ip uçlarını yakalayabilmelerini, geçmişi düşünmelerinden ve geleceği kurgulamalarından uzaklaşmalarını sağlayabilmek. Williams bu nedenle farkındalıkla ilgili derin bilgiler vermesinin ardından 8 haftalık uygulama programı sunuyor. Ayrıca kitabın içindeki CD ile meditasyon eyleminin alışkanlık haline getirilmesi amaçlanıyor.

Mesele Ne Kadar İyi Olduğun Değil, Ne Kadar İyi Olmak İstediğin – Paul Arden

Reklam ve motivasyon üzerine pek çok kitabı bulunan Arden, bu kitabında reklam sektöründe edindiği deneyimler ışığında yanlış yapmanın başarı üzerindeki öneminden bahsederken başarı kavramını da irdeliyor. Eğitim düzeyi ve mesleki tercih fark etmeksizin başarılı olmayı arzulayan herkes için bir solukta okunacak bir rehber niteliği taşıyan bu kitap, iş hayatına dair sorulara akılcı cevaplar veriyor.

Tadını Çıkar – Lilian Cheung, Thich Nhat Hanh

“Aydınlanma, huzur ve neşe size başkası tarafından verilmeyecek. Kuyu bizim içimizde ve eğer bulunduğumuz anda derin kazarsak su dışarı çıkacaktır.”

“Tadını Çıkar” kitabında Budist bir öğretim görevlisi olan Thich Nhat Hanh ve beslenme uzmanı olan Lilian Cheung bir araya gelerek yaşamda belli doyumlara ulaşabilmenin ipuçlarını sunuyor.

Kitap, alışkanlıkların getirdiği olumsuz eylemlerden reklam sektörünün bireyler üzerindeki etkisine kadar pek çok konuyu ele alıyor. Aynı zamanda yemek yerken yapılması ve uzak durulması gereken davranışlara değinirken konuları “şimdi”nin gücü ekseninde değerlendiriyor.

İlginizi çekebilir: Temmuz Ayında Okunması Gereken Kişisel Gelişim Kitapları

BLOOM SHOP