Instagram’da karşınıza mutlaka FaceGym videoları çıkıyordur. Bu videolardaki öncesi ve sonrası değişimler ben de merak uyandırıyordu. Geçen sene Londra’da olduğum bir zaman, bir hafta önceden rezervasyon yaptırıp FaceGym yüz masajı seansına gittim ve denedim. Seans sonrası fotoğraf çekmeyi unuttum ancak yüzümdeki değişim gerçekten inanılmazdı. Bugüne kadar hiç denk gelmediyseniz, işte FaceGym’in detayları!

FaceGym nedir?

FaceGym aslında yüz masaj aletleri ve bakım ürünleri satan, bununla birlikte yüz masajı uygulamaları yapan bir merkez. Küçük toplar, yüz masaj aletleri ve uzman kişilerin masajı ile ortalama 40 dakika gibi kısa bir sürede cildiniz ışıldıyor, yüz kaslarınız rahatlıyor, sarkmalar ve cilt kırışıklıkları azalıyor.

Tabii alanında eğitimli ve uzman kişilerin, doğru kaslara doğru yönde ve baskılarda uygulamış olduğu masaj sayesinde bu değişim gerçekleşiyor. Ancak her şey gibi FaceGym’in cilt üzerindeki etkileri de düzenli yaptırılmadığında, yüz yogası, kristal yüz masaj aletleri, doğal içerikli cilt bakım ürünleri ve temiz beslenme ile desteklenmediğinde eski haline dönüyor.

Peki evde bu uygulamayı gerçekleştirebilir miyiz?

Maalesef, hayır. Youtube ve Instagram’da birçok yüz masajı videosuna denk geliyor olabilirsiniz. Alanında uzmanlaşmış, bu konunun eğitimini almış, yüz kasları ve bu kaslara nasıl masaj yapılması konusunda anatomi bilgisine sahip kişilere güvenebilirsiniz.

Yüzünüze doğru yönlerde masaj yapmazsanız, yanlış ve düzensiz titreşimler veren masaj aletleri kullanırsanız, merdiven altı diye tabir edilen merkezlerde yüz masajı, cilt bakımı veya gençleştirme uygulamaları yaptırırsanız iyileştirilemez cilt problemleri ile karşılaşabilirsiniz. Bu nedenle hem cilt bakımı hem de estetik uygulamalarında güvenilir doktor ve kliniklerden şaşmayın.

Evde FaceGym benzeri bir deneyimi nasıl yaşayabiliriz?

Hem Face Yoga hem de Face Massage konularında çok güvenilir hocaların Youtube videoları var. Mutlaka araştırıp yerli veya yabancı sizin enerjinize daha yakın olan eğitmeni bulun ve mutlaka her gün pratikleri tekrarlayın.

Cildinizi her gün temizleyin ve nemlendirin. Mümkün olduğunca kristaller ile kaslar doğrultusunda, çok baskı uygulamadan masajlar yapın. Düzenli olarak dermatoloğa kontrole gidin ve cildinizin ihtiyaçlarını öğrenin.

Son olarak, FaceGym deneyimi sonunda yapıldığı gibi aynaya bakın, cildinizi, kendinizi ve güzelliğinizi sevin. Genç ve güzel bir cildin sırrı öz sevgidir, unutmayın!

İlginizi çekebilir: Cilt Bakım Ürünlerinde Etiket Okuma RehberiSimge Kamacı

1991 yılında, Ankara’da doğdu. 2014 yılında, lisans eğitimini burslu olarak girdiği Başkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde tamamladı. Mezun olduktan sonra, inşaat sektöründe hizmet veren Rönesans Holding bünyesinde 2,5 yıl çalıştı. Eğitim hayatı boyunca özellikle kimya derslerine fazlasıyla ilgi duydu. Kozmetik ve bakıma olan ilgisini, kimyaya, tepkimelere ve bileşimlere olan ilgisi...BLOOM SHOP