Yaz mevsimini, tüm zamanların en etkileyici kadınlarının giydiği, filmlerden hafızalara kazınan en ikonik mayo ve bikiniler ile kutlayalım istedik!

Marilyn Monroe

Yıllar geçse de unutulmayacak efsanevi kadınlardan biri olan Marilyn Monroe’nun 1953 yılında giydiği bu beyaz bikini, dönemin en çok konuşulan kıyafetlerinden biri oldu.

Elizabeth Taylor

1959 yılında yayınlanan Bir Yaz Macerası filminde, güzeller güzeli Elizabeth Taylor bu şahane tek parça mayoyla ekranlarda boy gösterdi. Güzelliği ve zarafetiyle herkesi büyüleyen Taylor’a bembeyaz mayosu ne kadar yakışmış, öyle değil mi?

Sophia Loren

Tüm zamanların en güzel kadınlarından biri olan Sophia Loren, 1961 yılında yayınlanan Madame filminde tek parça siyah mayosuyla ekran başındaki erkeklerin nefeslerini kesti!

Brigitte Bardot

Brigitte Bardot, 1958’de yayınlanan Girl In the Bikini filminde iddialı bikinisiyle hafızalara kazındı.

Gwyneth Paltrow

Duru güzelliğine hayran olduğumuz Gwyneth Paltrow’un Yetenekli Bay Ripley filminde desenli bikinisiyle boy gösterdiği bu sahne, sağlıklı ve fit vücudunu da gözler önüne seriyor.

Angelina Jolie

43 yaşına gelse de hala pek çok kişi tarafından dünyanın en güzel kadını olarak görülen Angelina Jolie’nin, büyük bir kitle tarafından tanındığı filmi Tomb Raider’da giydiği bikini unutulacak gibi değil!

Demi Moore

Charlie’nin Melekleri filmindeki sörf sahnesinde, Demi Moore’un siyah bikinisi çok konuşuldu. O dönemde 41 yaşında olan Demi Moore’un fiziğinin ve bu bikinili sahnesinin filmin önüne geçtiğini söylesek yanlış olmaz!

Margot Robbie

İçinde bulunduğumuz dönemin en çok beğenilen kadınlarından biri olan Margot Robbie, Focus filminde havuz başında giydiği bikiniyle göz kamaştırıyor.

Kaynak: Harper’s Bazaar

İlginizi çekebilir: Yazı Fit Bir Vücut ile Karşılamak İsteyenlere 6 Öneri

BLOOM SHOP