Çoğu zaman en iyi halleriyle görmeye alışkın olduğumuz Hollywood dünyasının ünlülerinin doğal güzellik sırlarını merak edip, yakın markaja aldık. İşte derlediğimiz o sırlar:

Emma Stone

Emma Stone, cildinin alerjik yapısı nedeniyle nemlendirici veya serum kullanamadığını, cildini nemlendirmek için de üzüm çekirdeği yağı sürdüğünü söylüyor. Duştan sonra, sabahları ve akşamları düzenli olarak üzüm çekirdeği yağını yüzüne uygulayarak, bu sayede sürekli üzüm koktuğunu belirtiyorJ

Cate Blanchett

Cate Blanchett, InStyle U.K. dergisine yaptığı açıklamada, ten için doğal zeytinyağı ve macadamia yağının çok faydalı olduğunu açıkladı. Bir arkadaşından aldığı tavsiye ile deniz tuzu ve greyfurt suyunu karıştırıp içine zeytinyağı ve macadamia yağını ekleyerek kendi doğal vücut peelingini hazırladığını ve her duşta bu peelingi kullandığını anlattı.

Gwyneth Paltrow

Gwyneth Paltrow, E! Entertainment’a yaptığı açıklamada, yemeklerinde, yüzünde ve vücudunda en çok Hindistan cevizi yağını kullandığını açıkladı. Bu sayede teninin her zaman yumuşacık ve pürüzsüz olduğunu belirtti.

Miranda Kerr

Miranda Kerr, düzenli olarak saçlarına Hindistan cevizi yağını ve elma sirkesini uygulamanın çok faydasını gördüğünü paylaştı. Duşa girmeden önce, Hindistan cevizi yağını saç diplerine masaj yaparak uyguladığını ve bunun saçlarını yumuşatmaya yaradığını anlattı. Ayrıca, duştan çıkmadan önce, saçlarının ışıldaması için de elma sirkesi ile kompres yaptığını açıkladı.

Blake Lively

Blake Lively, Byrdie’ye yaptığı açıklamada, annesinden aldığı tüyo ile saç bakımında mayonez kullandığını açıkladı. Saçları inceldiğinde ve kırılmaya başladığında, duştan önce mayonez sürüp yarım saat beklettiğini, daha sonra da yıkadığını söyledi. Mayonezin içinde bulunan doğal yağlar ve vitaminler, saçları besleyerek daha sağlıklı hale getirdiği için etkili bir yöntem olduğunu belirtmekte.

Kourtney Kardashian

Kourtney Kardashian, en büyük güzellik sırrının sağlıklı beslenmek olduğunu açıkladı. Sabahları avokado, Hindistan cevizi sütü ve bal ile hazırladığı karışımı içtiğini ve gün içinde çok fazla yeşil çay tükettiğini söylüyor. Bu içeceklerin hem saçlarına hem de cildine çok fazla faydası olduğunu, onları tüketmekten de çok keyif aldığını açıkladı.

Scarlett Johansson

En çok işe yarayacak açıklamayı Scarlett Johansson yaptı. Cildinin cansızlaştığı, kırmızı küçük lekelerin ve noktaların belirginleştiği dönemlerde, yüzüne limon suyu uygulaması yaparak, cildini parlattığını açıkladı. Marie Claire dergisine yaptığı bu açıklamada, uygulama esnasında cildinin biraz yandığını ama bunun zarar vermediğini ve limon içinde bulunan asitlerin cildini iyileştirip canlandırdığını belirtti. Aynı zamanda, limonu suyunun içine de damlattığını ve bu içeceğin cildini canlandırıp, ışıltı kattığını paylaştı.

Cameron Diaz

Sağlıklı yaş almak ve vücuda iyi bakmak üzerine kitap yazan Cameron Diaz, en önemli doğal bakım tüyosunun, meditasyon yapmak, avokado tüketmek ve spor yapmak olduğunu açıkladı. Geceleri yatmadan önce başucuna büyük bir cam şişe su koyduğunu ve sabah uyanıp dişlerini fırçaladıktan sonra da bu suyu içtiğini belirtti. Gece nefes alıp verdikçe nemlenen akciğerlerinin, en çok suya ihtiyaç duyduğunu ve oda sıcaklığındaki su ile vücudunun bu ihtiyacını karşıladığını paylaşıyor.

Konu ile ilgili “daha fazla” bilgiye aşağıdaki yazılardan da ulaşabilirsiniz:Simge Kamacı

1991 yılında, Ankara’da doğdu. 2014 yılında, lisans eğitimini burslu olarak girdiği Başkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde tamamladı. Mezun olduktan sonra, inşaat sektöründe hizmet veren Rönesans Holding bünyesinde 2,5 yıl çalıştı. Eğitim hayatı boyunca özellikle kimya derslerine fazlasıyla ilgi duydu. Kozmetik ve bakıma olan ilgisini, kimyaya, tepkimelere ve bileşimlere olan ilgisi...BLOOM SHOP