Kadim öğretiler ve bilimin harmanıyla bütünsel sağlığınızı iyileştirmenin yollarını arıyorsanız, Ebru Şinik ile mutlaka tanışmalısınız! Dünyaca ünlü tıp doktoru, yazar ve filozof Deepak Chopra’nın öğrencisi, Bütünsel Sağlık ve Ayurveda Uzmanı Ebru Şinik’in sağlıklı rutinleriyle ilham veren bir gününe konuk olduk.


Güne nasıl başlarsın?

Güne sabah rutinlerim ile başlarım. Ayurvedik Rutinler wellbeing halini yükseltmenin ve dönüşümün anahtarlarıdır. Önce dil toksin sıyırıcı aparat ile dilimin üzerinde gece boyunca biriken toksin tabakasını sıyırdıktan sonra, ağzımda minimum 5 dakika, ortalama 2 dakika susam yağı çalkalayarak güne minik bir şelasyon ile başlarım. Ardından içine yarım limon sıkılmış ballı ılık suyumu içer ve 10 dakika kadar farklı nefes tekniklerini uygular, hemen ardından da 3 dakika meditasyon yaparım. Böylece fiziksel, zihinsel ve ruhsal bedenlerimde denge sağlamış olarak, güne başlarım.

Duygusal olarak seni en iyi hissettiren rutinin, pratiğin ne?

Sabah rutinlerim tüm bedenlerimde denge sağladığı gibi, özellikle zihin bedenimi en hızlı dengeleyen rutinlerim şüphesiz burundan alınıp verilen nefes teknikleri ve mantra meditasyon uygulamalarımdır. 

En çok kimden ve hangi şehirden ilham alıyorsun?

Hocalarım Dr. Deepak Chopra ve Dr. Vasant Lad’dan ilham akışı her daim devam eder.

İstanbul büyüleyici bir şehir!

Şu sıralar ne dinliyorsun ve ne pişiriyorsun?

Gregoryen ilahiler ve Depeche Mode dinliyorum.

Bol bol organik hindi eti suyuna sebzeli çorbalar ve pancar pişiriyorum.

Gün senin için nasıl biter?

 Müzik dinleyerek ve dua ederek.

İlginizi çekebilir:

BLOOM SHOP