Şehrin lezzet dolu duraklarından sanatla iç içe buluşma noktalarına kadar kasım ayı etkinlik rehberimizi ajandanıza not edin. İşte kasım ayında neler yapabiliriz diyenler için keyif dozu yüksek etkinlik önerileri!


İzleyin

Ünlü oyuncu Kristen Stewart’ın Diana Spencer’a hayat verdiği Spencer, uzun bir bekleyişin ardından 12 Kasım’da beyaz perdeye geliyor. Ema ve Jackie gibi beğeni toplayan filmlerle tanınan Pablo Larrain’in yönetmen koltuğunu oturduğu biyografi türündeki film, İngiliz Kraliyet Ailesinin veliaht prensi Prens Charles ile evlendikten sonra Prenses Diana’nın Norfolk’taki sarayda geçirdiği Noel tatiline odaklanıyor. Tarihin ikonik figürlerinden biri olan Diana Spencer’ın kraliyet ile olan bağını kadraja alan filmde, Stewart’a Sally Hawkins, Timothy Spall ve Sean Harris gibi isimler eşlik ediyor.

Tadın

Instagram: @turkfatihtutak

Uluslararası bir üne sahip olan Şef Fatih Tutak imzalı TURK, devinim halinde olan menüsü ile sürpriz bir lezzet deneyimi sunuyor. Mevsimi geldiğinde toplanan malzemeleri, çeşitli kombinasyonlar ve farklı tekniklerle hazırlayan Şef Fatih Tutak ve başarılı ekibi, Türk mutfak geleneklerine sadık kalarak yepyeni bir tat alfabesi ortaya çıkarıyor. TURK, menüsündeki geleneksel ev tariflerinden Balkanlar, Akdeniz ve Anadolu’nun kendine has reçetelerine kadar her bir tabağında tarihten ilham alırken bu köklü lezzetlere modern, zarif ve sade bir yorum getiriyor.

Görün

Anna Laudel Gallery yeni taşındıkları alanlarındaki ilk defa sanatçı Ramazan Can‘ın I am Neither on the Eart Nor in the Sky sergisini ağırlıyor. Şamanizm, göçebelik ve kimlik konularını 3 farklı etapta ele alan eserleri 12 Kasım’a kadar Gümüşsuyu’nda keşfedilmeyi bekliyor.

Deneyin

SATIN AL

Yüzünüze egzersiz yaptırmaya ne dersiniz? FOREO‘nun yeni akıllı yüz cihazı BEAR, microcurrent teknolojisi ile yüz ve boyundaki 69 kası çalıştırarak yüzün şekillenmesine ve cildin sıkılaşmasına yardımcı oluyor. Doğal elastin ve kollajen üretimini destekliyor, botoks, dolgu gibi estetik müdahelelere doğal bir alternatif sunuyor.

Giyin

SAUDE ISTANBUL
Jette Kare Yaka Tulum
SATIN AL

Feminen ve sportif koleksiyonları ile tanınan Saude Istanbul’un her kadının gardırobunda bulunması gereken yatırım parçalarını keşfedin. Hafif, esnek ve yumuşak kumaşı ile sonbahar-kış sezonunda sporu daha keyifli bir rutine dönüştürecek tasarımları, geri dönüştürülmüş kumaşlardan elde ediliyor ve çevre dostu boya ile renklendiriliyor.

Dinleyin

Dancing Queen, Mamma Mia, Gimme! Gimme! Gimme!, Waterloo ve saymakla bitmeyen birçok hiti ile müzik tarihine damga vuran dünyaca ünlü pop müzik grubu ABBA, 5 Kasım’da raflarda yerini alacak Voyage albümleriyle 40 yıl sonra yeniden bir araya geliyor. Grubun 10 parçadan oluşan dokuzuncu stüdyo albümü, müzikseverleri pop müziğin elektronik tınılarla bir araya gelerek ivme kazandığı 80’lere geri götürüyor. Albüm ile birlikte grup üyelerinin genç avatarlarıyla yapılacak sanal konserler de müziğe ve ABBA’ya doymak için sabırsızlanmaya yetiyor.   

Gezin

Büyük şehirlerden biraz uzaklaşmak ve havalar tam soğumadan doğada zaman geçirmek isteyenler için 11-14 Kasım tarihleri arasında Yenice Vadi Doğal Yaşam Köyü’nde İçten Dışa Yoga, Nefes, Ses ve Ateş Yolculuğu inzivası gerçekleşiyor. Yogayı, nefes, ses, dans ve meditasyon pratiklerini doğanın kalbinde, uzman eğitmenlerle gerçekleştirmek isteyenler kaçırmasın!


BLOOM SHOP