YAZAN: ECE ÖZEL
FOTOĞRAF: EUGENİA LOLI

Yeni senenin ilk ayını geride bırakırken 21 Ocak – 19 Şubat tarihlerine denk gelen Kova burcu dönemi geldi! Oğlak sezonunu geride bıraktığımız bu günlerde insancıl, uyumlu, barışçıl ve entelektüel özellikleriyle bilinen Kova burcunun etkisi altına giriyoruz. Yeni ay ile başlayan Kova sezonunda sizi neler bekliyor?


Hedef belirlemek için mükemmel bir ay

Bu ay hiçbir gezegen geri gitmezken Kova enerjisi tamamıyla yükseliyor! Rise and Shine: An Astrological Guide to How You Show Up in the World kitabının yazarı astrolog Christopher Renstrom, Kova burcunun sosyal dünyayı ve bilinci genişletmek konusunda oldukça iyi bir burç olduğunu ifade ederek öğrenmeye ve büyük resmi görmeye eğilmeniz için mükemmel bir ay olduğunu söylüyor. Bu zaman adeta hedeflerimizi, niyetlerimizi ve beklentilerimizi belirleyerek bu yoldaki vizyonumuzu ortaya çıkarma zamanı. Dolayısıyla bu ay, ilerleme odaklı enerjiyi hissedebileceğiniz bir zaman olabilir. Yeni bir dil öğrenmek, kendi isteklerinizin, hedeflerinizin peşinden gitmek, ilgi alanlarınızı bulmak vb. gibi konulara alan açmayı deneyebilirsiniz! Kova enerjisi size yenilenmenizi sağlayacak bir enerji de getirebilir.

Gelecekten beklediklerinizi kelimelere dökebilirsiniz

Kova’nın geleneksel yönetici gezegeni Satürn, yenilikçi ve devrimci ruhu ile bilinen Uranüs ile omuz omuza geliyor. Aynı zamanda, iletişim gezegeni Merkür, kuzey düğümü ile destekleyici bir üçgen oluşturuyor. Bu üçgen belirleyeceğimiz niyetleri ve hayalleri gerçeğe dönüştürme konusunda oldukça destekleyici nitelikte. Ek olarak 2050 yılına dek sürecek bu kalıcı değişikliğin doğası da yardımcı bir potansiyele sahip. Bu ay gelecekten beklediklerinizi, hayallerinizi, niyetlerinizi kelimelere dökebilirsiniz!

Açık fikirli olmaya özen gösterin

Kova enerjisi ilham verici, meraklı ve vizyoner bakış açısını beraberinde getirirken aynı zamanda bizlere oldukça eleştirel ve katı yapısıyla da yansıyabilme potansiyeline sahip. Bu nedenle Kova dönemi bir hayli sert olabilecek iç sesinize, öz eleştirilerinize dikkat ederek hangi konularda inatçı ve ısrarcı olduğunuzu anlayabilir ve açık fikirli olmaya özen göstermeyi deneyebilirsiniz.

İkilemler baş gösterebilir

Kova sezonunun sonlarına doğru, Venüs ile Neptün ve Güneş ile Satürn arasında gerçekleşecek kavuşum, bizleri yaratıcı bir arayış veya romantik konular konusunda bir ikilemle karşı karşıya getirebilir.

Kova tarafsızlığını ne kadar çok uygularsanız o kadar iyi!

Şubat ayında Kova enerjisi çekişmeli bir enerjiyi beraberinde getiriyor. Kova sezonu her ne kadar beraberinde çekişmeleri getiriyor olsa da genel olarak işlerinize, düşüncelerinize ileriye dönük bir işleyiş kazandırıyor. Koruyacağınız tarafsız yapı ile ilerlemekten korkmadan taze başlangıçlara da adım atabileceğiniz bir dönem olabilir.Ece Özel

İstanbul’da doğan Ece, İtalyan Lisesi’ni bitirdikten sonra Milano’da Catholic University of Sacred Heart Üniversitesi'nin Medya İletişim bölümünden mezun oldu. Kendisini en iyi yazı yazarak ifade ettiğini keşfetmesiyle okumaya ve yazmaya olan ilgisi artan Ece, Live to Bloom’da editörlük yaparak okumak, yazmak ve paylaşmak konusunda heyecanına heyecan katıyor....BLOOM SHOP