Instagram @justageless

Bütün gün bilgisayar, televizyon, tablet ve telefonların mavi ışığına maruz kalan, uykusuzluk, kötü beslenme ve stres gibi faktörlerden en çok etkilenen bölgemiz göz çevresi olsa gerek. Bu bölge, hassas ve ince derisi nedeniyle hem çabuk yıpranıyor hem de kusurları diğer bölgelere nazaran daha çok gösteriyor. Bu nedenle, göz çevresinde oluşan yorgun görüntüden kurtulmak ve sağlıklı görünümü sağlamak amacıyla yapılması gerekenleri listeledim.

Bol su tüketin

Göz çevresinde oluşan kuruluk, hassasiyet ve koyu halkaları gidermenin en sağlıklı yolu, bol nem yüklemektir. Maalesef göz çevresine özel kremler bu anlamda tek başına yeterli olamıyor. Gün içinde en az 2,5-3 litre su içerek cildimizin ihtiyacı olan nemi sağlayabiliriz.

Zerdeçal ve bitkisel süt için

Melez Tea Zerdeçal Latte Tozu

Zerdeçal içerisinde bulunan curcimin sayesinde, göz çevresinde oluşan koyu halkaların ve kızarıklığın giderilmesini sağlar. Her gün, bitkisel süt ile hazırlayacağınız Zerdeçallı Latte tüketirseniz, zamanla göz çevrenizdeki koyulukların ve fazla ödemin azaldığını göreceksiniz. Hayvansal sütler vücutta ödem ve alerji yarattığı için, Hindistan cevizi sütü, badem sütü veya soya sütü ile hazırlamanız daha sağlıklı sonuç almanızı sağlayacaktır.

Retinol içeren göz çevresi kremi

Murad Retinol Youth Renewal Eye Serum

Koyu halkaları silmek ve göz çevresine aydınlık ve sağlıklı bir görünüm kazandırmak için retinol içerekli göz çevresi serum ve kremlerinden faydalanabilirsiniz. Gündüz göz çevresi kremi olarak bol nem içeren bir ürün tercih edip, gece bakımında ise retinol içerikli bir ürün kullanırsanız, göz çevreniz kısa zamanda daha genç ve parlak gözükecektir. A vitamini yani retinol, ilerleyen yaşın izlerini tedavi ederken, göz çevresine doğal bir ışıltı sağlar. Aynı zamanda koyu halkaların azalmasına destek olur.

Kristaller ile göz çevresi masajı

The Sim Co Clear Quartz Face-Massage Roller

Göz çevresi serum ve kreminizi kristal roller ile uygulamanız, göz altı torbaları ve koyuluklardan kurtulmanıza yardımcı olacaktır. Soğuk kristaller göz çevrenizdeki ödemin azalmasını desteklerken, silindir başlıklar ile yaptığınız masaj, kan dolaşımını hızlandırarak koyu halkaların yok olmasını sağlayacaktır. Aynı zamanda, düzenli uygulamalar sonucunda ince çizgileri ve mimik çizgilerini de kısa zamanda silebilirsiniz. Koyu halkalar ile savaşta en etkili taş detoks etkisi nedeniyle Kristal Kuvars’tır.

Sağlıklı ve güzel gözükmek, hissetmek için aydınlık bakışlara sahip olmak gerekiyor. Bu nedenle, göz çevresi bakımını ihmal etmeyin.

İlginizi çekebilir: Cilt Lekeleri İçin Doğal Çözüm ÖnerileriSimge Kamacı

1991 yılında, Ankara’da doğdu. 2014 yılında, lisans eğitimini burslu olarak girdiği Başkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde tamamladı. Mezun olduktan sonra, inşaat sektöründe hizmet veren Rönesans Holding bünyesinde 2,5 yıl çalıştı. Eğitim hayatı boyunca özellikle kimya derslerine fazlasıyla ilgi duydu. Kozmetik ve bakıma olan ilgisini, kimyaya, tepkimelere ve bileşimlere olan ilgisi...BLOOM SHOP