Cinsellik, çevresel farkındalık, kadın hakları, aşk ve daha nice konuda birbirinden güzel kitaplar okuduğumuz 2021 senesinin son ayına girdik. Henüz önümüzde bir koca ay olsa da hepimizin aklında gelecek seneye dair konular; hedefleri, yeni yol kararları ve tabi ki de astroloji yorumları var. 2022 yılını en iyi şekilde planlayabilmek için kılavuzu yıldızlar, gezegenler ve köklü, kadim sistemler olan kozmik rehberlere kendi yaşamlarını değiştiren kitapları sorduk. İşte önümüzdeki yıl spiritüelliğinizi arttıracak kitap önerileri ile İlkgün Amitabha, Meral Erduran, Ecem Kızıltoprak ve ünlü astrolog Gahl Sasson!


İlkgün Amitabha, Human Design rehberi – Varoluş Süreci

Michael Brown’un yazdığı Varoluş Süreci kitabı bundan 7 yıl önce, ben de onun bu kitabı yazmasına vesile yolculuğuna benzer bir yerlerden geçerken çıktı karşıma. Kuzey Amerika yerlilerinin tuttuğu çemberlerde büyüyüp açılan kalbimin bu kitapla buluşması sayesinde, yaşadığım derin deneyimleri günlük hayatımdaki pratiklere entegre edebildim.

Kişisel huzurun bize başkaları tarafından verildiği yanılsamasından çıkaran, kendimizi cevaplandırmamızla içimizdeki huzuru büyütmemize destek olan mekanizmaları hayatımıza getiren bir kitap olduğu için de hem kitap kulübüme taşıdığım hem de en çok önerdiğim kitaplardan biridir. Elimizden hiçbir şey gelmediğini sandığımız ya da hissettiğimiz olaylarla yüz yüze kalabildiğimiz durumlarda bu kitap bize kişisel sorumluluğumuza nasıl sahip çıkacağımızı hatırlatıyor. Aynı zamanda ömür boyu yaşamı hissetme yolumuzu yapılandırmak ve deneyimlerimizi bizi hayatımızın tüm alanlarına bilinçli cevap verecek şekilde güçlendirmek için mekaniklere sahip olmamızı sağlıyor. Artan değişim, sıkıntı, çatışma ve karmaşanın ortasında kişisel huzurumuzu sağlamak ve korumak için basit ve pratik bir yaklaşımlarımız olmasını sağlıyor.


Meral Erduran, psikolojik astroloji danışmanı – Ruhsal Astroloji & The Gods of Change

Ruhsal Astroloji -Jan Spiller

Jan Spiller ruhsal astroloji konusunda çok önemli bir isim. Astroloji de çok önemli bulduğum Ay Düğümleriyle ilgili şimdiye kadar yazılmış en güzel kitaplardan biri. Ay Düğümleri doğum haritamızdaki belki de en önemli öğelerden, çünkü hayat yolculuğumuzda “Nereden geldik, nereye gidiyoruz?” diye sorduğumuzda bize en kısa ve aynı zamanda en detaylı cevabı verirler.

The Gods of Change – Howard Sasportas

Psikolojik astrolojinin kurucularından Howard Sasportas’ın en sevdiğim kitabı. Maalesef Türkçe tercümesi yok. İngilizce orijinalini edinebilirsiniz. Bu kitap için astroloji ve psikolojinin mükemmel birleşimi diyebilirim.


Ecem Kızıltoprak, astrolog –  MS 2150

Sizler için seçtiğim kitap MS 2150. Bu kitapla aslında astrolojiye ilk başladığım zamanlarda tanışmıştım. O dönemler hayatıma dair ciddi bir değişim sürecindeydim. Astroloji ve MS 2150 tam böyle bir zamanda hayatıma girdi. Ve sonrasında da bu kitabı, altını çizdiğim yerleri bugüne kadar bir çok kez okudum. 

Kitap bizleri “ben” deme halinden sıyıran ve çok daha üst seviye bir zihniyete, “bütünsel”  ve “biz” diyebilme bilincine geçmemizi sağlayabilecek bilgiler içeriyor.  Kitabı okuduğum dönem “değişimin benden başlaması gerektiğini” ve “şu ana kadar devam eden halimin benim için artık yeterli gelmediğini” fark ettiğim bir dönemdi. Kitabın da vermeye çalıştığı mesaj bu farkındalık seviyesine çıkabilmemiz içindi. Bütünün bir parçası olduğumuz, kişisel tekamülümüz için deneyimlerin derslerine ihtiyaç duyduğumuz ve her şeyin kendi zamanı ve içinde mükemmel olduğunu kabullenmemiz için ihtiyaç duyduklarımızı anlatan bilgilere içermekteydi. Akaşik kayıtlar, telepati, telekinezi, rüyalar, makro felsefe ve mikro deneyimlerinden kurtulma gibi konular ilginizi çekiyorsa bu kitabı edinmeli ve kitabın hayata dair düşüncelerinizi değiştirebilmesine şans vermelisiniz. 


Gahl Sasson, astrolog & yazar – Astrology of 2022

Aralık ayı yeni kitabımı okumak için en iyi zaman çünkü içerisinde yeni yıl kararları almak ve gelecek yılı en iyi şekilde planlamak için ayrılmış koca bir bölüm var. Önümdeki yıl biraz zor çünkü Venüs ve Merkür geriliyor. Bu zorlu dönemleri en iyi şekilde geçirmek için kitabım her burca dikkat etmesi gereken özel tarihleri veriyor. Gelecek yıl herkesin neye odaklanmak istediğe karar vermesinde oldukça yardımcı olacağını düşünüyorum. Kitabımı hem İngilizce hem de Türkçe olarak okuyabilirsiniz.


BLOOM SHOP