Yoğun yaşam temposu içinde ev temizliğinin sadece dağınıklığı toplama olarak sayılabilmesi için arka planda haftada en az bir kere yaşam alanlarının kapsamlı bir rutin ile temizlenmesi gerekiyor. Böyle bir rutin geliştirebilmenin sırrı da verilen eforu ve zamanı büyük ölçüde azaltan kaliteli temizlik araçlarını kullanmakta yatıyor. LG CordZero A9 Kompresörlü Dik Süpürge‘sinin öncü olduğu temizlik tüyoları, sürdürülebilir bir ev bakım rutini edinmenizi kolaylaştırıyor.


Yer temizliği

Evin en geniş ve kir tutmaya en müsait yüzeyi olan yerlerin temizliği, tüm yaşam alanının atmosferini direkt olarak etkileyebiliyor. Hane sağlığı yer temizliğinin kalitesi ve sıklığı ile doğru orantıda ilerliyor.

LG CordZero A9 Kompresörlü Dik Süpürge

Sürdürülebilir yer temizliğinin ilk adımı ise iyi bir elektrik süpürgesine yatırım yapmaktan geçiyor. Süpürge çalıştırmanın en zorlayıcı kısımları; uzun kablolar, ağır cihazlar, filtreleri temizleme zorluğu, emiş gücü iyi olmadığı için fazla çaba ve zaman gerektiren aletler denklemden çıkarıldığında yerlerin temizliğini sağlamak çok daha pratik hatta keyifli bir hale bürünüyor.

Ayakta ya da duvarda, kompakt 3 farklı şarj istasyonu bulunduğu için çok az yer kaplayan aynı anda şarj edilebilen çift bataryası ile uzun süre kullanım sağlayan kablosuz LG CordZero A9K Kompresörlü Dik Süpürge her evin kurtarıcı temizlik aracı oluyor. Açma, kapama ve turbo modu tek tuşla kontrol edilen, teleskopik borusu kademeli olarak her uzunluğa ayarlanabilen ve tutma kolu optimum denge sağlayan LG CordZero A9K diğer süpürgelere oranla çok daha ergonomik bir kullanım sunuyor. LG ThinQ uygulaması üzerinden uzaktan kontrol edilip yönetilebilmesi ve birçok farklı alanın temizliği için kullanılan farklı başlıkları ile kullanım kolaylığı sağlıyor. LG CordZero A9K‘nın en büyük pratikliği ise yıkanabilir 5 aşamalı filtre ile geliyor. Motoru hariç her parçası su ile rahatlıkla temizlenebilen LG CordZero A9K‘nın emiş gücü de her temizlik sonrası ilk günkü haline dönüyor. Filtrelerin aşama aşama olması ise büyük parçacıklar ile ince tozların farklı yerlerde birikmesini sağlıyor. 1. ve 3. aşamalarda büyük parçacıklar birikirken 4. ve 5. aşamalarda daha ince tozlar yakalanıyor. LG A9K Pro’nun Smart Inverter Motoru aynı zamanda, çalışma sırasında minimum mekanik sürtünmeye sahip fırçasız tasarımıyla daha az yıpranıyor ve motor için 10 yıllık parça garantisi sunulmasını sağlıyor.

Üç farklı modeli A9K-Pro , A9N-Core ve A9N-Lite ile her bütçeye ve ihtiyaca en iyi cevabı oluşturuyor.

 • Ne kadar sıklıkta yer temizliği yapmalıyız sorusu evde yaşayan kişi sayısı ile ölçülüyor. Genel kurala göre evler her hafta yaşayan kişi sayısı kadar süpürülüyor. Örneğin evde iki kişi yaşıyorsa, haftada 2 kere süpürge çalıştırılıyor. Evcil hayvanlar da ailenin bir parçası olarak kişi sayısına ekleniyor.
 • Yer silme sıklığı ise haftada bir kere sprey mop, iki ila üç ayda bir kere de parke, ahşap gibi gerekli yüzeylere yer cilası ile sınırlandırılabiliyor.

Mutfak temizliği

 • Fırın içi temizliği için en inatçı yağ lekeleri bile eşit miktarlarda karıştırılmış su, sirke ve bir kaşık karbonat karışımını en az 20 dakika bekletilmesi ile kolaylıkla silinebiliyor. Fırın raflarına derin temizlik sunmak için bir gece boyunca su-bulaşık sabunu karışımında bekletmek yetiyor.
 • Mikrodalganın içine sinen kokular ve inatçı yağ lekeleri bir kasenin içine konan sulu limon ya da sirke karışımının 5 dakika boyunca çalıştırılması ile geçirilebiliyor. İşin sırrı ise kapağı 15 dakika boyunca açmayıp kokunun yayılmasına ve lekelerin yumuşamasına izin vermekte yatıyor.
 • Derin bulaşık makinesi temizliği, içi boş makinenin bir kase beyaz sirke ile kısa programda çalıştırılmasıyla elde edilebiliyor.
 • Çok sık kullanılan kesme tahtalarının hijyeni her hafta bir defa yarım limon ve tuz ile ovulup sudan geçirilmesi ile sağlanabiliyor.
 • Geleneksel olarak plastik olan bulaşık süngerlerini sürekli olarak değiştirmek yerine yaşam ömürlerini uzatmak için haftada 1 kere bulaşık makinesine koyup yüksek ısıda yıkamak öneriliyor.

Banyo temizliği

 • Tuvalet temizliği için beyaz sirke çok iyi bir doğal alternatif sunuyor. Tüm yüzeylerin eşit miktar su ve sirke solüsyonu ile silinmesi yeterli bir dezenfeksiyon sunuyor.
 • Su lekeleri bulunan banyo döşemeleri için doğal bir temizlik solüsyonu püskürtülüp bir süre beklendikten sonra temiz su ile durulanması temizleme kolaylığı sunuyor. Olası bir küflenmenin önüne geçmek için hemen ardından kuru bir bez ile silinmesi ve mümkün olduğunca kuru tutulması öneriliyor. Ayda bir kere de temizlik solüsyonunu ekolojik bir çamaşır suyu ile değiştirip 15 dakika beklemek derin temizlik sağlıyor.
 • Cam duşa kabinleri temiz ve saydam tutmanın yolu her duştan sonra hiç vakit kaybetmeden kuru bir mikrofiber bez veya organik pamuklu bez ile silmekten geçiyor.

Zorlayıcı alanlar

 • Her tür sert yüzey; parke, tezgah, taş, mermer üzerinde bulunan inatçı lekeler, karbonat ve sudan oluşan bir macun ile kaplanıp 24 saat bekletilince daha kolay temizleniyor.
 • Duvarlar silinince geçmeyen izler, temiz bir beze sıkılan saç spreyi ile silinebiliyor.
 • Kumaş yüzeylerdeki lekeler üzerinde satılan her tür leke spreyi etkili sonuç verse de böyle bir ürün elde yoksa klasik su ve sabun ikilisi de eş değer bir performans sergiliyor.
 • Kırmızı şarap lekeleri içinse en önemli tüyo leke hala ıslakken harekete geçmekte yatıyor. Leke, su ve soda karışımına batırılmış bir bez ile seyreltildikten sonra üzeri tuz ile kaplanıp 1 saat bekletilince hiç dökülmemiş gibi oluyor!

BLOOM SHOP