YAZAN: EBRAR SENA EFE

Yaz aylarının en eğlenceli eşlikçisi: Kitaplarımız! Temmuz ayı kitap önerileri listemizi Live To Bloom ekibine son okudukları kitapları sorarak oluşturduk. İşte bakış açınızı değiştirip yaşamınıza çeşitli yerlerden dokunacak, yaz tatili kitap önerileri!


Ceren Ceylan Ertaç’ın önerisi:
Şaman Şifacı Bilge, Alberto Villoldo

Bir süredir And Dağları’nın şamanlarıyla çalışan ve onların öğretileri ile şifalanmanın yollarını Batı ile tanıştıran antropolog Dr. Alberto VilloldoŞaman, Şifacı, Bilge kitabında şahit olduğu manevi hikayeleri ve şifa pratiklerini ele alıyor. Binlerce yıllık kadim bir öğretinin ritüelleri ile hayata farklı bir bakış açısı kazandıran bu kitap; kendinizi şifalanmaya götüren manevi yöntemleri keşfederken şifalanma yolculuğunda kendinize ve çevrenize ışık olmaya teşvik ediyor.


Burcu Erbaş’ın önerisi:
Budala, Elif Batuman

Elif Batuman’ın ergenlik, yetişkinlik, cinsellik ve aşk gibi temalar üzerinden anı ile kurmaca arasında dolaşan kitabı Budala, roman kahramanı Selin’in binbir kültür arasında dolaşıp farklılıkları ve aynılıkları, saçmalıkları ve akla yatkınlıkları anlatması üzerinden ilerliyor. İmgelerle dolu masalsı diliyle, derin bir duygusallıkla ve entelektüel mizahla yazılan kitap, büyük ölçüde Elif Batuman’ın kendi başından geçen olaylardan yola çıkıyor ve böylece gündelik hayata daha dokunur bir hal alıyor.


Aleyna Tepe’nin önerisi:
Good Vibes Good Life: How Self-Love Is the Key to Unlocking Your Greatness,Vex King

Vex King’in kalıcı mutluluk, negatif duyguları pozitifleştirme ve kendimizi gerçekten sevmeyi öğrenme konuları bağlamında ele aldığı Good Vibes Good Life, adeta bir terapi niteliğinde. Kaliteli bir yaşam sürme yolunda kişinin kendi sorunlarının farkında olması ve onlar üzerinde etkili bir şekilde çalışmasının öneminin anlaşılacağı bu kitapta düşünme, konuşma, hareket etme ve hissetme şeklinin değişmesiyle kişinin dünyasının da değişmeye başlayabileceği anlatılıyor. King, akıcı ve basit anlatım tarzıyla, yazdıklarıyla ilham veriyor.


Ebrar Sena Efe’nin önerisi:
Yavaşlık, Milan Kundera

Yavaşlık ve hatırlama, hız ve unutma arasındaki varoluş denklemini ve varoluşun öz doyum ihtiyacını ele alan Yavaşlık romanı, düşünsel arka planlar ve karakterlerin davranışları üzerinden yapılan psikolojik analizlerle karşımıza çıkıyor. Milan Kundera, yapılan işlerden acelecilik ile haz alınamamasını, devamlı bir yere yetişme telaşında geçen günlük hayatın rutinini birbirinden farklı hikayelerle anlatıyormuş gibi dursa da hikayeler, roman ilerledikçe bir araya geliyor ve bütünlük oluşturuyor.

BLOOM SHOP