16 Kasım itibariyle gündeminize oturacak olan Merkür retrosu, 6 Aralık tarihine kadar Yay burcunda gerileyerek hayatımıza etki edecek.

Astrolojiyle ilgili olanların duyduğu anda “eyvah!” dediği Merkür retrosu, beraberinde bizler için neler getirecek peki?

Merkür yılda 3 ya da 4 kez geri hareket eder. Aslında geri hareket eden Merkür değildir. Dünya’nın hızı Merkür’ün hızının önüne geçtiğinden dolayı Merkür Dünya’ya göre geride kalır. Bu geride kalma süreci gökbilimciler tarafından “Merkür retrosu” olarak adlandırılır.

Bu süreç direkt olarak; dinleme, konuşma, algılama, yazarak ifade etme, birlikte iş yapma ve satın alma gibi önemli iletişim konularını etkiler. Merkür retrosunda önemli kararlar almamak, büyük adımlar atmamak, kesin yargılara varmamak ve olayları ölçüp tartarak değerlendirmek sizin için pozitif etkiler yaratacaktır. 

Uzun süredir görüşmediğiniz insanlardan haber alabilirsiniz

Çok uzun zamandır haber almadığınız ve geçmişte yakın olduğunuz birinden, sürpriz bir mesaj alabilir ya da yolda tesadüfen karşılaşabilirsiniz.

Sorunlarınıza farklı bakış bir bakış açısıyla yaklaşabilirsiniz

Merkür retrosunda birtakım aksiliklerle karşılaşabilir, ilişkilerinizde sorun yaşayabilir ya da elektronik cihazlarınızın bozulması gibi teknik arızalar yaşayabilirsiniz. Bu problemler karşısında ümitsizliğe kapılmak yerine çözüm odaklı bir tutum sergilemeye gayret gösterin. Böylece bu süreci, var olan sorunların kendini göstermesi ve sizin de bu farkındalık sayesinde onları çözmeye bir adım daha yaklaşmanız şeklinde değerlendirebilirsiniz.

Eski iş arkadaşlarınızdan veya müşterilerinizden geri dönüşler alabilirsiniz

Bu süreçte haber alamadığınız bir iş başvurusundan haber alabilir ya da ortak paydaya varamadığınız bir müşteriyle yollarınızı birleştirebilirsiniz. Bu ihtimalleri iyi düşünerek, önemli kararlar almadan önce koşulları etraflıca değerlendirmenizi tavsiye ederiz.

Kayıp eşyalarınızı bulabilirsiniz

Uzun zamandır bulamadığınız, kaybettiğinizi düşündüğünüz kişisel eşyalarınız size geri dönebilir. Çok sevdiğiniz bir küpe, çalındığını düşündüğünüz bir saat hatta düşürdüğünüzü sandığınız ev anahtarları bile beklemediğiniz anda karşınıza çıkarak sizi şaşırtabilir.

Yarım kalan işlerinizi bitirebilirsiniz

Merkür retrosundayken yepyeni bir işe ya da projeye başlamak tehlike arz edebilir ancak önceden başlamış olduğunuz bir işi tamamlamak size keyif verebilir. Doğru zaman neden şu an olmasın?

Bilinmeyene odaklanabilirsiniz

Merkür retrosunda “bilinmeyen” ön plandadır. Bu bilinmezlik hissinin verdiği gerginlik heyecan gibi pozitif bir hisse dönüşebilir. Tahmin etmediğiniz bir flört yaşayabilir, fark etmediğiniz bir detayla karşılaşabilir ya da doğrusunu bildiğiniz yanlışların su yüzüne çıkışını izleyebilirsiniz.

Gülmek için pek çok sebebiniz olabilir

Merkür retrosunun insanlar üzerinde yarattığı dalgınlık ve iletişim kopukluğu, pek çok hata ve dikkatsizliğe sebebiyet verebilir. Çevrenizde ve kendinizde dikkatsizlik sonucu oluşabilecek komik durumlar söz konusu olabilir. Bu gibi durumlarda gülebilmeniz için birçok sebebiniz olacak. Her şeyi çok fazla ciddiye almamak gerektiğini unutmayın.

Merkür retrosunun inatçı gerginliğine rağmen pozitif olmayı seçmek tamamen sizin kararınız. Her retronun bir başlangıcı olduğu gibi bir bitişi olduğunu da unutmayın. Her şey bakış açınızda!

İlginizi çekebilir!

BLOOM SHOP