Soruyu ilk okuduğunda “meyvenin kişiliği mi var?” diye düşünebilirsin, ama her meyvenin birden fazla özelliği ve kişiliği var! Meyveler renkleriyle, tatlarıyla, yapılarıyla, çekirdekleriyle ve kullanım alanlarıyla bir bütün halinde. Karakterin ile uyumlu olan meyveyi bulmanı sağlayan meyve testi işte karşında!

Unutma en sevdiğin meyve veya en çok yediğin meyve kişiliğini yansıtan meyve olmak zorunda değil. Malum ağustos ayı birbirinden güzel meyveler ile dolu. Bu soruyu sadece kendine değil, arkadaşlarına da sormanı öneriyoruz. Ortaya çok komik ve ilginç tespitler çıkabilir. Hadi meyve kişiliğini bul!

İlginizi çekebilir: Duygusal Açlık Testi: Duygusal Açlıkla Nasıl Başa Çıkılır?

İncir

İncir en tatlı meyvelerden biri ve ballı meyve olarak biliniyor. İncir sade meyve olarak tüketilmesine ek olarak kuru meyve olarak da sevilerek tüketiliyor. Bir diğer örnek olarak, incir ile reçel yapılabiliyor ve bir sürü tatlı, kek, kurabiye yapımında kullanılabiliyor. Bunlar düşünüldüğünde, incir bir sürü meyveye kıyasla oldukça verimli ve çok yönlü. Rengi ve şekline bakıldığında, incir estetik olan meyveler arasında. İncirin içi de dışı da yumuşak. Dışından çiçeksi bir yapıya sahip.

Eğer incir olduğunu düşünüyorsan, sen:

Yumuşak ve güvenilirsin demektir. Farklı hobileri ve yetenekleri olan çok yönlü birisin. Bu yüzden her türlü yenilik ve değişiklik ilgini çekiyor. Keşfetmeye yönelik bir hayat tarzına sahipsin. Sınırları sevmiyorsun. Sana herhangi bir iş verilebilir ve sen başarı ile tamamlarsın. Etrafındaki insanlara güven veriyorsun, sarıp sarmalayan birisin. Aynı zamanda estetik kavramına önem veriyorsun ve sanatla ilgilenmekten hoşlanıyorsun. Özellikle doğa ve doğa esintili figürler seni büyülüyor.

Mürdüm eriği

Mürdüm eriği tek çekirdekli meyveler kategorisinde yer alıyor. Orta büyüklükte bir çekirdeği var ve sert bir yapıya sahip. Diğer meyveler ile karşılaştırıldığında çekirdeğini çıkarmak zor geliyor. Ekşi bir tada sahip olan mürdüm eriği, diğer erik türlerine göre geç olgunlaşıyor. Aynı zamanda kurutulmaya elverişli olduğu için de kuru meyve olarak da tüketilebiliyor. 

Eğer mürdüm eriği olduğunu düşünüyorsan, sen:

Hem fiziksel hem duygusal dayanıklı birisin demektir. Zor güvenen ve dikkatli birisin. Kolay kolay duygularını dışarıya yansıtmıyorsun. Aynı zamanda ağır başlı ve olgun bir yapıya sahipsin. Kolayca heyecanlanmaz ve öfkelenmezsin. Mantıkla hareket etmekten hoşlanıyorsun. Oturaklısın ve kendi halinde yaşamayı seviyorsun. 

Karpuz

Karpuz, yaz aylarının vazgeçilmez meyvesi. Herkes tarafından sevilen ve çok tüketilen bir meyvedir. Yüzde 90 oranında su barındırır. Hacmi büyük meyveler arasında yer alır ve sıkça yumuşak çekirdekleri vardır. Dış yapısı içine benzemez. Dışı kabukludur ve serttir. Karpuz kolayca kesilmez, özellikle ilk dilimi kesmek zahmetli bir iştir. 

Eğer karpuz olduğunu düşünüyorsan, sen:

Enerjik, şakacı, sosyal ve eğlencelisin. En belirgin özelliklerinden biri rengarenk olman. Partilerin aranılan yüzüsün. Senin lakabın sosyal kelebek olabilir. Güler yüzlüsün, gülmeyi ve güldürmeyi seviyorsun. İnsanları güldürme konusunda oldukça başarılısın. Arkadaşlıkların senin için her şeyden daha önemli. Her zaman olaylara optimist ve olumlu yaklaşıyorsun. Geleneksel düşünmeyen birisin ve kendine has bir bakış açın var. Güçlü bir kişiliğe sahipsin, seni kırmak ve üzmek kolay değil. Bunun sebebi ise ufak tefek şeylerin seni etkilemesine izin vermemen. Yeni biriyle tanıştığında kendini ilk saniyeden kendini açmıyorsun, savunma kalkanının inmesi için karşı tarafın uğraş göstermesi lazım. 

Kavun

Kavun lezzeti ve güzel kokusu ile yaz sofralarının daimî meyvelerinden biridir. Karpuz gibi sulu bir yapıya sahiptir. İçi ve dışı farklı meyvelerdendir ve sert bir kabuğu vardır. Kavunun hacmi büyüktür ve oldukça ağırdır. Özelliklerinden bir tanesi hoş kokulu olmasıdır. İyi bir kavun ne serttir ne yumuşaktır. Kabuğunun çok sert olması, olgunlaşmadığının göstergesidir. 

Eğer kavun olduğunu düşünüyorsan, sen:

Rahatına düşkünsün demektir. Çalışmaktan daha çok dinlenmeyi, keyif yapmayı seviyorsun. Genellikle sakin bir hayat ve huzurlu bir yaşam tarzı tercihindir. Gürültülü ortamlar sana göre değil. Geleneksel bir düşünce yapısına sahipsin ve aile senin için çok önemli. Etrafındakilere çok karışmazsın ve uyumluluğun ile bilinirsin. Duygularını ve düşüncelerini paylaşmayı çok sevmiyorsun ama duygular senin için önemli. Hislerini dinlemeyi ve ona göre hareket etmeyi seviyorsun.

Böğürtlen

Böğürtlen doğa da kendi kendine yetişen bir meyve. Bol suyu seviyor. Hacmi küçük olmasına rağmen en yararlı meyveler arasında. Koyu renkli meyveler azınlıkta olduğundan, renginin siyah ya da koyu mor olması dikkat çeken özellikleri arasında. Ayrıca parlak bir dış yapısı var. Böğürtlen sade olarak tüketilebilir, reçel yapımında kullanılabilir ve suyu sıkılabilir. Diğer meyvelerden farklı olarak, rengini değdiği zemine veya ele geçirebiliyor.

Eğer böğürtlen olduğunu düşünüyorsan, sen:

Bağımsızlığına düşkün bir insansın demektir. Güçlü bir karaktere sahipsin ve kendini her alanda belli ediyorsun. Özgün bir giyim tarzına sahipsin ve tarzın oldukça konuşuluyor. Özgünlüğün sadece giyim tarzında kalmıyor ve bu senin hayata bakış pencerene de yansıyor. Sen hayata özgün bakıyorsun, özgün! Girdiğin ortamlarda fark edilmeme gibi bir durum söz konusu bile değil. Senin dikkat çekici ve merak uyandırıcı bir enerjin var ve etrafındakiler de seni merak ediyor. Geçtiğin yerden izini bırakıyorsun. Gizemli bir insansın var desek yanlış olmaz. 

Üzüm

Üzümün en belirgin özelliği şarap yapımında kullanılması. Üzüm çekirdeği, kuru üzüm, üzüm sirkesi, üzüm pekmezi gibi bir çok şekilde değerlendirebilir. Bu yüzden oldukça kullanışlı bir meyvedir. Hacim olarak küçüktür. Üzümün en önemli özelliklerinden biri değişken bir yapıya sahip olmasıdır. Her yörenin üzüm çekirdeği değişkenliği gösterebilir ve bu da kendisinden üretilen şarabın tadına yansır. Kırmızı, yeşil, sarı ya da siyah renklerde olabilir. Örneğin yeşil üzüm daha tatlı iken siyah üzüm mayhoş bir tada sahiptir. Üzümün tarihi çok eskiye dayanır, antik çağlardan beri üzüm pek çok sanat eserinde yer alır ve temel meyve olarak kabul edilir. Üzüm sarılan ya da tırmanıcı bitkiler grubuna girer.

Eğer üzüm olduğunu düşünüyorsan, sen:

Kibar, sosyal ve enerjiksin. Seyahat etmeyi çok seviyorsun. Kimi zaman ayakların yere basmıyor olabilir, fakat çalışmayı ve üretmeyi gezmeyi ve eğlenmeyi sevdiğin kadar seviyorsun. Adaptasyonun çok kuvvetli. Bunun sebebi değişiminden büyülenmen ve beslenmen. Bu dinamizm seni ve bulunduğun ortamın enerjisini hep yukarıya taşıyor. İnsanın seninle konuştukça konuşası geliyor. Aynı zamanda seninde konuşkan bir yapın var. Aynı zamanda entelektüel, okuyan ve araştırmayı seven bir insansın. Detaylar senin için önemli, bu yüzden estetiğin ve sanatın her türüne düşkünsün ve detayları incelemeye meraklısın.

Vişne

Vişne ekşiliği ile hem sevilen hem sevilmeyen meyvelerden. Vişnenin tadı ekşi ve mayhoştur. Kimi insan mayhoş tadından hoşlanırken bazılarına fazla ekşi gelebilir. Vişne kiraz ile sıkça karıştırılabilir. Aslında tatları birbirinden son derece farklıdır. Hacmi kiraza göre daha küçüktür. Vişne yumuşak etli ve dolgun görünümlüdür. Vişneden daha çok reçel yapılır. Açık kırmızı tonlarına sahiptir ve çekirdeklidir. 

Eğer vişne olduğunu düşünüyorsan, sen:

Güçlü ve dürüst insansın demektir. Bir takım zor huylara sahipsin, bu yüzden etrafındakiler tarafından eleştiriliyor olabilirsin. Bazı insanlar seni sevmiyor olabilir, fakat sen bunlara çok kulak asmıyorsun ve dimdik duruyorsun. Bir yandan da seni seven de çok seviyor. Sen iyi bir dostsun, sadıksın ve etrafına destek olmayı seviyorsun. Dürüstlüğün ile anılıyorsun. İnsanlar sorunlarını seninle paylaşmayı seviyor ve onlara hızlıca çözüm bulabiliyorsun. Pratik bir insansın desek yanlış olmaz. Aynı zamanda yoğun bir enerjin var ve bu yoğun enerjin senin yaratıcı yönünü besliyor. 

Kayısı

Yaz denildi mi akla ilk gelen meyveler arasında kayısı vardır. Kayısı tatlıdır ve tek çekirdeğe sahiptir. Çekirdeğinden ayırmasını kolaydır. Orta büyüklükte bir hacme sahip olan kayısı, dünyanın neredeyse her yerinde yetişir ve yetiştirmesi kolaydır. Etli bir meyvedir fakat ne sert denebilir ne de yumuşak. Kayısı da kullanışlı meyveler arasındadır, kurutulabilir, reçel ya da marmelat yapılabilir ve çekirdeğinden yağ üretilir. Kendine has turuncuya yakın sarımsı bir renktedir.

Eğer kayısı olduğunu düşünüyorsan, sen:

Canlı, sıcak ve sevecen bir insansın demektir. Hayatı dolu dolu yaşamayı seviyorsun. Senin için hayat bir bütün ve sen her parçaya önem veriyorsun. Senin için her şey bir denge meselesi, bu yüzden de holistik yaşam tarzını benimsemişsin. Kendini iyi tanıyorsun ve en iyi versiyonun olmaya çalışıyorsun. Doğuştan gelen mutlu ve sıcak bir yapıya sahipsin bu yüzden de insanlar seninle konuşmayı ve paylaşmayı seviyor. En belirgin özelliklerinden biri iyi bir dinleyici olman. Doğayı ve insanı seviyorsun. Bu yüzden de kendini doğaya ve insanlığa adayacak işler yapmak istiyorsun.Aslıhan Kesici

Aslıhan, Enka Lisesi’nde International Baccalaureate programını tamamladı. Lisans eğitimi için gittiği George Washington Üniversitesi’nde Psikoloji ve Siyasal Bilimler çift ana dalı yaptı. 2019 yılında mezun olduktan sonra çocuk ve ergenlere yönelerek çeşitli klinik ve çocuk oyun/gelişim merkezlerinde staj yaptı ve süpervizyon dahilinde gelişimsel oyun grubu çalışmaları ve bireysel oyun seansları...BLOOM SHOP