YAZAN: DİLARA MORAN & ELİF DEMİRCAN-HÜTTEMANN

Tantrik Mala kolyelerinin eşsiz tasarımı, kadim zamanlardan günümüze aktarılan benzersiz bir enerjik deneyimi yaşamınıza getiriyor. Yolunuz yoga ve meditasyondan geçsin veya geçmesin, Tantrik Malaların ışıltılı ve büyüleyici dünyası, deneyimleyen herkesi mucizesiyle tanıştırıyor, güçlü enerjisiyle yaşam yolunuzda size benzersiz bir destek sağlıyor.


Tantrik ne demek?

Tantrik kelime anlamıyla evrendeki her varlığın ilahi olduğunu bize hatırlatan bilgelikle yoğrulmuş bir öğreti. Tantrik enerjilerin aktive edildiği çalışmalar, Kundalini Yoga deneyiminin ayrılmaz bir parçası. Kundalini Yoga, Beyaz Tantra enerjisiyle çalışıyor. 

Kundalini yoga, bir farkındalık yogası. Bize biricik bir deneyim yaşama imkanı veriyor ki kalbimizin otantik gerçekliğiyle, kendimizle yeniden bağlantı kurabilelim ve niyetlerimizle uyumlu bir yaşam yaratabilelim. Kundalini’de nefes, mantra, fiziksel egzersizler ve meditasyon çalışmaları, bedeni, ruhu ve zihni dengelemeye, fonksiyonları en üst seviyeye çıkarmaya yarıyor. 

Tantrik Mala ne işe yarıyor?

Tantrik Malalar, Kundalini Yoga deneyiminin bir parçası olan Beyaz Tantrik Yoga’nın yarattığı eşsiz ve mucizevi enerjilerle aynı kaynaktan geliyor. Beyaz Tantra’da amaç bu yaşam deneyiminde potansiyelimizi yaşayabilmemiz için bilinçaltı ve zihinsel blokajları kaldırmak. Bunu da evrenin yatay ve dikey enerjilerinin bir ağ gibi örülmesiyle oluşan Z enerjisi ile sağlıyor. 

“Çok eski zamanlardan beri insanoğlunun milyon tane düşüncesi, hissi, duygusu, arzusu vardır. Zihnimiz ve düşünceler bizi sürekli yönetir ve çıkmaza sokar. Bizi yiyip bitiren bu baskıdan kurtulmak için her yöntemi deneriz. İşte, Beyaz Tantrik Yoga ile bilinçaltı bloklarını çözüp hayatın keyfini çıkarabilirsiniz. Çok kısa sürede kafanızın içinde taşıdığınız bütün bu yükten kurtulabilirsiniz. Her geçen dakika zihninizin temizlenip netleştiğini kendinizi çok daha iyi anladığınızı ve hayatınızın değişmekte olduğunu hissedebilirsiniz. Zihniniz, bedeniniz ve ruhunuz bir olup birlikte hareket etmeye başlar. İşte kişisel özgürlüğünüz ve farkındalığınız için yol budur. Hayatınızın her alanına başarıyı getirecektir.” 

Yogi BHAJAN, Kova çağı Kundalini eğitmen kitabı

Tantrik Malalar da bu enerjilerin doğduğu kaynağın temsili mahiyetinde toplamda 416 adet boncuğun özel bir geometrik tasarım ile dizildiği kolyelerdir. Yogi Bhajan, Tantrik Malaların ne olduğunu anlatırken çok eski zamanlarda spiritüel ustalar tarafından meditasyonlarına destek olması için kullanılan ve tantrik enerjiyi içerdiği düşünülen bu geometrik tasarıma atıf yapmaktadır. Aşramındaki tüm öğrencilerinin bu deneyimi yaşamlarına çekebilmelerine destek olması için kendi özel Tantrik Mala kolyelerini dizmelerini istemiştir. Tantrik Malalar, Beyaz Tantra deneyiminin getirdiği şifa, rahatlatma ve yüceltici nitelikleri taşır. 


Gündelik yaşamda Tantrik Mala enerjisi

Bizim tecrübemize göre, Tantrik Malaların bu büyülü ve özel tasarımı, deneyimleyen kişinin hayatında niyetine ve ihtiyacına göre hemen ilk anda çok derin ve etkili bir enerji akışı yaratıyor. Tantrik Malalar her biri ayrı şifa nitelikleri taşıyan değerli veya yarı değerli taşlarla dizilir. Bu değerli parçaları taşımak, seni doğrudan sağlık, şifa, refah, mutluluk ve koruma için yüksek frekanslara bağlar. 

Tantrik Mala takmak sayesinde kişisel gelişim desteklenir ve çalışmalar katlanarak daha güçlü hale gelir. Bu eşsiz parçaları takmak ve hayatına eklemek, sayısız koruma ve kutsama sağlar. Kendi yaşam yolculuğunuzdaki ana temaya en uygun değerli taşla dizdiğiniz malaya niyetinizi mühürleyerek kalbinizin kendi gerçekliğinin gücünü yansıttığınız malanızla hayatınızda büyük dönüşümler yaratabilirsiniz. 

Tantrik Mala için hangi taşları seçebiliriz?

Malanız için Amazonit, Ametist, Güneş Taşı, Kalsit, Kaplan Gözü, Lapis Lazuli, Pembe Kuvars taşlarından birini seçebilirsiniz. İlk gördüğünüzde hangi taşa çekiliyorsanız o taşı seçebilirsiniz. 

  • Amazonit, beyni ve sinir sistemini sakinleştirir. Kendine güveni ve kendine onay vermeyi destekler, duygusal yası bırakmaya ve yaratıcılığa dönüştürmeye destek olur. 
  • Ametistyüksek spiritüel titreşimlere sahip müthiş kuvvetli ve koyurucu bir taştır. Karar vermeyi kolaylaştırır. 
  • Güneş taşıneşeli, ışığı çağıran bir taştır. Yaşam sevinci, iyicil doğa aşılar ve iç görüyü artırır. 
  • Kalsit, çok güçlü bir enerji yükseltici ve temizleyicidir. Duygusal stresi azaltır ve huzur getirir, yeni başlangıçları, gelişimi ve büyümeyi destekler. 
  • Kaplan Gözü’nün koruyucu niteliği vardır ve kötü enerjilere karşı koruyan bir tılsım olarak da kullanılır. 
  • Pembe Kuvars, gezegenin en kuvvetli şifacı ve enerji güçlendiricisidir. Titreşimsel seviyede kişi hangi alanda iyileşmeye ihtiyaç duyuyorsa o enerji seviyesine bağlanır. 
  • Lapis Lazuli, 3. gözü açar ve boğaz çakrasını dengeler. Hızlıca stresi atmaya ve derin bir huzur hissine destek olur. Hayatın kontrolünü eline almaya destek verir. 

11 Haziran Pazar günü 13:30-17:00 saatleri arasında İstanbul’da Kundalini Yoga ve Meditasyon eğitmeni, Ayurveda danışmanı Dilara Moran’ın kurucusu olduğu ONG Center’da kendi Tantrik Malalarınızı mantralar ve meditasyonlar eşliğinde dizebileceğiniz bir atölye düzenleniyor. Atölyenin eğitmeni Aria Mala Atelier’in kurucusu ve yine bir Kundalini Yoga eğitmeni olan Elif Demircan-Hüttemann olacak. Bu herkese açık ve herhangi bir yoga veya meditasyon pratiği gerektirmeyen atölyeye katılmak için link üzerinden kayıt yaptırabilir ve size özel yüzde 20 indirimden OngTantrikMala kodu ile faydalanabilirsiniz!


Belirtilen konuyla ilgili hiçbir öneri bilimsel araştırmalar sonucu kanıtlanmamıştır. Bununla birlikte spiritüel ve duygusal hayatı zenginleştirmek için bireysel iyi olma yolculuğunda destekleyici olabilir. Uygulamadan önce sağlık durumunuzun profesyonel bir doktor tarafından değerlendirilmiş olması fayda sağlayabilir.

BLOOM SHOP