Hint kültürü, yaradılış sürecinin ilkel kaostan ve çılgınca bir duygusallıktan kaynaklandığını öne sürer. Yaradılış fikri, tanrılar ve tanrıçalar arasındaki aşkın bir sonucu olarak tezahür etmiştir. Evrenin oluşumu kutsal ve erotiktir. Doğadaki her şey, yeni bir hayatı yaratmak için kurgulanmıştır. İnsan bedeninin hazzın peşinde koşması, ilahi olana yakın olmanın bir yolu olarak görülmüştür.

Bir zamanlar yoganın yanlış anlaşılmış olması gibi, bugün Kamasutra da dünya çapında yanlış anlaşılmakta. Kamasutra, aşkın en eski kitabıdır; sadece bir seks pozisyonları kitabı değildir. Sadece sevgiyle yapılabildiği düşünülen 64 farklı pozisyon vardır. Bu da, kitabın sadece küçük bir kısmıdır. Kamasutra, “aşk dersleri” anlamına gelir ve tarih boyunca krallara, tapınaklardaki kutsal kadınlara ve rahiplere önemli bir kaynak olmuştur.

Kamasutra’nın yaratıcısı olan Vatsyayana, bir ilişkinin gerçekten çiçek açması için erkeğin fedakar olması gerektiğine inanmıştır. Kadının bir çiçek gibi açılmadığı durumlarda, cinsel ilişkinin acı verici ve can sıkıcı olabildiğini söylemiştir. Vatsyana, erkekleri ön sevişme konusunda sabırlı ve cömert olmaya çağırmıştır, bunun sebebi olarak da kadınların tamamen ilişkiye hazır olmasının daha uzun sürdüğünü belirtmiştir.

Sevgi yapmak, kutsal bir eylem olduğu için her iki tarafın da birbirine saygı duyması ve tamamen zevk alması çok önemlidir. Kitabın her bölümünde bir erkek ve kadının nasıl bir araya gelmesi gerektiği, ilişki geliştikçe ihtiyaçlarının nasıl karşılanacağı anlatılmıştır.

Cinsel ilişkinizi farklı bir boyuta taşımak ve partnerinizle gerçek bir yakınlık oluşturmak için Kamasutra tekniklerinden faydalanabilirsiniz. Her teknikte partnerinizin gözlerine bakın; onun zihnini, bedenini ve ruhunu onurlandırın.

The Rocking Horse

Bu pozisyon için en uygun ortam, sert bir yüzeyin üzeridir. Kadın üsttedir. Erkek isteğe bağlı olarak bağdaş kurarak oturur, ağırlığını desteklemek için kollarından destek alır. Kadın bacakları ile erkeğin beline sarılabilir ve kalçasını istediği gibi hareket ettirebilir. Bu teknik, kadının penetrasyon ve hız üzerinde tam kontrol sahibi olmasını sağlar. Bu özel teknik, partnerlerin göz teması kurmasına ve öpüşebilmesine imkan tanıyan harika bir kucaklaşmadır.

Splitting The Bamboo

Bu pozisyonda kadın sırt üstü yatar ama ağırlığının bir kalça üzerinde hafifçe kalmasını sağlar. Erkek kadının sol bacağını tutar ve havadaki bacağını omuzlarına hafifçe yerleştirir. Bu pozisyon erkeğin ritmi ve penetrasyon derinliğini kontrol etmesini sağlar. Kadın ellerini istediği yere koyabilir. Partnerlerin birbirlerinin gözlerinin içine bakabildiği derinlikli ve erotik bir tekniktir.

The Reclining Lotus

Sırt üstü uzanan kadının havadaki bacakları göğsüne kadar gelmelidir. Erkek, ağırlığını kollarıyla destekler. Erkeğin üstte olduğu bu pozisyonda daha rahat olmak için kadının kalçalarının altına bir yastık konulabilir. Penetrasyonu derinleştirmek için kadın ayaklarını erkeğin omuzlarına yaslamayı deneyebilir.

The Padlock

Kadın masa ya da çamaşır makinesi gibi yüksek bir zeminin üzerine oturur. Erkek hemen karşısındadır. Kadın bacaklarının uzunluğuna bağlı olarak bacaklarını erkeğin sırtına dolar ve ayaklarını birbirine kenetler. Partnerler yüz yüzedir, öpüşebilirler. Bu pozisyon erkeğin yatağa oturduğu, kadının üstte olup bacaklarını erkeğin sırtına sardığı şekilde de uygulanabilir. Ritmin ve penetrasyonun iki taraf tarafından da kontrol edilebildiği bir Kamasutra tekniğidir.

The Crossed Keys

Bu Kamasutra tekniğinde kadın yatağın uç kısmına uzanır, bacaklarını havaya kaldırır ve bağdaş kurarak bir X şekli yaratır. Erkek yatağın kenarında ayakta durur ve partnerinin bacaklarını tutar. Kadının bacaklarını sağa sola hareket ettirebilir ya da göğsüne doğru aşağı bastırabilir. Kadının biraz esnek olmasını gerektiren bir pozisyondur. İlişki sırasında açı değiştirilebilir. Derinlikli, romantik ve erotik bir Kamasutra tekniğidir.

İlginizi çekebilir!

BLOOM SHOP